Imiona, których dziecko Ci nie wybaczy. Sprowadzi na nie pasmo nieszczęść

Są jak samospełniająca się przepowiednia.
Imiona, których dziecko Ci nie wybaczy. Sprowadzi na nie pasmo nieszczęść
Fot. iStock
23.01.2021

Niektórzy ludzie mają pod górkę dosłownie na każdym kroku, mimo że inni nie napotykają takich problemów. Jeśli komuś przytrafia się coś złego, to właśnie im. Jak to wytłumaczyć? Urodzili się pod pechową gwiazdą? Ktoś rzucił na nich zły urok? W pewnym sensie można tak powiedzieć. Okazuje się, że życiowy pech może mieć naprawdę wiele wspólnego z imieniem, jakie otrzymaliśmy.  

Zobacz również: Imiona, które mają w życiu wyjątkowe szczęście. Sprawdź, czy do nich należysz

Z badań naukowców z amerykańskiego Clemson University wynika, że najwięcej szczęścia w życiu mają osoby o prostych i krótkich imionach. Czy wobec tego im dłuższe imię, tym gorzej dla jego właściciela lub właścicielki? Wiele wskazuje na to, że tak. A jako że w języku polskim nie brakuje zbitek spółgłoskowych, które mogą wywołać problemy z artykulacją, niektóre imiona są wręcz skazane na pecha. 

Portal radiozet.pl wymienia dwa imiona żeńskie oraz dwa imiona męskie, które mają sprowadzić na swoich właścicieli niepowodzenie. Jeśli zaliczasz się do grona przesądnych osób koniecznie weź to pod uwagę przy wyborze imienia dla dziecka. Te, o których przeczytasz poniżej raczej nie zapewnią mu szczęścia w życiu. 

Imiona osób, które mają pecha w życiu

Fot. iStock 

Imiona osób, które mają pecha w życiu

Elżbieta 

To imię nie zapewni jej właścicielce sympatii. Elżbieta raczej nie jest lubiana w towarzystwie, a sama także trzyma innych na dystans. Uchodzi za wyjątkowo skrytą osobę i trudno jej nawiązać kontakt z innymi, co sprawia, że często czuje się samotna. 

Urszula 

Jeśli Urszula może liczyć na szczęście, to zgodnie z przysłowiem będzie to tylko szczęście w kartach, co oznacza, że nie zazna go w miłości. Kobiety o tym imieniu zawsze trafiają na nieodpowiednich mężczyzn, którzy łamią im serca, a potem porzucają.  

Grzegorz 

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale bez wątpienia pomagają w życiu. Niestety mężczyźni o imieniu Grzegorz nie mają co liczyć na bogactwo, ani nawet na życiowe wygody zapewniane przez środki zgromadzone na koncie. Pieniądze po prostu się ich nie trzymają i zawsze jest pod kreską. 

Szczepan 

Czarne chmury wiszą nad Szczepanem już od małego, a to z powodu problemów ze zdrowiem. Osoby o tym imieniu notorycznie chorują, czy to mowa o zwykłym przeziębieniu, czy też o nawracającej alergii albo o przewlekłej chorobie, którą dość trudno zdiagnozować. Spędzają u lekarza zdecydowanie więcej czasu niż ich rówieśnicy. 

Zobacz również: Pierwsza litera imienia zdradza, jak potoczy się Twoje życie miłosne

Polecane wideo

Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie?
Jak wyglądają partnerki najprzystojniejszych facetów na świecie? - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 4.33 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 25.01.2021 20:54
Ewelina, Patrycja, Sylwia, Izabela, Jarosław, Patryk, Damian... moje typy imion dla nieszczesnikow
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.01.2021 18:40
Dżesika, Dżon
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2021 13:43
ale głupoty-znam 2 Ele co są bardzo lubiane i mają dużo znajomych i znam bogatego Grzegorza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2021 13:27
Donald, Jarosław, Leszek, Beata, Ewa... aaa i jeszcze Andrzej, Bronisław. ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.01.2021 13:06
Marzena, Grażyna, Bożena.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie