Ten filmik z maseczką na nos stał się hitem. Możesz bezpiecznie spożywać w niej posiłek

Czy taki wynalazek okaże się skuteczny?
Ten filmik z maseczką na nos stał się hitem. Możesz bezpiecznie spożywać w niej posiłek
fot. Twitter (@IPN_MX), Youtube (https://youtu.be/Sc0NB1SjN_s)
11.04.2021
Wiktoria Sobocińska

Choć osoby bojkotujące noszenie maseczek są raczej w mniejszości, to i tak na ulicach można zauważyć, że niektórzy zsuwają maskę pod nos, aby móc nabrać powietrza w nozdrza...

Okazuje się, że jest to bardzo nieodpowiedzialne, ponieważ wirus przenosi się głównie przez nos. Ludzie jednak nie czują się komfortowo w momencie, kiedy nie mają jak spożyć posiłku czy chociażby napić się wody.

Zobacz również: CORNelia jest ekologiczną maseczką z... liści kukurydzy. To pomysłowe dzieło studentów

Wychodząc ich potrzebom naprzeciw, powstała właśnie specjalna maseczka na nos, która ma umożliwiać swobodne jedzenie i picie. Wygląda komicznie, więc wideo natychmiast stało się viralem. Prawda, że wygodna?

Maseczka ochronna na nos

Ten wynalazek ma na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa podczas spożywania posiłków. Choć jest bardzo praktyczny, to na twarzy wygląda dosyć śmiesznie. Kiedy restauracje znów będą otwarte, nie będziesz już musiała w panice szukać swojej maseczki w drodze do łazienki. Możesz chronić się przez cały czas trwania odwiedzin w lokalu!

Autorami pomysłu są naukowcy z Narodowego Instytutu Politechnicznego w Meksyku. Ich maseczka na nos może okazać się przydatna nawet podczas wizyty u dentysty. Jeszcze nie wiadomo, kiedy oficjalnie pojawi się w sklepach, ale już trwają rozmowy nad współpracą z konkretną firmą. 

Badacze dodają, że nie wiadomo jeszcze, na ile skuteczne będzie blokowanie tylko jednego kanału rozprzestrzeniania się wirusa drogą kropelkową. Stopień natężenia zależy głównie od tego, czy po prostu oddychamy, czy kichamy bądź kaszlemy. Maska nie powinna dawać złudnego poczucia bezpieczeństwa, dopóki jej efektywność nie zostanie dokładne potwierdzona. 

W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania obrazujące, jak miałaby funkcjonować taka nietypowa maseczka. Na nagraniu widać, jak na stole w restauracji leżą jednorazowe egzemplarze z dopiskiem "maseczka do jedzenia".

Są tak zabawne, że błyskawicznie stały się hitem! Zobaczcie sami.

Zobacz również: TikTokerzy znaleźli sposób, jak przywrócić zmysły po przejściu COVID-19. „Każdy, kto nie ma węchu, musi to zrobić”

Polecane wideo

Blogerka sprawdziła, jak przekłamują lustra w popularnych sieciówkach. Będziesz w ciężkim szoku
Blogerka sprawdziła, jak przekłamują lustra w popularnych sieciówkach. Będziesz w ciężkim szoku - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 1) 13.04.2021 06:48
Trzeba być jebnietym, żeby w czymś takim paradować.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.04.2021 22:28
no no... a potem wszyscy umierajmy na niedotlenieni mozgu w wyniku zachlysniecia sie:D Ludziska, bedziecie nos zatykac, jak bedziecie jesc, albo pic, to organizm bedzie sie bronil i bedzie chcial odychac ustami, a wy bedziecie jedli i smierc na miejscu:D Robcie sobie kuku dalej. Mam nadzieje, ze ten cyrk skonczy sie po wakacjach.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie