Praca w dresie to jednak nie najlepszy pomysł. Dowiedz się, dlaczego

Oto kilka powodów, aby dobrze ubrać się nawet podczas pracy w domu.
Praca w dresie to jednak nie najlepszy pomysł. Dowiedz się, dlaczego
fot. Christiann Koepke / Unsplash
22.01.2021

Obecnie coraz więcej osób przeszło na zdalny tryb pracy. Taka forma zatrudnienia zyskała popularność w związku z globalną pandemią. Wiele wskazuje na to, że pracodawcy dostrzegli liczne zalety wynikające z home office i taki trend w zatrudnieniu prawdopodobnie się utrzyma.

Istnieją zawody, których specyfika zakłada możliwość pracy z domu, np. programista lub copywriter. Jeżeli zaliczasz się do grona pracujących przy domowym biurku, z pewnością wiesz, że czasami trudno samodzielnie zmotywować się do pracy. Istnieje jednak sposób, który ułatwi Ci wypełnianie codziennych obowiązków zawodowych.

Stanowcze „nie” dla pracy w piżamie

Chyba każdy pracujący w domu czuł nie raz pokusę, by zasiąść do pracy w piżamie. Oczywiście, o ile Twój zawód nie wymaga kontaktów on-line z wykorzystaniem kamery, nic nie stoi na przeszkodzie, by sypialniany outfit towarzyszył Ci przez cały dzień. My jednak takim zakusom mówimy stanowczo – nie! Ubrana w piżamę będziesz cały czas czuła się jak na urlopie, a senny nastrój nie opuści Cię podczas pracy. Istotne są też względy higieniczne. Chyba nie położysz się spać w ubraniu, które nosiłaś w ciągu dnia? Jeżeli zależy Ci na efektywnej pracy w trybie home office, pozostaw nawet najwygodniejszą piżamę tam, gdzie jej miejsce, czyli w sypialni.

Fot. Bench Accounting / Unsplash

W wyciągniętym dresie świata nie zawojujesz

Dla wielu osób home office jest pretekstem, by przestać troszczyć się o swój wygląd. Możesz sobie pomyśleć, że skoro pracodawca i klienci Cię nie widzą, to nie ma sensu starać się o wizerunek. To zgubna droga. Troska o schludny strój do pracy sprawi, że Twoja motywacja wzrośnie i łatwiej Ci będzie zachować work-life balance. Elegancki ubiór do pracy, a luźny i wygodny w wolnym czasie – dzięki tej zasadzie nawet Twoje ciało poczuje, kiedy jest czas na odpoczynek. Znacznie łatwiej będzie Ci zrelaksować się w wolnym czasie.

Aby zaopatrzyć się w stylowe stroje, możesz wykorzystać kod rabatowy Selsey. Dzięki temu stworzysz wspaniałą służbową garderobę, bez nadwyrężania budżetu podczas wygodnych zakupów w sieci. Wprawdzie pracując z domu, nie masz bezpośredniego kontaktu z kontrahentami czy przełożonymi, jednak widzą Cię domownicy. Twój zadbany wygląd w czasie pracy to ważny walor edukacyjny dla dzieci. Twoja druga połówka również z pewnością doceni, że nawet pracując w domu, starasz się wyglądać pięknie, atrakcyjnie i seksownie. Najważniejszym jednak powodem, dla którego warto zainwestować w elegancki strój do pracy, nawet jeżeli wykonujesz ją z domu, jest Twoje samopoczucie.

Fot. Jornada Produtora / Unsplash

Lepszy wygląd – lepszy nastrój

Jeżeli pracujesz w trybie home office, dbaj każdego dnia o swoje dobre nastawienie do pracy. Biznesowy strój doda Ci pewności siebie i ułatwi skupienie na wykonywaniu obowiązków zawodowych. Nie ograniczaj się – zamiast domowych kapci, załóż eleganckie buty. Niech czas poświęcony na pracę kojarzy się z nią w stu procentach. Sprawdź kod rabatowy eobuwie podczas zakupów internetowych i wykorzystaj uzyskane dzięki niemu atrakcyjne ceny, by zakupić stylowe czółenka lub mokasyny, które będą towarzyszyć Ci w Twoim domowym biurze!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 30.01.2021 08:35
Pracuję w dresie i jakoś nie uważam by ubranie wpływało na efekty wykonywanych obowiązków. Luźne ubrania są wygodniejsze niż obcisłe dżinsy, szczególnie, że w czasie pracy przygotowuje też obiad, włączam irobota, robię pranie itd.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie