Polskie liceum uruchamia klasę vlogerską. Pomoże uczniom „stworzyć markę” i „pozyskać fanów”

Czy tego typu profile wkrótce staną się normą?
Polskie liceum uruchamia klasę vlogerską. Pomoże uczniom „stworzyć markę” i „pozyskać fanów”
Fot. iStock
23.03.2021

Niedawno pisaliśmy o aspiracjach zawodowych polskich nastolatek. Z najnowszego badania na ten temat wynika, że prawie połowa z nich marzy o karierze ściśle związanej z Internetem i mediami społecznościowymi.  

Zobacz również: Instagramerka, TikTokerka, YouTuberka. O takich zawodach marzy prawie połowa polskich nastolatek

Podczas gdy wielu ekspertów jest zdania, że pragnienie zrobienia kariery w Sieci świadczy o tym, iż dzisiejszym nastolatkom brakuje inspirujących wzorców, inni już dziś reagują na zainteresowania i potrzeby młodzieży. Tak jak liceum, które w miejsce dotychczasowej klasy dziennikarskiej otwiera klasę vlogerską.  

Liceum w Słupsku otwiera klasę vlogerską w miejsce dziennikarskiej 

Klasa vlogerska to propozycja I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Placówka postanowiła zrezygnować z profilu dziennikarskiego, a zamiast tego ma uczyć młodzież m.in. nagrywania i montażu filmików oraz pozyskiwania followersów w social mediach. 

Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! Podczas 4-letniej edukacji pomożemy Ci stworzyć markę / wizerunek, zbudować własną identyfikację wizualną, pozyskać wartościowych fanów oraz nauczymy jak radzić sobie z hejtem i sukcesem! 

- czytamy na stronie słupskiego liceum. 

#Rekrutacja2021 ruszyła! Poznaj naszą ofertę💜 Klasa VLOGERSKA 📸 PIERWSZA W POLSCE! 💥 ℹ️ więcej...

Opublikowany przez I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Słupsku - International High School Piątek, 26 lutego 2021

 

W przyszłości możesz zostać youtuberem, vlogerem, influencerem, dziennikarzem, fotografem lub dobrym marketingowcem, dzięki któremu absurdy rzeczywistości, niesprawiedliwość, ale też to, co dobre i cenne zostanie przedstawione światu. Twój wizerunek w mediach społecznościowych będziemy budowali stopniowo, dzięki takim szansom jak wywiady ze znanymi osobami, uzyskasz wartościowy content dla swoich obserwatorów. 

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie klasy vlogerskiej mają mieć dostęp do studia telewizyjnego i radiowego, uczyć się jak przygotować content oraz zdobywać wartościowych followersów. 

Warto dodać, że to nie pierwsza przyszłościowa klasa oferowana przez liceum w Słupsku. Placówka stworzyła też profil gamingowy z myślą o przyszłych streamerach, a także klasę nowych technologii, której uczniowie zgłębiają wiedzę z zakresu programowania, robotyki i automatyki, a także sztucznej inteligencji i druku 3D. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez I Prywatne LO w Słupsku (@iplo.slupsk)

Co sądzicie o takich profilach? Myślicie, że już wkrótce staną się normą i wyprą “tradycyjne” klasy? 

Zobacz również: W tych zawodach nie brakuje pracy. Zapotrzebowanie na rynku jest ogromne

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza stewardessa na świecie. Możesz spotkać ją w znanych liniach lotniczych
Tak wygląda najpiękniejsza stewardessa na świecie. Możesz spotkać ją w znanych liniach lotniczych - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Ruda (Ocena: 5) 26.03.2021 11:54
Bogowie! Czy naprawdę potrzebujemy w społeczeństwie osób idiotycznie przyciągające głoski, wynikające się dziwnie przed smartfonem? Mało nie robow już utrzymujemy?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.03.2021 08:37
no i super, gtakie czasy
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2021 19:06
A ja ani nie potępiam, ani nie pochwalam. Jak dla mnie to oni sami zastosowali chwyt marketingowy pod postacią ciekawej nazwy profilu, poza tym zauważcie też, że to jest liceum, a nie technikum czy zawodówka...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2021 17:06
Niech robią tak dalej. Jak internet wyłączą to ci wszyscy blogerzy, tiktokerzy influencerzy i inne nieroby i lenie zaczną się pożerać nawzajem. Lansować się i robić dzióbki do kamerki to każdy chętny, tylko robić nie ma komu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie