Jak wyglądają poranki ludzi sukcesu? Rano robią bardzo ważną rzecz

Zapomnij o drzemkach, a zawsze będziesz wstawać "prawą nogą". Co jeszcze powinnaś robić z samego rana?
Jak wyglądają poranki ludzi sukcesu? Rano robią bardzo ważną rzecz
fot. iStock (morrowlight)
08.03.2021
Wiktoria Sobocińska

Mówi się, że poranna rutyna może stać się naszym przepisem na udane życie. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie rano nastrajamy się na cały dzień i tylko od nas zależy, czy zrobimy to w stresie i pośpiechu, czy damy sobie więcej czasu i przestrzeni na rozbudzenie organizmu i przywołanie koncentracji.

Zobacz również: Joanna Przetakiewicz: Jak wygląda idealny poranek bizneswoman?

Zapewne z zazdrością spoglądasz na Instagramy influencerek, które codziennie budzą się w pięknym mieszkaniu, zakładają na zadbane stopy miękkie kapcie, ich kuchnia zawsze jest nieskazitelnie czysta, a w lodówce znajdują się przysmaki z całego świata - i to zupełnie za darmo, ponieważ podesłali je zapewne sponsorzy...

Na szczęście nawet jeśli nie masz podobnych warunków w swoim domu, pamiętaj, że mnóstwo zależy od Twojej osobistej motywacji i działania. Uwierz, że poranne nawyki mogą zmienić Cię na stałe.

Poranna rutyna: od czego zacząć?

Sama przyznasz, że najtrudniejszy element wszystkich naszych planów to systematyczność. Nawet jeśli jesteś świadoma tego, co wprawia Cię w pozytywny nastrój, a nawet masz to pod ręką, nie zawsze udaje Ci się wstać z budzikiem i brakuje na to czasu, bo rano wszystko wydaje się jakieś inne...

O dziwo to właśnie poranki są ogromnym potencjałem wszystkich ludzi sukcesu. Jeszcze zanim inni się obudzą, te silne jednostki sprawdzają najświeższe informacje, ciepły napar budzi ich do życia i już po chwili w ich głowie pojawiają się nowe pomysły, na moment przed konkurencją. 

Warto zainwestować w swój poranek jeszcze poprzedniego dnia, kładąc się do łóżka o takiej porze, która pozwoli Twojemu ciału gruntownie się zregenerować. Dzięki temu wstaniesz lekko razem z budzikiem (zapomnij o drzemkach!) i zyskasz zapas niezbędnego czasu, nie musząc dodatkowo się stresować.

Wiemy, że to niełatwe zadanie, zwłaszcza na początku, dlatego zacznij ćwiczyć ten nawyk niczym mięśnie na siłowni, a podobno już po 21 dniach spokojnie wejdzie Ci w krew. 

Sposoby na udany poranek

Nic tak nie budzi człowieka do życia jak energetyczna muzyka. Postaraj się przygotować playlistę ze swoich ulubionych numerów (które przy okazji nie będą z rana uderzały Cię po głowie...) i potańcz trochę czy pośpiewaj, gdy nikogo nie ma w domu. Możesz użyć jednej z takich piosenek jako swój budzik.

Jeśli należysz do tych osób, które budzą się powoli, postaraj się zaangażować wszystkie swoje zmysły. Zrób lekką gimnastykę, poczuj swoje ciało, stopy oraz dłonie, otwórz okno i oddychaj świeżym powietrzem, napij się aromatycznej kawy, dotknij faktury swojego ubrania... Te drobne ćwiczenia przywracają naszą uwagę do tu i teraz, rozbudzając umysł do kreatywnej pracy.

Dla odważnych najzdrowszym, co możesz sobie zaserwować o poranku są zimne prysznice, które natychmiast orzeźwiają i oczyszczają z toksyn, a przy okazji są mini-morsowaniem dla ciała, które staje się odporne na infekcje. Wyzwalają też endorfiny i pomagają w walce z depresją. 

Rano daj sobie przynajmniej pół godziny na moment tylko dla siebie, przy filiżance kawy, na macie do jogi, śpiewając piosenkę czy rozluźniając ciało wodą pod prysznicem...

Nie stresuj organizmu, przede wszystkim swojej głowy, tylko dlatego, że nie chciało Ci się podnieść z łóżka od razu, gdy zadzwonił alarm. Pracując w ciągu dnia będziesz bardzo miło wspominać tę przyjemną chwilę...

Zobacz również: Poranny myśliwy czy bezsenny delfin: W jaki sposób rano wstajesz i co to mówi o Tobie?

Polecane wideo

Znaki zodiaku a śniadanie. Co powinnaś jeść o poranku?
Znaki zodiaku a śniadanie. Co powinnaś jeść o poranku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Xxx (Ocena: 5) 08.03.2021 10:21
Co za bzdury. Znam kilka osób, które osiągnęły sukces chociaż są nocnymi markami. W nocy im się najlepiej myśli. Poza tym wolę brać przykład z przedsiębiorców i z naukowców, którzy coś osiągnęli, a nie z osob, które dorobiły się na dodawaniu zdjęć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2021 08:29
W moim przypadku nie ma szans na coś takiego, ja próbuje tak żyć od kilkunastu lat, a dalej mi nie wychodzi, a co tu dopiero mówić o takim nawyku zaledwie po 21 dniach. 😅 całe życie, dosłownie od urodzenia jestem "nocnym markiem", i mogę nawet 30h nie spać, a i tak nie zasnę wieczorem, a prędzej nad ranem. Poza tym, jak już uda mi się obudzić(a nawet najgłośniejszy budzik na mnie nie działa), to i tak zawsze po przebudzeniu jestem tak leniwa, że nawet nie dałabym rady odrazu zaparzyć kawy, włączyć muzyki, czy wziąć zimny prysznic. Więc jak się obudzę to i tak jeszcze przez dłuższy czas jestem nieprzytomna, a później wszystko robię na ostatnią chwilę i często się spóźniam. Właściwie to nawet mogę całą noc nie spać i mieć mnóstwo czasu, a i tak ostatecznie rano jest wszystko na ostatnią chwilę. 🙄
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2021 04:55
Moje poranki wyglądają zawsze tak samo, budzę się, otwieram oczy i patrzę w sufit, próbuje zmotywowac się by wyjść z łóżka ale zazwyczaj leżę tak patrząc w przestrzeń i myśląc czemu i po co mi to wszystko co Najmniej godzinę. Potem mam tylko czas na szklankę wody czy szybką kawę i tyle..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie