Pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików. Osoby niewierzące nie znajdą tam dla siebie miejsca

Powstanie na nim specjalna kapliczka, a każdy dom będzie miał swojego świętego patrona.
Pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolików. Osoby niewierzące nie znajdą tam dla siebie miejsca
Fot. Facebook.com (@osiedleprzystanlomianki)
26.04.2021

Jakiś czas temu pisaliśmy o projekcie mieszkaniowym, który wzbudził wyjątkowo dużo kontrowersji. Chodziło o powstające na Śląsku osiedle tylko dla dorosłych, którego deweloper wyjaśniał, że model biznesowy przedsięwzięcia nie zakłada obecności dzieci. Część komentujących stwierdziła, że to jawne wykluczenie, podczas gdy inni chwalili takie rozwiązanie. 

Zobacz również: W Polsce powstaje osiedle tylko dla dorosłych. Pary z dziećmi nie znajdą tam mieszkania

Czy osiedle tylko dla dorosłych to dopiero początek jeśli chodzi o projekty dedykowane konkretnym grupom społecznym? Niewykluczone. Okazuje się, że pod Warszawą powstaje osiedle tylko dla katolikówZ opisu przedsięwzięcia wynika, że osoby niewierzące raczej nie znajdą tam dla siebie miejsca. 

Szukasz domu i bezpiecznej przystani dla swojej rodziny? Chcesz mieszkać wśród innych rodzin, które łączą wspólne...

Opublikowany przez Osiedle Przystań Łomianki Sobota, 24 października 2020

 

Osiedle tylko dla katolików w Łomiankach. Każdy dom z patronem świętym

Osiedle Przystań ma być przestrzenią tylko dla rodzin wierzących. Inwestycja powstaje w podwarszawskich Łomiankach, a na oficjalnej stronie internetowej projektu czytamy: 

Projekt budowy Osiedla Przystań to nic innego jak odpowiedź na rosnącą potrzebę osiedli dedykowanych rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie jakim jest wiara w Boga. 

Deweloper wyjaśnia też, że wizją, jaka przyświecała projektowi było “stworzenie funkcjonalnej i przyjaznej przestrzeni dla rodzin, którą przyszli mieszkańcy będą nazywać swoim domem i bezpieczną przystanią”. 

Osiedle Przyjaźń ma składać się z domków jednorodzinnych usytuowanych w “zielonej, spokojnej okolicy”. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 32 lokale, a planowany termin zakończenia prac oraz uzyskania pozwolenia na użytkowanie to kwiecień 2022 roku. 

Jak czytamy, na osiedlu tylko dla katolików znajdzie się także kapliczka, a docelowo również “miejsce wyciszenia i modlitwy, czyli Oratorium”. 

Z wpisów na Facebooku wynika, że poszczególne domy na Osiedlu Przyjaźń będą miały swoich własnych patronów, czyli świętych Kościoła katolickiego. Są to m.in. św. Bernard, św. Józef, św. Stanisław Kostka, św. Faustyna czy św. Jan Paweł II. 

Już dziś zaczynamy akcję #sobotazeswietym na Osiedlu Przystań! św. BERNARD, patron naszych domów o numerach 1A/1B 🙂 A...

Opublikowany przez Osiedle Przystań Łomianki Sobota, 14 listopada 2020

 

Z innych postów dowiadujemy się, że projekt jest “nieustannie omadlany przez wspólnoty, zgromadzenia i grupy modlitewne”. 

Nasz projekt jest nieustannie omadlany przez wspólnoty, zgromadzenia i grupy modlitewne 🙏 Niezmiernie się radujemy, że...

Opublikowany przez Osiedle Przystań Łomianki Środa, 28 października 2020

 

Co sądzicie o takim osiedlu tylko dla rodzin wierzących?  

Zobacz również: Będzie zakaz palenia na balkonach? Są wyniki ankiety. Jak głosowali mieszkańcy Warszawy?

Polecane wideo

Suri Cruise ma już 15 lat. Nowe zdjęcia pokazują, do którego ze słynnych rodziców jest bardziej podobna
Suri Cruise ma już 15 lat. Nowe zdjęcia pokazują, do którego ze słynnych rodziców jest bardziej podobna - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.05.2021 17:57
jak getta, to chore!!!!!!
odpowiedz
Poirytowany (Ocena: 5) 29.04.2021 02:32
Teraz czekam na ofertę dewelopera, który będzie chciał wybudować specjalne osiedle dla pedofili! A co, przecież oni też chcą mieć swoją przystań!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2021 21:33
Osiedla dedykowane pewnym konkretnym grupom to dobry pomysł. Niektórzy lubią być otoczeni ludźmi o podobnych poglądach. Nie ma przymusu by tam mieszkać, ja wolę zróżnicowane środowisko, ale rozumiem, że ktoś może mieć po uszy różnych opinii i w czasie wolnym chcieć przebywać tylko wśród podobnych do siebie. Nikogo nie krzywdzą, niech sobie mieszkają na kupie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2021 13:14
Bardzo dobrze! Mysle, ze w takim miejscu będą chcieli mieszkać najbardziej ortodoksyjni katolicy. A ich się powinno raczej separowac od normalnych ludzi. Także bardzo dobry pomysł.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.04.2021 21:59
Co kto lubi... ja zamierzam dzieci wychować w duchu tolerancji, a nie zamknięcia się na jedno wyznanie. Mam dom w normalnej dzielnicy, z różnymi ludźmi i w życiu nie zamieszkałabym w takiej enklawie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie