On wie, co czeka nas po śmierci. Teoria Michaela Newtona daje do myślenia

Psycholog rozmawiał z tymi, którzy powrócili do świata żywych.
On wie, co czeka nas po śmierci. Teoria Michaela Newtona daje do myślenia
Fot. Unsplash (Rob Potter)
07.01.2021

To kwestia, która nigdy nie przestanie nas zastanawiać. Możemy mieć najróżniejsze teorie na temat życia po śmierci, ale jedno nie ulega wątpliwości - tylko umarli mają pewność, a niestety trudno się z nimi skontaktować. Myśląc o końcu ogarnia nas strach lub nadzieja. Co tak naprawdę jest po drugiej stronie?

Zobacz również: Przez 27 minut była poza światem żywych. Zdradziła, czego doświadczyła po drugiej stronie

Jakiś czas temu swoją wizją na ten temat podzielił się najsłynniejszy polski jasnowidz.

Śmierć ciała nie jest śmiercią psychiki, duszy. Moim zdaniem dusza istnieje. (…) Przestajemy być głodni, przestajemy chcieć, jesteśmy swobodniejsi, możemy fruwać, możemy myślą przenosić się w mgnieniu oka w ułamku sekundy, możemy czuć cudzą myśl. (…) Wyobraźcie sobie o śmierci, że kiedy jesteśmy zdołowani i wiemy, że już jest kres kresów, nagle doznajemy niezwykłych możliwości, jesteśmy bytem, ale nie materialnym, tylko uniwersalnym

- stwierdził w czasie relacji na żywo, dodając że napawa go to dużym optymizmem.

cmentarz

Czy reinkarnacja istnieje?

Brzmi mało konkretnie? Jeszcze bardziej rozbudowaną teorię na temat życia po śmierci ma Michael Newton - słynny doktor psychologii i hipnoterapeuta. W czasie pracy z pacjentami uwierzył on, że ludzki los rzadko ma początek i koniec. Pojawiamy się na świecie w różnych momentach historii.

Autor książki „Podróż dusz” rozmawiał z wieloma ludźmi, którzy doskonale pamiętali swoje poprzednie wcielenie. A także to, co działo się pomiędzy.

W świecie duchowym każdy z nas należy do podstawowej grupy dusz. Ta grupa, licząca od 8 do 20 członków, składa się z osób, z którymi żyjemy na płaszczyźnie duchowej i z którymi reinkarnujemy się w życiu fizycznym. W każdej reinkarnacji schodzimy na Ziemię prawie całą grupą razem, za każdym razem w innej roli

- czytamy na kobietaxl.pl. Reinkarnacja ma nie być międzygatunkowa. Człowiek na zawsze pozostaje istotą ludzką.

Zobacz również: Twierdzi, że odwiedziła piekło. Spotkała tam dwie bardzo znane osoby

mrok

Kolejne wcielenia

W różnych okresach między wcieleniami dusza udaje się do Rady Mędrców, których niektóre dusze nazywają Mistrzami, Starszymi lub komisją. Nie jest to kwestia sądu, ale kilku bardziej rozwiniętych dusz, które prowadzą nas i oceniają przez cały czas. Zwykle kierujemy się do tej rady wkrótce po przybyciu do świata duchowego (aby przejrzeć działania podjęte w naszym ostatnim życiu i odchylenia od naszego planu życiowego) i na krótko przed ponownym wcieleniem idziemy ponownie, aby dowiedzieć się, czego będziemy musieli doświadczyć w następnym życiu fizycznym dla naszej duchowej ewolucji

- twierdzi psycholog.

A gdzie w tym wszystkim Bóg? Jego pacjenci mówią raczej o „wyższej duchowej sile”, „obecności” i „źródle”. Żaden z nich nie wspomniał o konkretnym bycie, który znamy z religii.

Zobacz również: Oni przeżyli własną śmierć. Teraz zdradzają, co dzieje się po drugiej stronie

Polecane wideo

Horoskop na 2021 rok
Horoskop na 2021 rok - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 4.52 / 5
Tea (Ocena: 4) 22.04.2021 21:24
Zjawiska paranormalne były są i będą aż je poznamy wtedy będą normalne para wyjdzie bokiem - ups przepraszam, coś znów może się okazać paranormalne
odpowiedz
Polak Lach (Ocena: 1) 12.04.2021 12:00
Anunaki stworzyli nas do pracy,która miała niższych "bogów" w zapierd...u na Ziemi - zastąpić. Rodzimy się i umieramy. Nie ma piekła. Dla nas nie ma bogów i innych. A nawet gdyby byli to nie dla nas. Umieramy i finito. Ksiądz czy inny cyniczny, hipokryta nie jest nam potrzebny , gdyż do czego? umieramy i drugi raz do balu i na bal nie zaproszą nas wcale !!! Myśleć kołtuny te z tytułami profesorów przed nazwiskiem i te kołtunki co wieżą, że całowanie księdza w ..... to "zbawi" ich.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.04.2021 14:44
Trzeba być nawiedzonym z brakiem umiejętności logicznego myślenia. Ludzie przypisują, że są nadzwyczajni- z duszą. Odmawiają takich cech innym gatunkom istot tj. zwierzętom. Nie dopuszczają myśli, że sami są zwierzętami z różnicą polegającą na bardziej rozwiniętym mózgu. Brak możliwości poznania jak to jest po śmierci jest źródłem osiągania korzyści materialnych wykorzystując w tym celu ludzkie słabości i naiwność.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 11.04.2021 02:11
niema rzycia pozagrobowego te osoby co to widzom to osoby hore
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 08.01.2021 12:08
No coz chcialabym w to wierzyc ale obawiam sie, ze po smierci bedzie dokladnie tak jak przed urodzieniem, czyli nic. A nawet jesli moja dusza odrodzi sie w nowym wcieleniu to i tak raczej nie bedzie pamietac tego mojego obecnego wcielenia, tak jak ja nie pamietam zadnych wczesniejszych wcielen, wiec dla mojej swiadomosci jaka jest teraz i kim jestem, obawiam sie ze smierc bedzie koncem tak czy inaczej, ale nie bedzie to bolesne lub okropne, bedzie to nicosc. Nie czulismy bolu ani cierpienia przed urodzieniem, nie bedziemy go czuc po smierci.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie