Futurystyczna maseczka z funkcją Bluetooth i bezprzewodowymi słuchawkami. Zaprojektował ją raper Will.i.am

„Żyjemy w czasach Science Fiction. Chciałem stworzyć maskę pasującą do obecnej epoki”.
Futurystyczna maseczka z funkcją Bluetooth i bezprzewodowymi słuchawkami. Zaprojektował ją raper Will.i.am
fot. Instagram (instagram.com/iamwill)
09.04.2021
Zuzanna Niedzielska

Pandemia koronawirusa i związany z nią obowiązek zasłania ust oraz nosa zdają się nie mieć końca. Coraz więcej osób zaczyna przykładać wagę do tego, jak prezentują się ich maseczki i z jakiego materiału zostały wykonane.

Poza kwestiami zdrowotnymi, zaczynają przeważać te estetyczne i praktyczne. Nawet największe domy mody projektują już własne modele. Do tej pory nikt nie spodziewał się, że maska może posiadać także liczne funkcje technologiczne.

Zobacz również: CORNelia jest ekologiczną maseczką z... liści kukurydzy. To pomysłowe dzieło studentów

Wygląda na to, że muzycy w czasie pandemii szukają alternatywnych możliwości zarobku i zakładają nowe biznesy. Na taki pomysł wpadł lider zespołu Black Eyed Peas, który wymyślił niezwykły gadżet odpowiadający naszym czasom.

Maseczka z funkcją Bluetooth: Xupermask by Will.i.am

Will.i.am poinformował niedawno o swoim innowacyjnym projekcie, który zrealizował we współpracy z firmą Honeywell. Fani natychmiast zainteresowali się futurystyczną maską, bogatą w różne nowoczesne funkcje.

Za stronę wizualną odpowiada Jose Fernandez, czyli legenda wśród projektantów filmowych kostiumów dla superbohaterów oraz twórca kombinezonów dla astronautów. Nic dziwnego, że efekt jest spektakularny.

Należy zacząć od tego, że Xupermask jest wyposażona w podwójne wentylatory z trzema prędkościami i specjalnym systemem filtracji. Co więcej, znajdziemy tam bezprzewodowe słuchawki z redukcją szumów oraz funkcją Bluetooth, która umożliwia swobodne słuchanie muzyki i odbieranie połączeń. To nie koniec. W masce zamontowane są designerskie diody ledowe, które świecą w nocy, a jej ładowalna bateria starcza na 7 godzin.

Sportowy materiał z siateczki idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy, a specjalna uszczelka na nos zapobiega parowaniu okularów. 

Gadżet wygląda niczym wyjęty z filmów Science Fiction. Raper przyznał, że kraje, które pokonały już koronawirusa, nadal zakładają maseczki, więc nie ma w tym nic złego, że jego produkt pojawił się na rynku stosunkowo późno. 

Żyjemy w czasach Science Fiction. Pandemia wygląda właśnie jak taka produkcja. Chciałem stworzyć maskę pasującą do obecnej epoki

- podsumował artysta w rozmowie z magazynem New York Times.

Cena? To aż 299 dolarów, więc tylko nieliczni będą mogli pozwolić sobie na taki futurystyczny gadżet.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez i.am/will (@iamwill)

Zobacz również: Powstały biodegradowalne maseczki ochronne. Po zużyciu wyrosną z nich kwiaty

Polecane wideo

Odciął sobie uszy i nos, a ciało pokrył tatuażami. Powód? Chce być kosmitą
Odciął sobie uszy i nos, a ciało pokrył tatuażami. Powód? Chce być kosmitą - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie