Właścicielki tych imion są naprawdę wyjątkowe. Wyróżnia je niesamowita cecha

Lepiej z nimi nie zadzierać.
Właścicielki tych imion są naprawdę wyjątkowe. Wyróżnia je niesamowita cecha
Fot. Unsplash (Abdi Lopez)
07.12.2020

Według tradycyjnej Księgi Imion nasze dane osobowe nigdy nie są kwestią przypadku. Dziwnym trafem zazwyczaj idą w parze z przypisanymi im cechami osobowości. A nawet jeśli nie do końca w to wierzysz - ta lista ma być najlepszym dowodem.

Zobacz również: 8 najbardziej kuszących imion żeńskich

Portal „Gazety Lubuskiej” przyjrzał się znaczeniu imion żeńskich i wybrał te, które łączy wyjątkowa zaleta. Chodzi o najsilniejsze i najbardziej odważne kobiety, które poradzą sobie w każdej sytuacji. „Uczą się na własnych błędach, są dzielne i nie dają sobie w kaszę dmuchać!” - czytamy w uzasadnieniu.

Lista jest krótka, ale bardzo konkretna. Czy znalazło się na niej miejsce dla Ciebie?

korona

Znaczenie imion żeńskich

Kamila

W Księdze Imion oznacza perfekcję, czyli idealne połączenie urody i charakteru. Uwielbia wyzwania, które nadają sens jej życiu. Kiedy się na coś uprze - nie ma zmiłuj. Zazwyczaj jednak świetnie na tym wychodzi.

Helena

Serwis zwraca uwagę na najbardziej znaną Helenę w historii - bohaterkę „Iliady” Homera, która miała istotny udział w wybuchu wojny trojańskiej. Jest urodzoną wojowniczką, która zawsze walczy o swoje.

Joanna

Warto przypomnieć postać Joanny d’Arc, która w czasie wojny stuletniej poprowadziła armię francuską do ważnych zwycięstw. Każdą jej imienniczkę ma cechować ogromna siła. Jest kobietą, której nikt nie jest w stanie przestraszyć.

Zobacz również: Imiona trudnych żon. Po ślubie pokazują swoją prawdziwą twarz

kobieta

Nadia

Już samo jego znaczenie powinno dać nam do myślenia - Nadia oznacza nadzieję. To kobieta wyjątkowo przebojowa, nieustraszona i wewnętrznie silna. Ale przy tym wcale nie zarozumiała, bo ma w sobie ogromne pokłady miłości.

Barbara

Jest najlepszym dowodem na to, że określenie „słaba płeć” po prostu nie ma racji bytu. Wizualnie dziewczęca, ale w środku drzemie niesamowita siła. Jej największą zaletą jest determinacja, dzięki której nigdy się nie poddaje.

Aleksandra

W języku greckim oznacza obrończynię ludzi i taka właśnie jest Aleksandra. Nie patrzy na czubek własnego nosa, bo najpierw chce zadbać o wszystkich najbliższych. Zawsze staje w ich obronie, przez co przypomina waleczną lwicę.

Zobacz również: 3 kobiece imiona, które wyjątkowo kręcą facetów. Mężczyźni mają do nich słabość

Polecane wideo

To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie
To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Klara (Ocena: 5) 08.12.2020 08:22
Aqurius to prawda jesr finasistko poprzednie orzeklete wiedzmy dostawaly od aqurius wladczyni mocno po tylku finanse to jej specjalnosc
odpowiedz

Polecane dla Ciebie