Popularna sieć sklepów znika z Polski. Na pożegnanie oferuje obniżki aż do 90 proc.

To ostatni dzwonek, żeby zrobić naprawdę duże (i tanie) zakupy.
Popularna sieć sklepów znika z Polski. Na pożegnanie oferuje obniżki aż do 90 proc.
Fot. Unsplash
16.04.2021

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pożegnaliśmy się z wieloma markami, u których do tej pory chętnie robiliśmy zakupy. W wielu przypadkach ich zniknięcie z polskiego rynku miało bezpośredni związek z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusaNie wszystkim firmom udało się wyjść z niego obronną ręką. 

Zobacz również: 6 sklepów, do których już się nie wybierzemy. Te marki nie przetrwały pandemii

Ale niektóre sieci sklepów znikają z naszego kraju nie z powodu pandemii koronawirusa, ale dlatego, że obecność na naszym rynku po prostu im się nie opłaca. Tak jest m.in. w przypadku Tesco. Brytyjska marka zapowiedziała wycofanie się z Polski już jakiś czas temu. Teraz te słowa stają się faktem, a sieć na pożegnanie ogłasza rekordowe obniżki. 

Tesco znika z Polski. Wielkie wyprzedaże i obniżki do 90 proc. 

Przedstawiciele Tesco już w czerwcu zeszłego roku poinformowali, że sprzedają cały swój biznes w Polsce. Oznacza to zamknięcie wszystkich 301 supermarketów tej firmy w naszym kraju, a konkretniej – ich przekształcenie w sklepy pod szyldem Netto. 

Zauważyliśmy znaczny postęp w naszej działalności w Europie Środkowej, ale nadal widzimy wyzwania rynkowe w Polsce. Dzisiaj ogłoszona transakcja pozwala nam skoncentrować się w regionie na naszej działalności w Czechach, na Węgrzech i Słowacji, gdzie mamy silniejszą pozycję rynkową z dobrymi perspektywami wzrostu oraz osiągamy marże, przepływy pieniężne i zwroty, które są istotne dla Grupy   

- mówił Dave Lewis, dyrektor generalny Tesco. 

Jak informuje portal biznes.radiozet.pl, likwidacji sklepów brytyjskiej marki towarzyszą olbrzymie obniżki, sięgające nawet 90 proc. Taka całkowita wyprzedaż ma miejsce m.in. w Tesco zlokalizowanym we wrocławskim centrum handlowym Aleja Bielany. Obniżone ceny będą widoczne dopiero po naliczeniu ich na kasie fiskalnej. Na pierwszy rzut promocji idą artykuły przemysłowe, które nie będą już uzupełniane na półkach. W ich miejsce zostaną przeniesione produkty spożywcze. Zakupy we wrocławskim sklepie Tesco będzie można robić do końca maja 2021 roku. 

Z kolei w bieżącym tygodniu (12-18 kwietnia 2021) zabawki i odzież można kupić z rabatem 20 proc., a artykuły papiernicze o 40 proc. taniej. Promocji jest jednak dużo więcej, dostępne są w sklepach stacjonarnych, donosi portal biznes.radiozet.pl. 

Będziecie tęsknić za marketami Tesco? 

Zobacz również: Sklepy, które najlepiej kojarzą się Polakom. Biedronka staje się zbyt luksusowa

Polecane wideo

Zakochuje się w lalkach, poślubia je, a potem… zdradza. Szokująca historia Jurija Tołoczko
Zakochuje się w lalkach, poślubia je, a potem… zdradza. Szokująca historia Jurija Tołoczko - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie