„Najstraszniejsza historia świata”. Krótka opowieść, która wywołuje dreszcze

Creepypasta tylko dla ludzi o mocnych nerwach.
„Najstraszniejsza historia świata”. Krótka opowieść, która wywołuje dreszcze
Fot. Unsplash (Alex Iby)
18.12.2020

W Internecie od lat krążą opowieści dziwnej treści, których autorów trudno ustalić. Są nieustannie kopiowane i rozpowszechniane. Pod tym względem przypominają mem, tyle że formie tekstowej. Tak brzmi mniej więcej definicja tzw. copypasty.

Zobacz również: Najstraszniejsze filmiki na YouTube. Wyłączysz po kilku sekundach

A czym jest creepypasta? Niemal tym samym, jednak opowiadanie nie ma na celu rozbawienia, ale przerażenie czytelnika. Jednym z najczęściej powielanych utworów tego typu, który uważa się za wyjątkowo upiorny, są „Portrety”.

Zapowiada się dość niewinnie, jednak ostatnie zdanie wywołuje zazwyczaj dreszcze grozy. U Ciebie też?

nawiedzony dom

Przerażająca historia

Myśliwy, po całym dniu polowania, znajdował się w środku ogromnej puszczy. Robiło się ciemno i całkowicie opadł z sił. Zdecydował się iść w jednym kierunku, dopóki nie upewni się co do swojego położenia. Po kilku godzinach znalazł chatkę na małej polanie.

Ponieważ było już bardzo ciemno, zdecydował się, że zostanie w niej na noc. Podszedł do chatki, drzwi były otwarte, a w środku nikogo nie było. Myśliwy położył się na znalezionym łóżku, decydując, że wszystko wyjaśni właścicielowi chatki rano.

Na ścianach zobaczył obrazy namalowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Wszystkie portrety bez wyjątku wyglądały tak, jakby mu się przyglądały. Ich twarze wykrzywione były w grymasach nienawiści i złości.

Zobacz również: Te horrory wystraszą nawet osoby o mocnych nerwach. Ich scenariusze napisało samo życie

okna

Myśliwy poczuł się dziwnie. Starając się za wszelką cenę zignorować portrety, odwrócił twarz do ściany i wykończony zapadł w głęboki sen. Rano myśliwego obudziły promienie słoneczne. Wtedy spostrzegł, że w chatce nie ma żadnych portretów.

Tylko okna

- czytamy w popularnej creepypaście.

A sądząc po komentarzach internautów - takiego zakończenia nikt się nie spodziewał. Skoro ujrzane przez niego przerażające portrety dzień później okazały się oknami, to znaczy… To już musisz sobie dopowiedzieć. My nie mamy odwagi. Brrr!

Zobacz również: Kupili dom, który zainspirował twórców słynnego horroru. Teraz są przerażeni

Polecane wideo

Najstraszniejsze filmiki na YouTube. Wyłączysz po kilku sekundach
Najstraszniejsze filmiki na YouTube. Wyłączysz po kilku sekundach - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.12.2020 06:46
Może własny ryj odbił mu się w szybie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2020 15:01
Ja pierwszy raz te historie czytam, jestem ogólnie mega obsr*ancem w takich kwestiach a nie wzbudziła we mnie nawet najmniejszych emocji.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.12.2020 07:02
Stare jak świat. Klasyka creepypast. Ależ się wysililiście...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie