Magiczna sztuczka z TikToka, jak obronić się przed atakiem. Wystarczy, że trzymasz w ręku… kluczyki od samochodu

Cenna lekcja samoobrony dla kobiet!
Magiczna sztuczka z TikToka, jak obronić się przed atakiem. Wystarczy, że trzymasz w ręku… kluczyki od samochodu
fot. TikTok (@faesfx)
28.03.2021
Wiktoria Sobocińska

W Anglii od kilku tygodniu nie milkną protesty związane ze śmiercią Sary Everard. „Ona tylko wracała do domu” grzmiały transparenty, ale też nakładki na zdjęciach profilowych na Facebooku.

Po tym tragicznym wydarzeniu kobiety w sieci zaczęły wymieniać się swoją wiedzą oraz doświadczeniami na temat tego, jak zadbać o bezpieczeństwo i poczuć się pewniej na ulicy. 

Zobacz również: „Godzina policyjna dla mężczyzn”. Kobiety masowo protestują po zabójstwie 33-latki przez policjanta

Samoobrona dla kobiet: sztuczka z kluczykami 

Pewna Brytyjka podzieliła się filmikiem instruktażowym za pośrednictwem TikToka. Pokazała na nim, jak prawidłowo posłużyć się we własnej obronie... pękiem kluczy, które trzymamy w ręku

Jednym ze skutecznych sposobów reakcji w przypadku napaści, jest próba odparcia jej. Niestety, nawet jeśli ta sztuczka jest już komuś znana, to jeśli w niebezpiecznej sytuacji nie wykona jej właściwie, może wyrządzić sobie dodatkową krzywdę.

Tak może wydarzyć się, jeśli tylko umieścisz samochodowy kluczyk pomiędzy palcami i zaczniesz uderzać w przeciwnika pięścią. Ważny jest także rodzaj klucza.

Autorka nagrania o nicku Faesfx podpowiada, aby chwycić najdłuższy z kluczy u podstawy i włożyć go do środka zaciśniętej pięści. Tak, aby jego końcówka wystawała poza dłoń. 

Następnie dziewczyna prezentuje metodę razem ze swoją koleżanką, udając, że atakuje ją od tyłu. Jeśli ułożenie będzie nieprawidłowe, nie dosięgniemy napastnika. Wcześniej Faesfx pokazuje poprawny oraz błędny chwyt na własnej kosmetyczce. 

Pilnujcie się

- apeluje w poście do kobiet.

Trik z kluczami jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim legalny, w przeciwieństwie do broni, noża, a nawet gazu pieprzowego, którego nie wolno posiadać w Wielkiej Brytanii. 

@faesfx

Stay safe #fyp #saraheverard #reclaimthesestreets

♬ original sound - Fae

Zobacz również: Tinder sprawdzi osobę z którą chcesz iść na randkę. Nowa opcja prześwietli, czy „match” był oskarżony o przemoc

Polecane wideo

TikTokerki ujawniły swój prawdziwy wiek. Zgadniesz bez podpowiedzi?
TikTokerki ujawniły swój prawdziwy wiek. Zgadniesz bez podpowiedzi? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie