Rewolucja w IKEA. Sieć kończy z tradycją sięgającą 70 lat

To koniec pewnej epoki. Będziecie tęsknić?
Rewolucja w IKEA. Sieć kończy z tradycją sięgającą 70 lat
Fot. Instagram.com (@hommasapiens/@jenniferziarkowskiszulc)
10.12.2020

Na ten dzień co roku czekały tysiące ludzi na całym świecie. Z niecierpliwością wyglądali chwili, gdy pod ich drzwi czy też do skrzynki pocztowej trafi nowy, jeszcze pachnący świeżością katalog IKEAWielu osobom jego przeglądanie sprawiało tyle przyjemności co lektura ulubionego czasopisma. 

Zobacz również: Jak poprawnie wymówić nazwę IKEA? Na pewno robisz to źle

Teraz, po 70 latach, ten zwyczaj przechodzi do historii. IKEA właśnie poinformowała, że kończy z wydawaniem swojego tradycyjnego katalogu. Edycja 2020 była ostatnią, która trafiła do klientów. 

IKEA kończy wydawać swój katalog po 70 latach 

IKEA kończy ze swoim tradycyjnym katalogiem po 70 latach. W roku 2021 gazetka nie pojawi się w skrzynkach pocztowych klientów szwedzkiego sklepu. Nie będzie też dostępna w wersji cyfrowejPrzedstawiciele marki wyjaśniają, że wpływ na ich decyzję miała m.in. pandemia koronawirusa oraz zmiana zachowań konsumenckich. 

(Katalog IKEA – przyp. red.) przez 70 lat był jednym z naszych najbardziej znanych i lubianych produktów, który inspirował miliardy ludzi na całym świecie. Zmniejszyła się liczba jego kopii, ale zauważyliśmy też wzrost zainteresowania naszą stroną internetową, aplikacjami i mediami społecznościowymi. Katalog stawał się coraz mniej istotny 

- wyjaśniał w rozmowie z mediami Konrad Gruss, manager IKEA. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 棠 (@ching_tang_cho)

Pierwszy katalog IKEA ukazał się w roku 1951. Był dostępny tylko w Szwecji i liczył sobie zaledwie 16 stron. Była to lista produktów marki wraz z czarno-białymi rysunkami. Z czasem katalog nabierał objętości i zaczął być dystrybuowany także w innych krajach.  

Rekordowym czasem dla katalogu IKEA okazał się rok 2016. Gazetka została wydrukowana w 200 mln egzemplarzy i została dostarczona do ponad 50 krajów. Tamtego roku katalog IKEA ukazał się w 32 językach i liczył sobie 69 różnych wersji. 

Będziecie tęsknić za katalogiem IKEA? 

Zobacz również: Tak wyglądał pierwszy katalog IKEA. Zobacz zdjęcia z 1951 roku

Polecane wideo

Stare okładki polskich katalogów IKEA. Nie uwierzysz, jakie meble były kiedyś modne
Stare okładki polskich katalogów IKEA. Nie uwierzysz, jakie meble były kiedyś modne - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2020 11:36
nie ...........
odpowiedz

Polecane dla Ciebie