Ryzykują uduszeniem i oparzeniami, ale nastolatki wciąż masowo odtwarzają ten trend na TikToku

Wygląda wyjątkowo drastycznie.
Ryzykują uduszeniem i oparzeniami, ale nastolatki wciąż masowo odtwarzają ten trend na TikToku
Fot. TikTok.com (@kapsalonfreedomboxmeer)
22.02.2021

Siła TikToka jest naprawdę potężna. Gdy w serwisie pojawi się trend, który wyjątkowo spodoba się jego użytkownikom natychmiast jest odtwarzany przez tysiące ludzi na całym świecie.  

Zobacz również: „Pękanie włosów”. Boli nas od samej nazwy tego niebezpiecznego trendu na TikToku

W tym miejscu pojawia się jednak pewien istotny problem – nie wszystkie trendy z TikToka nadają się do tego, aby je kopiować. Niektóre z nich są po prostu niebezpieczne i grożą poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią. Jednak takie ostrzeżenia przeważnie nie robią na młodych TikTokerach żadnego wrażenia. 

Teraz tysiące użytkowników serwisu próbuje odtworzyć kolejny kontrowersyjny trend. Jednocześnie narażają się na oparzenia, a nawet uduszenie, co jednak wcale ich nie powstrzymuje. 

Trend na TikToku. Zalewanie twarzy i ciała woskiem 

TikTokerzy masowo wylewają sobie na twarz gorący wosk. Inspiracją dla tego trendu jest działalność fryzjera z Holandii, który na TikToku funkcjonuje jako @kapsalonfreedomboxmeerRenaz Ismael, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko fryzjera, stosuje tę technikę w celu depilacji. Gdy wosk już zaschnie Ismael usuwa go z twarzy (lub z innych części ciała swoich klientów), a wraz z nim - niepożądane owłosienie. Fryzjer przekonuje, że ten proces jest całkowicie bezpieczny 

@kapsalonfreedomboxmeer

#Voorjou #fooryou #viral #viral #viral #viralvideos #voorjoupagina @boef

♬ origineel geluid - Kapsalonfreedom

Jednak eksperci mają na ten temat zupełnie inne zdanie. Zdaniem dermatolożki dr Sharon Wong ta kontrowersyjna technika może poważnie uszkodzić skórę. 

Używanie utwardzonego wosku do usuwania włosów z nozdrzy i uszu nie tylko potencjalnie uszkadza skórę wyściełającą te otwory i grozi infekcją, ale także grozi utknięciem wosku w kanałach słuchowych i nozdrzach, co wymaga interwencji chirurgicznej w celu jego usunięcia. W poważniejszych przypadkach może zaistnieć niebezpieczeństwo wdychania fragmentów wosku do dróg oddechowych, w skrajnych przypadkach u osób, które pokryły woskiem usta może wystąpić ryzyko uduszenia. 

@kapsalonfreedomboxmeer

##viralvideo ##fooryou ##voorjou ##tiktok @boef ##tagjebestfriends ##kapsalonfreedomboxmeer @roni.ismael

♬ origineel geluid - Kapsalonfreedom

Ale to nie jedyne groźne konsekwencje podążania za tym fryzjerskim trendem. 

To może spowodować także uszkodzenie skóry, zwłaszcza wokół oczu, ponieważ właśnie tam jest ona najcieńsza. Zrywanie wosku z tych okolic niesie ze sobą poważne ryzyko zerwania skóry.  

@kapsalonfreedomboxmeer

##fooryou ##voorjou ##viral ##viral ##viral ##tagjevrienden👭👫👬😅😅 ##tagyourbestfriend ##nederland🇳🇱

♬ origineel geluid - Kapsalonfreedom

Zdaniem specjalistów taki zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez profesjonalistów (o ile w ogóle). Tymczasem wystarczy wejść na TikToka, aby przekonać się, że trend odtwarzają osoby, które nie mają o nim pojęcia - nawet dzieci.  

Pozostaje tylko dopisać - nie próbujcie tego w domu. 

Zobacz również: TikTokerzy znaleźli nowy sposób na powiększanie ust. Lekarze patrzą i płaczą

Polecane wideo

Długie nie zawsze znaczy lepsze. One ścięły włosy i wyglądają jak milion dolarów
Długie nie zawsze znaczy lepsze. One ścięły włosy i wyglądają jak milion dolarów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie