Wakacje w kosmosie? Już od 2027 roku. Powstaje pierwszy kosmiczny hotel

Gdzie dokładnie będzie zlokalizowany?
Wakacje w kosmosie? Już od 2027 roku. Powstaje pierwszy kosmiczny hotel
Fot. YouTube.com/The Gateway Foundation
13.03.2021

Wszechświat fascynował ludzkość od zarania dziejów. Już tysiące pokoleń przed nami wpatrywało się w nocne niebo i zastanawiało się nad tym, jakie siły rządzą kosmosem, jak wytłumaczyć różne astralne zjawiska, a przede wszystkim – czy jesteśmy sami we Wszechświecie? 

Zobacz również: 2021 będzie najkrótszym rokiem od 1937. Jak to możliwe?

Wiek XX przyniósł wiele nowych odpowiedzi na kwestie związane z rzeczywistością pozaziemską. Stało się tak przede wszystkim za sprawą podboju kosmosu i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Z kolei wiek XXI to coraz poważniejsze plany wypraw na inne planety, a nawet ich kolonizacja. I nie chodzi wcale o odległą przyszłość. Już teraz mówi się o otwarciu pierwszego kosmicznego hotelu. Ma do tego dojść już za 6 lat. 

Pierwszy kosmiczny hotel. Voyager Class ma powstać już za 6 lat 

Pierwszy kosmiczny hotel ma zostać otwarty już w roku 2027. Będzie nosił nazwę Voyager Class i ma być częścią stacji kosmicznej. Hotel ma gościć w sumie aż 400 osób. Poza pokojami goście mają mieć do dyspozycji także bary, restauracje, a nawet siłownię. 

Tak przynajmniej zakłada plan organizacji Orbital Assembly Corporation (OAC), która ma wybudować pierwszy kosmiczny hotel. Proces ma rozpocząć się w roku 2025. 

Stacja będzie zaprojektowana od zera w taki sposób, aby gościć zarówno pracowników agencji kosmicznych przeprowadzających badania na temat niskiej grawitacji, jak i kosmicznych turystów, którzy pragną doświadczyć życia w dużej stacji kosmicznej przy komforcie niskiej grawitacji w miłym hotelu 

- czytamy na oficjalnej stronie OAC. 

Konstrukcja Voyager Class ma składać się z dwóch pierścieni. Środkowy będzie służył jako stacja dokująca dla przylatujących gości, a w zewnętrznym mieścić się będą panele słoneczne, grzejniki, ścieżki transportowe i miejsca noclegowe. Dodatkowo hotel będzie wyposażony w kapsuły. Część z nich może być przeznaczona jako przestrzeń badawcza dla NASA, inne zostaną zaadaptowane na bary i restauracje. Kosmiczny hotel ma okrążać Ziemię raz na 90 minut. Wszystko po to, aby dzięki temu wytworzyć sztuczną grawitację, a jego goście mogli normalnie funkcjonować.

Niestety na razie nie wiadomo, ile miałaby kosztować doba hotelowa w takim kosmicznym kurorcie. Wybralibyście się na wczasy we Wszechświecie? 

Zobacz również: Powstał pierwszy hotel tylko dla kobiet. Mężczyźni nie mogą się nawet do niego zbliżyć

Polecane wideo

My KONTRA nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku: 10 obrazków, które celnie pokazują, jak bardzo zmieniły się czasy
My KONTRA nasi rodzice, gdy byli w naszym wieku: 10 obrazków, które celnie pokazują, jak bardzo zmieniły się czasy - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.03.2021 19:19
Zapewne zrobią pózniej "rajską wyspe " (eden ) dla bogatych, sławnych , polityków a nas zostawią na umierającej planecie..... jak w space swepers
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2021 11:40
Wypier w kosmos.. napiera nowego znaczenia xd
odpowiedz

Polecane dla Ciebie