Genialny sposób Polaków na obejście podatku cukrowego. Na to byśmy nie wpadli!

To nie pierwszy raz, kiedy nasi rodacy sprytnie omijają przepisy.
Genialny sposób Polaków na obejście podatku cukrowego. Na to byśmy nie wpadli!
fot. Unsplash (Gabriel Oppenheimer)
12.01.2021
Wiktoria Sobocińska

Na samym początku roku 2021 wzrost cen napojów gazowanych, w tym energetyków, mocno zaniepokoił zarówno producentów, jak i klientów sklepów. Konsumenci byli w szoku, że ich ulubiona coca cola czy orenżada podrożała nawet o 40%!

Zobacz również: Podatek cukrowy już od 1 stycznia. Ile zapłacimy za Coca-Colę i inne napoje gazowane?

Rynek i tak wystarczająco ucierpiał już z powodu kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, a w momencie gigantycznych problemów finansowych Polaków, rząd zaserwował im dodatkowo bardzo wysoki podatek cukrowy. Nasi rodacy w tej sytuacji postanowili sprytnie obejść prawo...

Czy można ominąć podatek cukrowy?

Wraz z rozpoczęciem nowego roku, polski rząd nałożył na obywateli podatek w wysokości 50 groszy za litr napoju z cukrem (paradoksalnie dotyczy on również... coli zero), chyba, że stężenie przekracza wyznaczony limit. Wówczas procent wzrasta wprost proporcjonalnie do zawartości cukru. 

Zupełnie nowa opłata objęła także napoje alkoholowe, a nawet wodę. Producenci próbowali początkowo wymyślić, jak można zmniejszyć objętość butelek, aby płacić jak najniższą kwotę

W sieci rozpoczęła się prawdziwa burza mózgów. Importerzy zaproponowali, aby zacząć sprowadzać Coca Colę z Czech jako środek odrdzewiający, bowiem ta bąbelkowa ciecz doskonale radzi sobie z oczyszczaniem metali ze zbędnej rdzy. To oznaczałoby tańszą butelkę nawet o 2 zł.

To nie pierwszy raz, kiedy Polacy omijają rządowe przepisy, które są im kompletnie nie na rękę. Nasiliło się to zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, aby prywatne instytucje, takie jak np. lodowiska (zmieniające się na czas lockdownu np. w... kwiaciarnie) mogły nadal normalnie funkcjonować.

Popieracie?

Zobacz również: Polacy w trakcie pandemii wydają fortunę na alkohol. Skończymy jak Belgia i Holandia?

Źródło: biznes.radiozet.pl

Polecane wideo

Znaki zodiaku a śniadanie. Co powinnaś jeść o poranku?
Znaki zodiaku a śniadanie. Co powinnaś jeść o poranku? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.01.2021 17:33
Tyrańskim kolejnym podatkom piSS-u należy się sprzeciwiać w każdy możliwy sposób, bo hajs z tego idzie głównie na kurwizję oraz pińset plus dla niepracujących w większości żuli!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie