Wróżby andrzejkowe dla dwojga

Jeśli tegoroczne Andrzejki planujecie spędzić w duecie, sprawdź, w jaki sposób możecie umilić sobie czas.
Wróżby andrzejkowe dla dwojga
Fot. Unsplash (Elena Koycheva)
29.11.2020

Andrzejki obchodzimy od 29 do 30 listopada. Tradycyjnie jest to czas wróżb i przewidywania przyszłości. Zazwyczaj tego dnia po prostu spotykamy się w gronie przyjaciół i dobrze się bawimy. Jeśli jednak w tym roku ze względu na pandemię zaplanowaliście sobie Andrzejki tylko we dwoje, możecie się bawić równie dobrze, co w gronie najbliższych znajomych. Oto nasze podpowiedzi.

Zobacz także: QUIZ. Kim byłaś w poprzednim wcieleniu?

Zabawy Andrzejkowe dla dwojga

Razem w kuchni

Poświęćcie trochę czasu i przygotujcie andrzejkowe ciasteczka z wróżbą. Przekąski do zrobienia według przepisu: 110 g masła rozpuścić w garnuszku i odstawić do wystygnięcia; 3 białka ubić z połową szklanki cukru na puszystą pianę. Wciąż ubijając, dodawać stopniowo szklankę mąki, roztopione masło, 4 łyżki wody i opakowanie cukru waniliowego – ciasto powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Na blachę wyłożyć papier do pieczenia i porobić z ciasta kółka (średnica – ok. 6-8 cm). Piec przez ok. 5 minut w 190 stopniach. Krążki (blade w środku, przypieczone z zewnątrz) zdjąć łopatką, na każdy krążek ułożyć po jednej wypisanej na karteczce i złożonej wróżbie, ciastko złożyć na pół, ścisnąć.

Uwaga! Wróżby najlepiej przygotować wcześniej i nakładać je na krążki błyskawicznie, ponieważ ciasto szybko twardnieje.

Lanie wosku

Tej zabawy nie może zabraknąć, nawet jeśli Andrzejki spędzacie tylko w duecie. Potrzebny wam będzie płynny wosk (np. ze świec włożonych do garnka i podgrzanych na palniku), miska z zimną wodą i klucz z dużą dziurką. Wróżymy, lejąc wosk przez dziurkę od klucza prosto do miski. Gdy wosk zastygnie, można delikatnie wyjąć go z wody, dokładnie obejrzeć ze wszystkich stron i zabrać się za interpretację kształtu, który jest wróżbą na nadchodzący rok. Masę interpretacji znajdziecie w internecie.

Przykłady dla dwojga: słońce – ciąża, serce – partner, z którym jesteś, to twoja druga połowa, pierścień – zaręczyny lub ślub, postrzępione serce – niepowodzenie w sprawach uczuciowych.

Spełnianie marzeń

Pora dopomóc szczęściu i sprawić, że wasze marzenia wreszcie się spełnią. Każde z was niech weźmie po jednej kartce. Podzielcie je na 13 równych części. Na sześciu skrawkach wypiszcie swoje najskrytsze marzenia (najlepiej mazakiem wodoodpornym), siedem zostawcie pustych. Zegnijcie swoje karteczki i ułóżcie je na dnie szklanego naczynia. Powoli zacznijcie wlewać do niego wodę. Kartka, która wypłynie jako pierwsza, oznacza, że to marzenie spełni się najszybciej (możecie umówić się, że czekacie na trzy pierwsze karteczki).

Uwaga! Jeśli najpierw wypłyną kartki niezapisane, to znak, że na spełnienie marzeń musicie jeszcze zaczekać.

Tradycyjne szpilki

To kolejna popularna andrzejkowa zabawa, którą warto przeprowadzić w duecie. Weźcie garść szpilek i wsypcie je do kubeczka. Potrząśnijcie nim i wysypcie szpilki na stół pokryty jasnym obrusem. W układzie rozsypanych szpilek poszukajcie liter utworzonych przez szpilki.

Oto, co mogą oznaczać: A – podróż lub przeprowadzka, E – pomyślność w pracy lub w nauce, H – szczęście w miłości, K – sukcesy w towarzystwie, L – uwaga na kieszonkowców, M – wyjątkowo korzystna propozycja, N – dobra passa w bliskiej przyszłości, T – pomoc oddanych przyjaciół, W – niebezpieczeństwo pojawienia się oszusta, V – niebezpieczeństwo ze strony kogoś w najbliższym otoczeniu, X – szczęście w każdej dziedzinie.

Poznajcie imię dziecka

Jeśli jesteście na tyle blisko, że możecie już bez oporów rozmawiać na temat posiadania potomstwa, ta wróżba jest dla was. Wytnijcie z papieru duże serce, a z tyłu wypiszcie imiona żeńskie i męskie. Następnie odwróćcie serce tak, aby imiona były niewidoczne i przekłujcie kartkę w dowolnym miejscu. Teraz sprawdźcie, jak będzie miało na imię wasze dziecko. Możecie umówić się również, że raz serce przekłuwasz ty, a raz twój wybranek – w ten sposób poznacie imiona dwójki waszych dzieci. Ale jeżeli nie przekłujecie żadnego imienia, oznacza to, że na malucha będziecie musieli jeszcze trochę zaczekać.

Wróżenie z zapałek i orzechów

To prosta i ciekawa wróżba, idealna dla pary. Potrzebne wam będą tylko dwie zapałki. Stańcie obok siebie i pomyślcie marzenie miłosne (nie wypowiadajcie ich na głos, bo się nie spełnią). Najlepiej, żeby te marzenia dotyczyły waszego związku. Trzymajcie zapałki łepkami do góry. Zapalcie je. Jeśli zapałki będą palić się „ku sobie”, wasze marzenia spełnią się bardzo szybko. Jeśli jednak będą odchylać się w przeciwną stronę, oznacza to, że w waszym związku mogą pojawić się kłopoty, a na realizację miłosnych marzeń nie ma co liczyć. Inna, podobna wróżba dla dwojga polega na umieszczeniu w misce wypełnionej wodą dwóch łupinek orzechów. Jeśli dopłyną do siebie, to znak, że wkrótce weźmiecie ślub.

Zobacz także: Emocjonalny test 15 pytań

Polecane wideo

Apartament w stylu glamour. Jak mieszkają Małgorzata i Radosław Majdanowie?
Apartament w stylu glamour. Jak mieszkają Małgorzata i Radosław Majdanowie? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Marek (Ocena: 5) 30.11.2020 00:47
No my w tym roku spokojnie w domu, wspólne gotowanie, picie caprio z wkladeczką i lenie wosku przez klucz, oczywiście tylko we dwójkę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie