Najgorsze dzielnice Warszawy. Jeśli planujesz przeprowadzkę, omijaj je z daleka

Tam nie da się wytrzymać!
Najgorsze dzielnice Warszawy. Jeśli planujesz przeprowadzkę, omijaj je z daleka
Fot. Unsplash (Valik Cheretskyi)
10.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Marzy Ci się realizowanie kolejnych szczebli kariery w centrum stolicy? A może szukasz akurat mieszkania na wynajem w Warszawie? Jedno jest pewne: od tych dzielnic lepiej trzymać się z daleka.

Zobacz również: Masz tyle lat i nadal mieszkasz z rodzicami? To nie wróży zbyt dobrze

Władze miasta udostępniły akustyczną mapę Warszawy, która przedstawia, na jakich obszarach dopuszczalny poziom hałasu jest nieustannie przekraczany. Jak donosi warszawa.naszemiasto.pl, tych pomiarów dokonywano prawie przez całą dobę, aby wyniki wiernie odzwierciedlały rzeczywistość.

Jak podaje źródło, przy poziomie 70 decybeli w organizmie mogą pojawiać się niekorzystne zmiany wegetatywne, natomiast powyżej 75 decybeli mieszkańcy mogą skarżyć się na rozmaite uszkodzenia organiczne oraz choroby, w tym nadciśnienie tętnicze, a nawet wrzody żołądka.

Lepiej stamtąd uciekać!

Najgłośniejsze dzielnice w Warszawie

#1 Wola

W tej dzielnicy aż roi się od miejsc, które przekraczają dopuszczalny poziom decybeli. Do tego mieszkańcy narzekają na ciągłe przebudowy oraz mało atrakcyjną architekturę. Na szczęście niedawno ukończono budowę stacji kolejnej linii metra, co znacznie umożliwiło im przemieszczanie się.

#2 Śródmieście

Choć ta dzielnica z pewnością uchodzi za centrum życia, rozrywki oraz źródło największych imprez Warszawy, to niestety jest też jednym z najdroższych, a przy tym najgłośniejszych miejsc na mapie. Słabo wypada również pod względem ekologii, dostępności sklepów oraz relacji sąsiedzkich.

#3 Ursus

Ten obszar wygrywa pod kątem zagęszczenia koloru niebieskiego oraz jasnofioletowego na akustycznej mapie Warszawy. Sporo budynków znajduje się tuż przy ulicach, a sama dzielnica do najatrakcyjniejszych nie należy, choć łowcy dobrych cen mieszkań z pewnością znajdą coś dla siebie.

#4 Ochota

Kolejna dzielnica, która robi sporo hałasu, nie tylko na mapie. Ta lewobrzeżna część miasta należała niegdyś do gminy Centrum i jest najgęściej zaludniona w Warszawie. Znajdziemy tu kilka jednostek akademickich oraz lubiane lokale gastronomiczne. 

#5 Mokotów

Właśnie tutaj znajdują się dwie najgłośniejsze ulice - Puławska oraz Czerniakowska - jednak mieszkańcy bardzo cenią sobie tę dzielnicę i uważają ją za całkiem "elitarną". To prawda, bo znajdziemy tutaj sporo modnych kawiarni, kino studyjne Iluzjon, a odetchnąć pozwoli nam zielone Pole Mokotowskie.

Zobacz również: Każda kobieta powinna wiedzieć to przed 30-tką. Dopiero wtedy poczuje się dorosła

Polecane wideo

Internauci krytykują wystrój bajońsko drogiego apartamentu Lewandowskich w centrum Warszawy
Internauci krytykują wystrój bajońsko drogiego apartamentu Lewandowskich w centrum Warszawy - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 22:32
Urodziłam i wychowałam się w centrum Warszawy więc przywykłam do hałasu i krzyków pijanych osób przechodzących pod moim blokiem o 4 nad ranem, mieszkam przy samym pałacu kultury w pięknej, starej kamienicy i jedyną wadą są sąsiedzi, "stare komuchy" i "bydło" bo inaczej nie da się tego określić... skończę studia i zacznę myśleć o sprzedaży mieszkania i kupnie domu gdzieś na obrzeżach miasta
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 21:50
Mimo wszystko wolę swoją głośną Wolę ;) od zielonej cichej Białołęki, skąd jechałam do pracy ponad godzinę. Zresztą na starszej Woli (Młynów, Koło) jest dużo zieleni i wszędzie da się dojść piechotą, a architektura w miejscach, gdzie nie dotarła nowoczesność, jest bardzo elegancka i funkcjonalna. Polecam celować gdzieś pośrodku między Górczewską a Obozową, świetne okolice.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 19:10
Nigdy w życiu nie zamieszkałabym w Warszawie zacznijmy od tego. Smród, brud, tłok i hałas... itp. Ja wole spokojniejsze życie w małym miasteczku bez stresów i życia w biegu. A już najlepiej mieszkać gdzieś na wsi, gdzie powietrze jest najczystsze i jest cisza i spokój.
odpowiedz
Ktodocholerypisalto (Ocena: 1) 10.12.2020 10:59
Ale bzdury. Mokotów jest świetny, Śródmieście też
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 07:44
Najlepsza Praga Południe. Blisko do centrum i spokój :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie