Lista rzeczy, które muszą NATYCHMIAST zniknąć z Twojej łazienki. Trzymanie ich tam jest niebezpieczne dla zdrowia

To okropnie niehigieniczne! Będziesz zaskoczona.
Lista rzeczy, które muszą NATYCHMIAST zniknąć z Twojej łazienki. Trzymanie ich tam jest niebezpieczne dla zdrowia
fot. iStock (ThitareeSarmkasat)
15.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Badania wykazują, że spędzamy w łazience średnio pół godziny dziennie (z ręką na sercu możemy powiedzieć, że tyle czasu czasami zajmuje nam sama kąpiel...). Jakkolwiek, odwiedzamy to miejsce bardzo często i znajduje się tam mnóstwo przyborów do higieny osobistej.

Zobacz również: 10 rzeczy, które powinniśmy czyścić codziennie, ale tego nie robimy

Okazuje się, że część z nich... nigdy nie powinna się tam znaleźć. Co więcej, jako, że jest to ciepłe i wilgotne pomieszczenie, przechowywanie tam niektórych przedmiotów może szkodzić zdrowiu i negatywnie wpływać na nasz wygląd. Wspólnie z portalem brightside.me udało się ustalić, co takiego powinno zostać niezwłocznie wyniesione z naszej toalety. Im szybciej, tym lepiej!

Czego nie wolno trzymać w łazience?

Perfumy

Trzymanie perfum w toalecie może zniszczyć ich strukturę molekularną i spowodować kwaśny zapach. Zaskoczona? Jeśli zależy Ci na tym drogim flakonie, lepiej znajdź dla niego miejsce w suchej szafce poza łazienką.

Szczoteczka do zębów

To może być szok, ale kiedy spłukujesz wodę w toalecie, zarazki ze środka mogą rozprzestrzeniać się na całą powierzchnię łazienki... również na szczoteczkę do zębów, która znajduje się w kubeczku na umywalce. Współczujemy, jeśli mieszkasz z mężczyzną, który nie ma nawyku zamykania za sobą klapy. Przybory do higieny jamy ustnej trzymaj jak najdalej od WC!

Pędzle do makijażu

To, że należy czyścić je regularnie, zapewne już wiesz (jeśli nie, natychmiast nadrób zaległości). Po umyciu pędzle trzymaj w szklance lub kubeczku, włoskami do góry. Ciepłe i wilgotne powietrze z łazienki sprzyja rozwijaniu się bakterii, dlatego najlepiej przełożyć je do suchego pomieszczenia.

Krem do twarzy

Idealne miejsce na Twój krem do twarzy znajduje się w chłodnej lodówce. Gdy wieczko nie zostanie szczelnie zamknięte, wilgotne powietrze z łazienki przyczyni się do rozwoju bakterii w środku, a te mogą wywołać na Twojej skórze niechciane podrażnienia lub trądzik. Bądź ostrożna!

Ręcznik

Zastanawiasz się, ale jak to, przecież ich miejsce w łazience jest nawet w drogich hotelach... Otóż trzymanie mokrych ręczników w toalecie sprzyja rozwijaniu się na nich bakterii. To prosta droga do obrzydliwych zarazków... na Twoich dłoniach lub ciele. Niesmaczne, prawda? Dlatego najlepiej pierz ręczniki już po kilku użyciach i pozostaw do wyschnięcia poza łazienką.

Szlafrok

Do tej pory na swój cieplutki szlafrok miałaś przeznaczony specjalny wieszak w łazience? Mamy złą wiadomość. Tak samo, jak w przypadku ręczników, wilgotne szlafroki mogą przenosić zarazki i przejąć nieprzyjemny zapach. W takim wypadku pachnący peeling ciała pójdzie na marne...

Maszynka do golenia

Nie jest odkryciem, że para wodna i nagromadzona wilgoć sprzyjają tworzeniu się na ostrzach rdzy, a ta z kolei może skaleczyć naszą skórę. Mimo to i tak trzymamy maszynki pod prysznicem... i tym samym skracamy ich termin przydatności.

Biżuteria

To nie jest najlepsze miejsce dla Twoich kolczyków, nawet, jeśli zdejmujesz je tylko przed wejściem pod prysznic. Wilgotne powietrze sprawi, że biżuteria zrobi się matowa i straci swój połysk.

Telefon

Dobrze wiemy, że dzisiaj każdy chętnie wędruje ze smartfonem do toalety... To jednak nie jest bezpieczne miejsce dla tego urządzenia, zwłaszcza, jeśli używasz go, pluskając się w wannie. Możesz poważnie mu zaszkodzić i to samo tyczy się oglądania filmów na laptopie.

Jeżeli koniecznie potrzebujesz posłuchać muzyki, może lepiej zainwestować w wodoodporny głośnik?

Zobacz również: Wrzuć czosnek do toalety i zobacz, co się stanie. Tak robiły nasze babcie

Polecane wideo

11 produktów spożywczych, które robią coś bardzo dziwnego z Twoim ciałem
11 produktów spożywczych, które robią coś bardzo dziwnego z Twoim ciałem - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 17.12.2020 17:58
Serio ktoś nadal ma telefon, którego nie można wykąpać? I nie wkłada przyborów pod lampę UV-C, która jest oczywistym pandemicznym zakupem?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2020 11:54
dlatego łazienka i toaleta osobno :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.12.2020 10:33
Rozumiem, ze kopiując ten "artykuł" z jakiegoś amerykańskiego czy brytyjskiego szmatławca nikt w redakcji nie wpadł na to, że istnieje takie rozwiązanie jak szafka w łazience, dzięki której te wypociny nie mają żadnego sensu?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 15.12.2020 08:35
Już to widzę jak rano się szykuje do pracy i lecę z łazienki po szczoteczkę do pokoju, później po krem do lodówki, po ręcznik gdzieś jeszcze indziej. Później oczywiście trzeba to wszystko odnieść.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie