Kobiety o tych imionach to urodzone perfekcjonistki. Stawiają sobie poprzeczkę zbyt wysoko

Pracowite, ambitne i wyjątkowo krytyczne wobec siebie.
Kobiety o tych imionach to urodzone perfekcjonistki. Stawiają sobie poprzeczkę zbyt wysoko
fot. Unsplash (Brooke Cagle, Katsiaryna Endruszkiewicz)
28.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Nie ma chyba osoby, która nie porównywałaby się z innymi. Niektórzy z nas są bardziej ambitni i zorientowani na konkretne cele w życiu, choć część stawia sobie poprzeczkę zdecydowanie za wysoko.

Zobacz również: Jeśli urodziłaś się pod tym znakiem zodiaku, masz bojowe zadanie na wiosnę. Pora na życiową zmianę!

Mając zbyt wygórowane oczekiwania wobec siebie samego, trudno celebrować aktualne osiągnięcia. Kobiety o poniższych imionach są urodzonymi perfekcjonistkami, które dążą do ideału.

Są niesamowicie pracowite, a przy tym krytyczne dla siebie. Nie zawsze są zadowolone z rezultatów swoich działań i wciąż chciałyby być lepsze. Dla siebie, dla partnera, dla rodziny... Ale w ten sposób tylko utrudniają sobie życie. Wiadomo przecież, że ideały nie istnieją. 

Znasz kogoś takiego? A może sama jesteś w tym gronie?

Imiona kobiet, które są perfekcjonistkami 

Izabela

Nikt tak jak Iza nie boi się, że ktoś przypadkiem odkryje jej wady i słabości. Wciąż analizuje, co myślą o niej inni, zapominając, że nie ma na to wpływu. Uzależnia swoje samopoczucie od ludzi wokół i zastanawia się, co mogłaby zmienić w sobie, aby bardziej ją podziwiali i lubili. 

Nawet najbardziej utalentowana kobieta o tym imieniu nie potrafi wierzyć w siebie. Nie docenia tego, co osiągnęła do tej pory i ciągle narzeka na swoją sytuację. W tej gonitwie ciężko jej być tu i teraz.

Marlena 

Już od dziecka jest bardzo wszechstronna i pracowita, a na tle rówieśników uchodzi za prymuskę. Jeśli nie oceny w szkole, to na pewno wyróżnia się jakimś talentem i uczęszcza na pozalekcyjne zajęcia. 

Niestety, nawet najbardziej śmiałe i energiczne Marleny w środku są bardzo niedowartościowane. Ciężko pracują na swoje sukcesy, ale granica ich satysfakcji stale się przesuwa.

Nigdy nie są naprawdę szczęśliwe i nie zaznają spokoju, w którym mogą sobie powiedzieć: Jestem z siebie dumna!

Natalia

Natalka pragnie ciągle ulepszać się i rozwijać, dlatego nie wyobraża sobie spędzić nawet godziny bez pracy albo nauki. Ma grafik wypełniony po brzegi, ale i tak znajdzie w nim czas dla przyjaciół. 

Już sama myśl o wolnym czasie i odpoczynku napawa ją niepokojem. Dlatego zamiast panikować, woli zająć się czymś konstruktywnym. Obowiązki nadają jej życiu sens. Uchodzi za osobę elokwentną i oczytaną. Często wybiera się na studia podyplomowe i kursy zawodowe. 

Weronika

Ta dziewczyna osiągnęła mistrzostwo w porównywaniu się z innymi. Nie tylko pod względem wyglądu, ale również osiągnieć zawodowych oraz życia prywatnego. Każdego wieczoru spisuje plany na następny dzień i robi wszystko, żeby je zrealizować.

Trudno radzi sobie z zazdrością, zwłaszcza w związku. Przez inną kobietę potrafi wpaść w niezłe kompleksy. Wydaje jej się, że musi pracować nad sobą, aby zyskać sympatię innych osób. 

Zobacz również: Imiona mężczyzn, którzy podobno... rozczarowują w łóżku. Ile w tym prawdy?

Polecane wideo

Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021
Te dziewczyny mają najpiękniejsze twarze na świecie. Ranking 2021 - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.05.2021 12:30
Jestem pedantką i perfekcjonistką. U mnie wszystko musi być ładnie i równo poukładane, a jak widzę chociaż jeden paproch na podłodze to od razu włączam irobota. W mieszkaniu mam jak w pudełeczku.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie