Jak umilić sobie komunikację na Messengerze? O tych efektach z pewnością nie miałaś pojęcia

Edycja tekstu jest możliwa nawet na Facebooku. Wystarczy znać trzy proste triki.
Jak umilić sobie komunikację na Messengerze? O tych efektach z pewnością nie miałaś pojęcia
Fot. Unsplash (Rahul Chakraborty)
10.05.2021
Wiktoria Sobocińska

Nie da się ukryć, że już dawno temu porzuciliśmy osobne komunikatory (pamiętacie jeszcze Gadu-Gadu?) na rzecz wygodnego, facebookowego czatu, który mają wszyscy. Choć potrafi płatać figle i nie do końca opanował jeszcze sprawną opcję archiwum, to trudno zaprzeczyć, że jest najpopularniejszy.

Zobacz również: Tinder sprawdzi osobę z którą chcesz iść na randkę. Nowa opcja prześwietli, czy „match” był oskarżony o przemoc

Istnieje kilka sposobów na to, aby urozmaicić użytkownikom wymianę wiadomości, jak np. różnorodne ikonki emoji, a nawet naklejki czy gify. Możemy już zmieniać kolor skórki komunikatora, nadawać unikalne nicki albo ustawiać charakterystyczną ikonkę dla danej konwersacji. Nikt nie wpadł jednak na to, że nawet w tym prostym narzędziu można edytować tekst. Wystarczy wiedzieć, jak.

Edycja tekstu w Messengerze: przydatne triki

Możliwości może nie ma zbyt wiele, i niestety, nie funkcjonują w aplikacji na telefonie, a jedynie  wtedy, gdy logujemy się tradycyjnie z urządzenia stacjonarnego. Jeśli jednak zależy nam na estetycznym wyglądzie wysyłanych wiadomości, te proste funkcje umożliwią dopracowanie tekstu od strony wizualnej i wyróżnią te fragmenty, na których warto skupić uwagę. Zabawmy się zatem!

  • Bold i kursywa

Czyli klasyczne elementy formatowania tekstu, znane m.in. z Worda. Niby nic, a potrafią zdziałać mnóstwo. Aby pogrubić wybrany fragment tekstu w komunikatorze na Facebooku, należy postawić gwiazdkę (*) przed oraz po nim. Pogrubiony tekst służy do podkreślenia kluczowej wiadomości. 

Z kolei kursywę stosujemy wtedy, kiedy chcemy wyrazić swój sarkazm, albo wkleić jakiś tytuł, nazwę, cytat czy zapożyczenie. Należy wówczas wstawić znak podkreślenia (_) przed wybranym tekstem i po nim. W dobie komunikacji wirtualnej wyraz twarzy zastąpiły emotki, a ton głosu możemy modyfikować edytując wizualnie słowa. 

  • Przekreślony tekst

Kolejna z dostępnych możliwości to przekreślenie tekstu, które często wskazuje na to, który fragment powinien zostać usunięty. Aby uzyskać taki efekt wystarczy użyć tyldy (~) przed i na końcu wpisywanej treści.

Z powyższych opcji można również tworzyć dowolne kombinacje ( *~_Kombinacje!_~*). Rezultaty możecie podejrzeć poniżej. 

 

  • Czcionka  m o n o s p a c e

W ofercie Messengera dostępna jest także opcja czcionki o stałej szerokości znaków, zwanej monospace, w której litery oznak znaki zajmują tyle samo miejsca w poziomie. Kontrastująca z pozostałą częścią tekstu czcionka umożliwi wyróżnienie danego słowa. Wszystko, co musisz zrobić to ustawić apostrof (') przed wybranym tekstem i po nim. Prawda, że banalne?

Źródło: benchmark.pl

Wraz z ankietami zniknęła niestety możliwość dodawania wzorów matematycznych: ułamków czy potęg. Powyższe metody z pewnością jednak pomogą Ci zwiększyć czytelność przesyłanych wiadomości, zwłaszcza, jeśli będą one należały one do tych formalnych, co zdarza się coraz częściej.

Uważacie, że warto pobawić się w takie sztuczki czy to raczej zbędny dodatek?

Zobacz również: Facebook przejął WhatsAppa. Poznaj 3 inne aplikacje, do których możesz mieć zaufanie

Polecane wideo

Jak wygląda dziś starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa? Pola właśnie obroniła pracę dyplomową
Jak wygląda dziś starsza córka Kingi Rusin i Tomasza Lisa? Pola właśnie obroniła pracę dyplomową - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
agata24 (Ocena: 5) 10.05.2021 18:35
Dziewczyny może którejś z Was się przyda, jest konkurs do Rossmanna, wystarczy wypełnić krótką ankietę i można zdobyć kartę poddarunkową (voucher), kilku znajomym w tym mi się udało także proszę :) Ankieta na WWW.FIREBONY.PL
odpowiedz

Polecane dla Ciebie