„Zodiak” był jednym z najsłynniejszych seryjnych zabójców. Po 51 latach odszyfrowano jego list

Czy treść wiadomości pomoże wreszcie odkryć tożsamość mordercy?
„Zodiak” był jednym z najsłynniejszych seryjnych zabójców. Po 51 latach odszyfrowano jego list
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/evening.standard)
15.12.2020

Lata 70. i 80. XX wieku zapisały się w historii jako niechlubna era seryjnych morderców. To właśnie wtedy w Stanach Zjednoczonych okrutnych zbrodni dopuścili się tacy zabójcy jak Ted Bundy, John Wayne Gacy czy Jeffrey Dahmer. Ich nazwiska do dziś budzą grozę. 

Zobacz również: Policyjne statystyki nie kłamią. To najbardziej niebezpieczne znaki zodiaku

W podobnym okresie w Stanach Zjednoczonych działał jeszcze jeden seryjny zabójca, ale jego tożsamość wciąż pozostaje nieznana. Wszyscy znają natomiast jego pseudonim, czyli “Zodiak”. Morderca zasłynął z przesyłanych do prasy listów, a także dołączonych do nich zaszyfrowanych wiadomości. Do tej pory spośród czterech z nich udało się odczytać tylko jed. Teraz, aż po 51 latach, treść drugiej tajemniczej wiadomości także została rozszyfrowana. 

Szyfr „Zodiaka”, seryjnego mordercy, złamany po 51 latach 

Jak podaje BBC kod, którym posługiwał się “Zodiak” w jednej ze swoich zaszyfrowanych wiadomości został złamany przez trzy osoby – ze Stanów Zjednoczonych, Belgii i Australii. Oto, jak brzmi treść wiadomości przesłanej przez seryjnego mordercę do redakcji gazety “San Francisco Chronicle”. 

Mam nadzieję, że dobrze się bawicie próbując mnie złapać. Nie boję się komory gazowej, bo wiem, że wyśle mnie do raju o wiele szybciej, ponieważ teraz mam wystarczająco dużo niewolników, którzy dla mnie pracują. 

Informację o złamaniu szyfru potwierdziło FBI, czyli Federalne Biuro Śledcze. 

FBI jest świadome, że szyfr przypisywany “Zodiakowi” został niedawno złamany przez zwykłych obywateli. Sprawa “Zodiaka” pozostaje otwarta dla oddziału FBI w San Francisco i naszych partnerów z lokalnych służb. “Zodiak” terroryzował wiele okolic w Północnej Kalifornii i chociaż minęło już wiele dekad, wciąż szukamy sprawiedliwości dla ofiar tych brutalnych zbrodni. W związku z prowadzonym śledztwem oraz z szacunku dla ofiar i ich rodzin nie będziemy udzielać dalszych komentarzy w tej sprawie

- przekazali śledczy za pośrednictwem Twittera.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Evening Standard (@evening.standard)

“Zodiak” zabijał w latach 60. i 70. XX wieku. Twierdzi, że zamordował 37 osób, ale zdaniem śledczych z całą pewnością można mu przypisać tylko pięć zabójstw. Ofiary “Zodiaka” ginęły od strzałów z broni albo ciosów nożem. Tylko dwóm z nich udało się przeżyć. 

Zobacz również: Już wkrótce czeka nas nowa fala seryjnych morderców. Ten ekspert nie ma co do tego wątpliwości

Polecane wideo

10 filmów, których wstyd nie znać. Podobno każdy powinien je obejrzeć
10 filmów, których wstyd nie znać. Podobno każdy powinien je obejrzeć - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie