Choinka jest passe. W tym roku królują świąteczne sukulenty. Są przeurocze!

To przepiękna i oryginalna alternatywa dla tradycyjnego drzewka.
Choinka jest passe. W tym roku królują świąteczne sukulenty. Są przeurocze!
Fot. Instagram.com (@succulentsforhire/@livingbunch_hire)
29.11.2020

Chyba nic nie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia tak jak wielka choinka przystrojona mnóstwem bombek, girland i migających światełek, pod którą spoczywa stos prezentów w kolorowych opakowaniach. Ponadto już samo dekorowanie bożonarodzeniowego drzewka wprawia w pozytywny nastrój. Warto więc nie czekać z tym do ostatniej chwili. 

Zobacz również: Ten świąteczny zwyczaj sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. To udowodnione naukowo

Niestety niewiele osób ma warunki odpowiednie do tego, aby postawić w mieszkaniu choinkę imponujących rozmiarów. Często musimy zadowolić się skromnym, symbolicznym drzewkiem. Ale w tym roku zamiast tradycyjnych iglaków warto postawić na świąteczną choinkę w zupełnie innej odsłonie. Rekordy popularności biją świąteczne sukulenty, które idealnie imitują tradycyjne bożonarodzeniowe drzewko. 

Succulent Christmas Trees, czyli choinki z sukulentów 

Sukulenty to rośliny gruboszowate, które charakteryzują się mięsistymi liśćmi - w nich właśnie magazynują wodę. Nie potrzebują jej zbyt dużo, w związku z czym to idealne rośliny dla zapominalskich, którzy mimo wszystko chcieliby cieszyć się odrobiną zieleni we własnym domu. Najlepiej czują się pozostawione same sobie. 

W tym roku Instagram oszalał na punkcie świątecznych sukulentów, które kształtem przypominają najprawdziwszą choinkę. Takie bożonarodzeniowe drzewka powstają najczęściej z połączenia różnych, kolorowych odmian sukulentów. Są tak piękne, że właściwie nie wymagają żadnych innych ozdób - może poza gwiazdą na szczycie. Co więcej, w przeciwieństwie do tradycyjnej choinki nie osypują się i są o wiele trwalsze. Nie trzeba też przejmować się ich podlewaniem – wystarczy niewielka ilość wody co 10-14 dni. 

W galerii obejrzycie zdjęcia najpiękniejszych świątecznych sukulentów imitujących bożonarodzeniowe choinki, których zdjęcia znalazły się pod hashtagiem #succulentchristmastree. Jak wam się podobają? Sprawicie sobie taką nietypową choinkę na tegoroczne Święta? 

Polecane wideo

10 największych przystojniaków roku 2020
10 największych przystojniaków roku 2020 - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 29.11.2020 11:50
Piękne. Ciekawe ile kosztują.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie