Facebook przejął WhatsAppa. Poznaj 3 inne aplikacje, do których możesz mieć zaufanie

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poszukać innej, choć równie sprawdzonej opcji.
Facebook przejął WhatsAppa. Poznaj 3 inne aplikacje, do których możesz mieć zaufanie
fot. iStock (Rachit Tank)
22.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Do tej pory WhatsApp był ulubioną aplikacją do rozmawiania i wysyłania wiadomości praktycznie na całej kuli ziemskiej. Z pewnością nie raz słyszałeś za granicą pytanie o wymianę kontaktów właśnie w tym miejscu. Niestety przejęcie platformy przez Facebook sprawiło, że użytkownicy stracili zaufanie odnośnie ochrony swoich danych i przekazywanych informacji.

Zobacz również: Jaka aplikacja wie o Tobie najwięcej? Nie uwierzysz, co znalazło się na 7 miejscu

W przeciwieństwie do globalnego Facebooka, który w przeszłości wielokrotnie naruszał zasady bezpieczeństwa swoich użytkowników, WhatsApp funkcjonował oddzielnie jako zabezpieczona i pewna opcja, która chroni wiadomości i stoi na straży prywatności. 

Jeśli WhatsApp połączy się z Facebookiem oraz Instagramem, zapewne dostosuje się do ich standardów i nie będzie już tak zaufaną przestrzenią do wymiany informacji.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko poszukać innej, choć równie sprawdzonej opcji.

Co mamy do wyboru?

Co zamiast WhatsAppa?

#1 Signal

To bezpłatna i bardzo prosta w obsłudze opcja, mające silne szyfrowanie. Wiadomości mogą odczytać jedynie nadawca i odbiorca. Sam ustalasz, po jakim czasie mają zniknąć.

Co więcej, możesz korzystać z tej bezpiecznej aplikacji zarówno na komputerze, jak i telefonie. Wychodzi na to, że jedyna wada to brak animowanych emotikonek, ale te spokojnie możesz zaimportować.

#2 Telegram

Kolejna propozycja to coraz popularniejszy Telegram, który opiera się na chmurze i działa na różnych platformach. Szyfrowanie typu end-to-end zapewnia, że żadna rozmowa nie będzie podsłuchiwana. 

Umożliwia również udostępnianie multimedialnych plików i podobnie jak aplikacja wyżej, pozwala na usuwanie z automatu wiadomości po określonym czasie.

#3 Threema

Ta aplikacja ma swoją siedzibę w Szwajcarii i gwarantuje pełną prywatność. Nawet listy kontaktów oraz informacje związane z grupami są przechowywane wyłącznie w telefonie. Od razu po dostarczeniu wiadomości są usuwane

Nie musisz wcale podawać swojego numeru, ponieważ możesz łączyć się z innymi przy pomocy identyfikatora i weryfikowac kontakty kodem QR. Szyfrowanie obejmuje także komunikaty o statusie, więc nikt nie obserwuje Twoich publikacji. Możesz też bezpiecznie korzystać z przeglądarki.

Słyszałeś już o nich?

Zobacz również: Powstała sąsiedzka aplikacja do wymiany roślin. Zaopiekuj się „bejbikami” i poznaj nowych ludzi

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie