Najgorsze gafy, które rujnują Gwiazdkę. To one sprawiają, że Święta zmieniają się w koszmar

Okazuje się, że Polacy mają naprawdę sporo na sumieniu.
Najgorsze gafy, które rujnują Gwiazdkę. To one sprawiają, że Święta zmieniają się w koszmar
Fot. iStock
20.12.2020

Z założenia święta Bożego Narodzenia powinny być spokojnym i rodzinnym czasem. Tymczasem okazuje się, że dla wielu z nas są to najbardziej stresujące dni w całym roku. Odczuwamy presję, żeby wszystko było idealne – od wystroju mieszkania, poprzez prezenty, a na atmosferze skończywszy. Trudno się dziwić, że takie wygórowane oczekiwania często kończą się rozczarowaniem i frustracją.

Zobacz również: Jak reagować na „życzliwe” komentarze przy wigilijnym stole? Wpis tej psycholożki robi furorę w Internecie

Ale nie tylko nierealne oczekiwania potrafią zmienić Gwiazdkę w koszmar. My także przykładamy do tego rękę. Okazuje się, że wielu z nas popełnia błędy, które psują wyjątkową atmosferę Bożego Narodzenia. Co robimy źle?

Fot. Pexels.com

Świąteczne gafy Polaków. Jakie wpadki rujnują Święta?

O tym, co rujnuje Boże Narodzenie piszą eksperci związani z portalem Prezentmarzeń. Przygotowali oni raport zatytułowany “Świąteczne gafy Polaków”. Wynika z niego, że mamy sporo na sumieniu. Nasze wpadki wiążą się m.in. tematami poruszanymi przy wigilijnym stole, nadmiernym spożyciem napojów wyskokowych, a także z prezentami.

Najczęściej atmosferę Gwiazdki psuje kłótnia przy świątecznym stole – takiego zdania jest aż 41 proc. badanych. Kolejne 34 proc. odpowiedziało, że świąteczne wpadki są związane przede wszystkim z drażliwymi tematami rozmów. Dla 30 proc. ankietowanych największą gafą jest upijanie się podczas wigilii. 28 proc. pytanych zwróciło uwagę na nieodpowiednie zachowanie przy stole, a kolejne 12 proc. - na nietrafiony podarunek.

Z raportu wynika też, że podczas Świąt ogólnie popełniamy wiele gaf, ponieważ w natłoku obowiązków zapominamy o wielu istotnych rzeczach – tak odpowiedziało 28 proc. badanych.

Zobacz również: Co trzecia z nas kupuje zbyt drogie prezenty. Ile Ty wydajesz na podarunki?

Polecane wideo

Velvet nails. Aksamitne paznokcie to urzekający manicure wprost stworzony na Święta
Velvet nails. Aksamitne paznokcie to urzekający manicure wprost stworzony na Święta - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
chûjodawca (Ocena: 5) 20.12.2020 12:22
wytrysk w oko zamiast w kakaowe oko 🤤
odpowiedz

Polecane dla Ciebie