„Nie oświadczaj się na cudzym ślubie” i inne niepisane zasady społeczne, które powinien znać każdy

Ta lista robi prawdziwą furorę w Internecie.
„Nie oświadczaj się na cudzym ślubie” i inne niepisane zasady społeczne, które powinien znać każdy
Fot. Pexels.com
04.04.2021

Niektórzy mówią, że zasady są po to, aby je łamać. Ale bez zasad naszym życiem rządziłby jeden wielki chaos. Przestrzeganie pewnych reguł sprawia, że jesteśmy w stanie funkcjonować jako społeczeństwo. 

Zobacz również: Nikt nie lubi ludzi, którzy to robią. Milenialsi stworzyli listę współczesnych faux pas

Są też pewne zasady, których na próżno szukać w różnych dokumentach prawnych, ale to wcale nie oznacza, że nie istnieją. Z jakiegoś powodu podświadomie czujemy, że niektórych rzeczy po prostu nie wypada robić. Ostatnio na ten temat dyskutowali internauci na forum Reddit. Wymieniali najważniejsze niepisane zasady społeczne, których powinni przestrzegać wszyscy, bez wyjątku. Oto reguły, które zostały uznane za najbardziej kluczowe. 

Niepisane zasady społeczne, które każdy powinien znać

Fot. Unsplash.com

Niepisane zasady społeczne, które każdy powinien znać 

#1: 

“Nigdy nie żartuj sobie z tego, w jaki sposób ktoś się śmieje. Śmiech to jedna z najbardziej naturalnych ekspresji radości i szczęścia. Sprawianie, że ktoś czuje się zawstydzony z tego powodu jest bardzo brutalne”. 

#2: 

“Nie słuchaj muzyki na głośnikach w miejscach publicznych. Nie każdy ma ochotę tego słuchać. Kup sobie słuchawki”. 

#3: 

“Nigdy nie mów: ‘O, masz tylko jedno dziecko. Musi się czuć strasznie samotne’. Może ta osoba latami starała się o to jedno dziecko, może zdecydowała się tylko na jedno z pewnych powodów, a może było inne dziecko, które umarło, a ty o tym nie wiesz. A może to po prostu nie twój interes”. 

#4: 

“Bądź uprzejmy dla osób, które się tobą zajmują - kelnerów, lekarzy itp. Nie wyżywaj się na kimś innym z powodu swojego złego dnia”. 

#5: 

“Jeśli wsiadasz do autobusu, pociągu czy innego pojazdu transportu publicznego najpierw pozwól innym wysiąść”. 

#6: 

“Nie komentuj cudzego wyglądu jeśli nie jest to kwestia jego poprawy w ciągu 30 sekund. Szpinak między zębami? Daj znać. Typ figury? Niepochlebna fryzura? Znoszone ubrania? Nie ma potrzeby o tym wspominać”. 

#7: 

"Nie oświadczaj się na cudzym ślubie". 

#8: 

“Nie przesuwaj palcem w lewo lub w prawo, jeśli ktoś pokaże ci zdjęcie na swoim telefonie”. 

#9: 

“Jeśli ktoś robi coś, co sprawia, że jest szczęśliwy i pewny siebie i nie krzywdzi to nikogo innego, włączając w to zwierzęta - zostaw tę osobę w spokoju, pozwól jej to robić. Pozwól jej być szczęśliwą”. 

#10: 

“Możesz się mylić. Nie ma w tym nic złego. Jeśli się pomylisz, przyznaj się do tego i wyciągnij z tego wnioski”. 

#11: 

“Przeżuwaj z zamkniętą buzią. To szokujące, ilu dorosłych żuje z otwartymi ustami”. 

#12: 

“Gdy dorastałam, w moim domu była tylko jedna reguła - nie budź nikogo. Moi rodzice pracowali na zmiany. To niesamowite, jak wielu ludzi nie szanuje snu”. 

#13: 

“Zawsze mów ‘proszę’ i ‘dziękuję’. To, że jesteś dorosły nie daje ci prawa do rezygnacji z dobrych manier. To doprowadza mnie do szału”. 

#14: 

“Bądź świadomy tego, co robisz. Tego, ile przestrzeni zajmujesz, swoich ruchów, tego, gdzie jesteś. Nie chodź slalomem, nie zajmuj całego chodnika. Zwróć dzieciom uwagę, jeśli wymachują ramionami jak helikoptery. Nie zatrzymuj się na środku chodnika, żeby sprawdzić coś na telefonie”. 

#15: 

“Nie zostawiaj wózka na zakupy na środku alejki”. 

A wy co dodalibyście do tej listy? 

Zobacz również: 5 sytuacji, kiedy to facet ma pierwszeństwo przed kobietą (a wciąż jest dżentelmenem)

Polecane wideo

Oto najpiękniejsza kobieta na świecie! „Mój Boże, kim ona jest?!” - dopytują faceci
Oto najpiękniejsza kobieta na świecie! „Mój Boże, kim ona jest?!” - dopytują faceci - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.08.2021 20:37
Redakcjo, tak ciągle odświeżacie stare artykuły, to może i ten by odświeżyć? Świetne to jest.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.04.2021 00:52
Generalnie się zgadzam do większości ale nie do wszystkich. Np mój obecny mąż oświadczył mi się na ślubie mojej siostry, to była świetna okazja bo całą moja rodzina już była tam zebrana, plus wszyscy byli w dobrych humorach. Nie widzę w tym nic złego. Oczywiście zrobił to nie na samym początku ale chwilę po oczepinach, także nie było tak że zabrał imprezę dla siebie czy coś takiego. Moja siostra trochę faktycznie miała waty, mówiła że powinnam jej powiedzieć wcześniej, no ale sama nie wiedziałam, generalnie dobrze wszystko wyszło. Na moim ślubie ta moja kuzynka ogłosiła że jest w ciąży. Trochę byłam wkurzona bo zrobiła to prawie na samym początku, myślę że mogła poczekać kilka godzin no ale już trudno. My też staramy się o dziecko i jak dobrze pójdzie to ogłosimy ciążę na weselu brata mojego męża.
zobacz odpowiedzi (8)
gość (Ocena: 5) 04.04.2021 19:38
#16. Nie poruszaj tematu ślubu i posiadania dzieci wśród par nie posiadających tego. Nigdy nie wiesz, dlaczego nie mają ślubu ani dzieci. To ICH SPRAWA.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2021 15:32
#16. Nie gap się na obcych ludzi w przestrzeni publicznej jak szpak w p.. .
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.04.2021 11:04
Generalnie po prostu dobre wychowanie i zdrowy rozsądek, niestety wielu wciąż tego brakuje, niesamowite że dla niektórych dorosłych to nie są sprawy oczywiste , niestety często jestem świadkiem takich sytuacji
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie