„Przypadkiem” biją facetów i nagrywają ich reakcje. Kolejny kontrowersyjny trend na TikToku

Rozumiecie jego fenomen?
„Przypadkiem” biją facetów i nagrywają ich reakcje. Kolejny kontrowersyjny trend na TikToku
Fot. TikTok.com
05.12.2020

Internetowe wyzwania czyli tzw. challenge wciąż cieszą się wielką popularnością, zwłaszcza wśród nastolatków i młodych ludzi. Obecnie większość wyzwań odbywa się na TikToku. Jeśli dany challenge stanie się viralem natychmiast jest kopiowany przez dziesiątki tysięcy internautów. 

Zobacz również: „Dzisiaj spróbuję pocałować mojego przyjaciela”. Nowy, dość ryzykowny challenge na TikToku

Niektóre wyzwania z TikToka są naprawdę oryginalne, a inne szczerze bawią. Niestety są też takie, które są wyjątkowo niebezpieczne, promują niewłaściwe i agresywne zachowania, czy są po prostu głupie. Bez wątpienia właśnie do tej drugiej kategorii zalicza się wyzwanie z TikToka o nazwie #PurseChallenge. Na czym ono polega i dlaczego wzbudza tak wiele kontrowersji? 

 #PurseChallenge na TikToku. Dziewczyny „przypadkiem” biją facetów

Purse challenge” jest znane na TikToku także jako “Hitting boyfriend with a bag challenge”. Według najpopularniejszego scenariusza sprowadza się do tego, że TikTokerki “przypadkiem” uderzają partnera w głowę torebką - stąd też nazwa “purse” lub “bag”. Wyzwanie rozgrywa się w samochodzie. Dziewczyna sięga po jakiś przedmiot znajdujący się na tylnym siedzeniu i podczas przenoszenia go do przodu pojazdu “niechcący” uderza nim chłopaka w głowę. Całe zdarzenie nagrywa oczywiście telefonem, a następnie filmik ląduje na TikToku.  

Czy ten challenge ma jakikolwiek sens? TikTokerki tłumaczą, że ich nagrania mają pokazać, jak wyrozumiali i mili są ich partnerzy. Rzadko kiedy reagują na takie ataki złością, bo przecież dziewczyna zrobiła to nieumyślnie. 

Nagrania pod hashtagiem #PurseChallenge liczą sobie już prawie 40 mln wyświetleń na TikTokuTylko czy promowanie przemocy naprawdę powinno być viralemNawet jeśli jest to przemoc rzekomo udawana? Oglądając filmiki trudno nie zadać sobie pytania jakie byłyby reakcje internautów i mediów, gdyby odwrócić role i to faceci “przypadkiem” bili swoje partnerki. Owszem, na TikToku można znaleźć również taką wersję #PurseChallenge, ale ta cieszy się o wiele mniejszym uznaniem. 

Wydaje się więc, że “Hitting boyfriend with a bag challenge” jest niczym innym jak promowaniem podwójnych standardów - w tym przypadku są to standardy krzywdzące mężczyzn. Mówi się, że prawdziwy facet nigdy nie podniesie ręki na kobietę. Dlaczego więc takie zachowanie ze strony kobiet jest uznawane ze śmieszne czy urocze, tłumaczone słowami, że to tylko żarty, a panowie powinni wykazać się poczuciem humoru i wyrozumiałością? 

Czy promowanie przemocy - prawdziwej czy też udawanej - naprawdę powinno mieć miejsce na TikToku? Naszym zdaniem nie, ale niech każdy odpowie sobie na to pytanie sam. 

Zobacz również: Nowy „trend” na TikToku. Internauci udają ofiary Holokaustu i opowiadają, jak umarli

Polecane wideo

Horoskop miłosny na grudzień
Horoskop miłosny na grudzień - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 1) 07.12.2020 13:10
Mnie to bawi :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2020 12:34
Ja na miejscu tych facetów zajebałabym im sierpowy że by im się odechciało challengowania.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.12.2020 11:54
Na odwrót byłby kwik, zerwanie a nawet wezwanie policji. Żałosny challange.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2020 11:37
Po takim czymś dziewczę zaliczyłoby spacerek nawet w deszczu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie