Po której stronie łóżka sypiasz? Zdradza to Twoje cechy charakteru oraz ścieżkę kariery

Badania wykazują, że ten wybór nie jest bez znaczenia.
Po której stronie łóżka sypiasz? Zdradza to Twoje cechy charakteru oraz ścieżkę kariery
fot. iStock (fizkes)
14.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Powiązanie pozycji przybieranej podczas snu z cechami charakteru od dawna stanowi ciekawy temat do badań dla terapeutów oraz psychologów. Naukowcy często wiążą również kondycję relacji partnerskich ze sposobem, w jaki dane pary śpią ze sobą

Zobacz również: Co o Twoim związku mówi pozycja, w której śpicie?

Znaczenie ma ułożenie ciała, odległość od siebie, ale także... strona łóżka, po której najbardziej lubimy się kłaść. Dlaczego?

Co sposób w jaki śpisz mówi o Tobie?

Dopóki nie stanowi to źródła konfliktu z partnerem, raczej nie analizujemy głębiej tego, dlaczego śpimy po danej stronie łóżka. Ta decyzja zapada raczej na poziomie podświadomym. Okazuje się jednak, że może to powiedzieć sporo na temat naszego charakteru. Ten codzienny i banalny nawyk jest wręcz doskonałym punktem wyjścia do lepszego samopoznania.

Zastanów się, którą stronę wybierasz najczęściej i zobacz, co mówi to na Twój temat.

Spanie po lewej stronie łóżka

Badania wykazują, że osoby śpiące najczęściej po lewej stronie łóżka są większymi optymistami i łatwiej radzą sobie w kryzysowych sytuacjach, ponieważ potrafią panować nad emocjami. Są także bardziej skłonne do posiadania większego grona przyjaciół i lubienia swojej pracy

Wybór tej strony wiąże się także z regenerującym snem i co za tym idzie lepszym samopoczuciem po przebudzeniu. Naukowcy przyznają, że ma to istotny wpływ na przebieg ich kariery i ogólne szczęście.

Spanie po prawej stronie łóżka

Wygląda na to, że aby dobrze zacząć swój dzień, lepiej wybrać lewą stronę łóżka podczas snu.

Przeprowadzone badania przez producenta łóżek Sealy UK wyraźnie pokazują, że preferujący prawą stronę są większymi pesymistami oraz niejednokrotnie okazują na głos swoje niezadowolenie z życia. Co więcej, takie osoby częściej wybierały własną działalność gospodarczą. W opozycji do swoich poprzedników budziły się w gorszym nastroju.

A Ty, po której stronie łóżka sypiasz?

Zobacz również: Szybki test, który ujawni Twój chronotyp snu. Rozwiązanie Cię zaskoczy

Polecane wideo

Znaki zodiaku a śniadanie. Co powinnaś jeść o poranku?
Znaki zodiaku a śniadanie. Co powinnaś jeść o poranku? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.01.2021 00:11
Może to dziwne, ale kiedy zmienialiśmy miejsca zamieszkania to bywało różnie. Raz ja spałam po lewej, w innym mieszkaniu po prawej, teraz znowu po prawej. Zależy od ułożenia łóżka i od tego, kto szybciej wstaje jeśli łóżko leży przy ścianie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 08:42
A ja śpię sama.. 🤣 ehh
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.01.2021 08:35
U siebie po prawej u mojego po lewej
odpowiedz

Polecane dla Ciebie