Pomysły na celebrowanie świąt w czasie pandemii. Będzie inaczej, ale nadal rodzinnie

Tegoroczna Wigilia będzie zupełnie inna. Jak być razem na odległość?
Pomysły na celebrowanie świąt w czasie pandemii. Będzie inaczej, ale nadal rodzinnie
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/708965166318282200, pl.pinterest.com/pin/826762444088456526)
15.12.2020
Zuzanna Niedzielska

Nie da się ukryć, że tegoroczne święta będą inne niż wszystkie do tej pory. Czas bliskości i ciepła w rodzinnym gronie diametralnie zmienił się przez izolację społeczną związaną z pandemią koronawirusa, a z powodu obostrzeń  liczba członków rodziny przy stole jest mocno ograniczona.

Zobacz również: Jak poradzić sobie z przedświątecznym stresem? Naucz się mówić „nie”

To nie znaczy jednak, że nie możesz w tym czasie być w stałym kontakcie z bliskimi. Wspólnie z portalem hellogiggles.com przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak spędzić Święta w dobie pandemii.

Jak spędzić Święta w czasie pandemii?

Wspólny plik z przepisami

Już teraz przygotujcie z rodziną wspólny arkusz online, w którym każdy z was zapisze przepisy na swoje popisowe dania wigilijne, aby każdy z osobna mógł skorzystać z nich w swoim domu.

Prześlijcie link do swoich bliskich, tak, aby wszyscy mieli do niego dostęp w każdej chwili. Taki plik umożliwia edycję przy pomocy kolorowych pisaków czy komentarzy, więc na bieżąco możecie dopisywać swoje notatki. Wszystko w jednym miejscu, a do tego świetna zabawa gwarantowana.

Przytulny seans grupowy

Załóż wygodny dres, zapal świece zapachowe i ułóż filmowy kącik z poduszek i koców. Następnie wybierz swój ulubiony świąteczny film i zaproś bliskich na wspólny seans. Jak? Np. Netflix oferuje bezpłatną wtyczkę Netflix Party. Wystarczy przesłać uczestnikom smsa, aby dołączyli do oglądania.

Wirtualne rozpakowywanie prezentów

A co z otwieraniem prezentów? Nie zobaczymy już uśmiechów na twarzach bliskich, aby dowiedzieć się, jaką sprawiliśmy im radość? Zorganizujcie wirtualne rozpakowywanie prezentów i zróbcie to jednocześnie. Możecie wysłać do siebie paczki z wyprzedzeniem i umówić się na konkretną godzinę w Wigilię na ich rozpakowanie. To zaangażuje i rozbawi całą rodzinę. Trzeba sobie jakoś radzić!

Zdalne kolędowanie

Tradycja świątecznego kolędowania powoli zanika, więc co powiecie na radosne śpiewanie w tym trudnym czasie? Może masz w rodzinie kogoś utalentowanego muzycznie? Niech weźmie instrument i zagra melodię najpopularniejszych kolęd lub piosenek świątecznych zdalnie na Skypie lub Zoomie.

Reszta rodziny niech dołączy (dzisiaj zamiast śpiewników możesz znaleźć dowolny tekst utworu w Internecie). Takie chwile niesamowicie zbliżają.

Sylwestrowa sesja karaoke i toast na Zoomie

Po Świętach czas na przywitanie Nowego Roku. Skoro już przy śpiewaniu jesteśmy, co powiecie na rodzinną sesję karaoke? Po wszystkim toast na Zoomie i oczywiście życzenia. Możecie również wspólnie spisać swoje postanowienia noworoczne. To będzie intymna chwila na poznanie wzajemnych marzeń. A przy okazji motywacja, aby je zrealizować. Po drugiej stronie są świadkowie!

Wsparcie fundacji charytatywnej

W tym trudnym dla wszystkich okresie warto pomyśleć o dobrym uczynku i wesprzeć akcje charytatywne czy fundacje. Nie musisz nawet wychodzić z domu, wystarczy jedno kliknięcie, a potrzebne pieniądze znajdą się na koncie organizacji. Okaż odrobinę solidarności.

Zobacz również: Pomysły na zimowe randki w czasie pandemii. Nadal może być romantycznie

Polecane wideo

Mięciutkie kapcie-chmurki. Absolutny hit wśród influencerek
Mięciutkie kapcie-chmurki. Absolutny hit wśród influencerek - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 16.12.2020 13:41
Co za pojebany artykuł.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie