Ostrzeżenie przed Silhouette Challenge na TikToku. Internauci upokarzają kobiety

Ohydny proceder wciąż zyskuje na popularności.
Ostrzeżenie przed Silhouette Challenge na TikToku. Internauci upokarzają kobiety
Fot. TikTok.com (@ceryswinn2)
05.02.2021

TikTok wylansował już wiele internetowych wyznań podchwytywanych przez miliony internautów na całym świecie. Niektóre z nich są wyjątkowo zabawne albo nawet przyświeca im szczytny cel. Inne niestety trudno skomentować - wiele z nich jest niezrozumiała, szkodliwa, a nawet potencjalnie niebezpieczna. 

Zobacz również: Pary robią naked challenge: Ona wchodzi naga do pokoju, a on…

Niestety przed przystąpieniem do popularnych wyzwań nie wszyscy TikTokerzy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ich spotkać - nie zawsze z ich winy. Teraz stało się tak w przypadku tzw. silhouette challenge. Niewinna zabawa szybko zmieniła się ohydne upokarzanie kobiet 

Silhouette Challenge na TikToku. Internauci upokarzają kobiety 

Na czym polega silhouette challenge na TikToku? W ramach tego wyzwania internautki najpierw przechadzają się po pokoju w zwykłych ubraniach, a następnie zatrzymują się w drzwiach – wtedy następuje nieoczekiwana zmiana. Widzimy tylko ich czarne sylwetki na czerwonym tle gdy dziewczyny pozują w sensualny sposób lub wykonują zmysłowy taniec. W drugiej części zabawy TikTokerki mają na sobie tylko bieliznę albo pozują nago, jednak widzowie widzą tylko zarys ich figury (stąd też nazwa wyzwania).  

@mrsmosquito

Tried this trend...wait for it 😁#silhouette#mrsmosquito#fyp#xybca#trending#foryou#putyourheadonmyshoulder

♬ Put Your Head On My Shoulder - Giulia Di Nicolantonio

@ceryswinn2

i tried lol sorry mum

♬ Put Your Head On My Shoulder - Giulia Di Nicolantonio

Niestety część internautów znalazła sposób na to, aby obnażyć i upokorzyć osoby biorące udział w silhouette challenge. W tym celu usuwają czerwono-czarny filtr, którym autorki nagrań zasłaniają swoje ciała. W ostatnim czasie w Sieci pojawiło się mnóstwo tutoriali na ten temat, a internauci wymieniają się między sobą wskazówkami na temat tego, jak przerobić filmiki opublikowane w ramach wyzwania. 

Nie zamieszczę linków z oczywistych powodów, ale na YouTubie aż roi się od tutoriali na temat tego, jak usunąć czerwony filtr z silhouette challenge na TikToku, w ramach którego kobiety tańczą nago albo częściowo nago. To poważne naruszenie, a YouTube powinien usunąć te filmiki jak najszybciej 

- napisała na Twitterze EJ Dickinson, dziennikarka związana z magazynem “Rolling Stone”. 

Inną osobą, która ostrzega przed udziałem w silhouette challenge jest fotografka Kai Lee, znana na TikToku jako @lostvsnryshots. 

Wciąż widzę filmiki w ramach silhouette challenge i chociaż są naprawdę urocze i kreatywne, a każda z was wygląda na nich niesamowicie, upewnijcie się, że wiecie, co macie na sobie zanim przejdziecie do edycji filmiku. Każdy może z łatwością przerobić te nagrania do ich oryginalnej postaci.

Zatem jeśli macie na sobie stanik albo majtki, albo jesteście nagie czy też cokolwiek robiłyście zanim dodałyście filtr, musicie zdać sobie sprawę z tego, jak łatwo jest cofnąć efekt i zobaczyć oryginalne nagranie. 

@lostvsnryshots

PSA TO ALL THE QUEENS ✨ #silhouettechallenge #silhouette #PSA #queensupportqueens #tiktoktrends #photography #photoshoot #phototricks

♬ Put Your Head On My Shoulder - Giulia Di Nicolantonio

@sw333tnothings

be careful! #silhouettechallenge #GEICOLipSync #chicago #silhouette

♬ Put Your Head On My Shoulder - Giulia Di Nicolantonio

Mimo coraz większych kontrowersji wobec wyzwania silhouette challenge i działań mających na celu obnażyć i upokorzyć osoby biorące w nim udział póki co ani przedstawiciele TikToka, ani kierownictwo YouTube’a nie odniosło się do sprawy. 

Zobacz również: Po latach zakładają swoje stare suknie ślubne, a ich partnerzy... Musicie zobaczyć ich reakcje!

Polecane wideo

10 osób, które kupiły coś przez Internet i… teraz chciałyby odzyskać pieniądze!
10 osób, które kupiły coś przez Internet i… teraz chciałyby odzyskać pieniądze! - zdjęcie 1
Komentarze (34)
Ocena: 4.62 / 5
TEN GOŚĆ (Ocena: 5) 22.02.2021 01:11
Stripchat jest bardzo upokarzający tutaj to jakiś gag.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.02.2021 11:43
A ktoś je zmusił do rozbierania się przed kamerą? Ktoś przyłożył im broń do skroni i powiedział "rozbieraj się i tańcz, nagrywamy tik-toka"? Nie, to one same upubliczniły swoje nagie wypinanie do kamery, więc niech teraz nie płaczą. Jeśli nie są upośledzone umysłowo to wcale im nie współczuje, bo to ich świadomy wybór.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 06.02.2021 06:00
TIKTOK pełen jest takich dziwnych rzeczy. Jakiś czas temu był challenge w tym by kobieta niby przypadkiem uderzyła swojego partnera/męża w samochodzie. Też chore i propagujące przemoc wobec mężczyzn.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2021 22:44
Atencja ważniejsza od szacunku dla siebie? Czekam aż będą pokazywać wnętrze swoich rybich pi.zd
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.02.2021 21:45
Czy tańczenie nago albo półnago jest konieczne do zachowania równowagi psychicznej? Czy nie można chociaż na pięć minut zrobić sobie przerwy od tego dziwkowania dla uwagi? A potem płacz i będą się targać na życie, bo udało się ściągnąć jakiś głupi filtr i, o zgrozo, widać jakieś cycki czy cipy, których miliardy. Dorośnijcie i przestańcie się prostytuować w internecie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie