3 czy 21? Internauci kłócą się o to, ile kolorów jest na tej grafice

A Ty ile kolorów widzisz?
3 czy 21? Internauci kłócą się o to, ile kolorów jest na tej grafice
Fot. Twitter.com (@0UTR0EG0)
15.02.2021

Mogłoby się wydawać, że wszyscy patrzymy na świat zupełnie tak samo, ale to tylko złudzenie. Najlepiej świadczą o tym różnego rodzaju iluzje optyczne, na przykład takie, na których został ukryty pewien symbol. Niektórzy zobaczą go na pierwszy rzut oka, podczas gdy inni nie będą w stanie go odkryć nawet mimo długotrwałego wpatrywania się w grafikę. 

Zobacz również: Człowiek czy pies? Ta iluzja optyczna zdradzi prawdę o Twojej osobowości

Nie dziwi więc, że dyskusje na temat różnych iluzji optycznych mogą szybko stać się bardzo emocjonalne, a internauci często nie są w stanie dojść do porozumienia jeśli chodzi o to, co właściwie znajduje się na obrazku. Aktualnie użytkownicy Twittera kłócą się o to, ile kolorów znajduje się na poniższej grafice. Jedni przekonują, że jest ich zaledwie 3, podczas gdy inni dopatrują się ich ponad 20.  

Iluzja optyczna. Ile odcieni fioletu widzisz na obrazku? 

Chodzi o zdjęcie przedstawiające różne odcienie fioletu. Grafika została udostępniona na Twitterze przed użytkownika @0UTR0EG0, który spytał: “Ile kolorów widzicie? Ja widzę trzy”. 

Internauci zaczęli dzielić się swoimi wynikami w komentarzach pod zdjęciem. Wielu z nich dostrzegło kilkanaście, a nawet ponad 20 różnych odcieni. Jak to możliwe?  

Wszystko zależy od urządzenia, z którego korzystacie (smartfon, laptop itp.), ponieważ postrzeganie kolorów znacznie różni się ze względu na to. Ważne jest też to, czy patrzycie na grafikę na rozjaśnionym lub przyciemnionym ekranie, a także to, czy otacza was naturalne światło 

- tłumaczył jeden z komentujących. 

Iluzja optyczna. Ile odcieni fioletu widzisz na obrazku? 

Fot. Twitter (@YOONlKITTY)

Ja widzę 11 odcieni, ale wszystko zależy od procesora graficznego i monitora, a także od stanu wzroku i zdrowia. Osoby starsze, które mają gorszy wzrok pewnie zobaczą mniej kolorów 

- dodał inny internauta. 

A wy ile kolorów widzicie na tej iluzji optycznej? 

Zobacz również: Ile kolorów widzisz na tym obrazku? Tylko geniusz zobaczy je wszystkie

Polecane wideo

Tak wyglądają najprzystojniejsi bliźniacy na świecie. Wzdychają do nich 4 mln fanek
Tak wyglądają najprzystojniejsi bliźniacy na świecie. Wzdychają do nich 4 mln fanek - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Wwww (Ocena: 5) 15.02.2021 18:53
11 kolorow
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.02.2021 10:41
Ja widze 8.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie