Najpiękniejsze imiona dla silnych dziewczynek. Dodasz córce odwagi i pewności siebie

Kiedyś nosiły je prawdziwe wojowniczki.
Najpiękniejsze imiona dla silnych dziewczynek. Dodasz córce odwagi i pewności siebie
Fot. pexels
19.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Każda mama chciałaby, aby jej córka była silna, pewna siebie, asertywna i jasno wyrażała swoje zdanie. Okazuje się, że oprócz wychowania, duże znaczenie ma imię, jakie nadajemy dziecku.

Zobacz również: Najpiękniejsze imiona pochodzące z natury. Wszyscy oszaleli na ich punkcie

W imionach kryje się bowiem sporo historii, a nawet wróżb, które towarzyszą później maleństwu przez całe życie. Portal mamadu.pl wyłonił kilka ważnych imion, które niegdyś należały do prawdziwych wojowniczek. Jaki przekaz i wyjątkowa moc kryją się pod nimi?

Jakie imię wybrać dla dziewczynki?

Kamila

Właścicielką tego wyjątkowego imienia była rzymska wojowniczka i łowczyni. Na kartach Eneidy Wergiliusza została ukazana jako kobieta, która po tafli wody biegła tak szybko, że nie zdążyła nawet zmoczyć stóp. To łacińskie imię oznacza osobę szlachetnie urodzoną.

Joanna

To imię zostało spopularyzowane za sprawą francuskiej świętej i bohaterki narodowej, Joanny d’Arc, zwanej też Dziewicą Orleańską. Podczas wojny stuletniej stanęła na czele armii francuskiej w męskim stroju, aby uchronić się przed brutalnością. Dziewczynka o tym imieniu będzie więc miała w sobie odrobinę energii męskiej i odwagi sprzyjającej logicznemu rozwiązywaniu problemów.

Agnieszka

To imię pochodzenia greckiego, oznaczające kobietę czystą i świętą, które niesie wibracje początku i czegoś nowego. W XIV wieku w Szkocji żyła hrabina Dunbar, która z powodu ciemnej cery nazywana była Czarną Agnieszką. Podczas nieobecności swojego męża, razem z innymi kobietami postanowiła uratować zamek przed oblężeniem. Agnieszka jest liderką i przewodzi w życiu innym.

Judyta

Historia tej legendarnej, żydowskiej bohaterki wiąże się z uratowaniem ludu izraelskiego przed armią asyryjską. Przychylność wodza zdobyła sprytem i podstępem. Zostało to uwiecznione w biblijnej Księdze Judyty. Jest to osoba przepełniona mądrością, bystrością oraz intuicją.

Katarzyna

Katarzynę Sforzę, włoską arystokratkę i córkę księcia Mediolanu, nazywano tygrysicą z Forli. Była kobietą silną, inteligentną i nieugiętą. Znała się na polityce i dyplomacji lepiej od swojego męża. Gdy została uwięziona w cytadeli, nie poddała się. Potrafiła nawet zbombardować całe miasto. Imię to przyświeca osobom ambitnym, charyzmatycznym i dumnym z tego, kim są.

Zobacz również: Jak wychować córkę na mądrą i pewną siebie kobietę? 9 rzeczy, o których musisz pamiętać

Polecane wideo

Najbogatsza dziewczynka na Instagramie. Zawdzięcza to wyjątkowej urodzie
Najbogatsza dziewczynka na Instagramie. Zawdzięcza to wyjątkowej urodzie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3.5 / 5
gość (Ocena: 2) 22.11.2020 10:23
W życiu nie dałabym córce żadnego z tych imion PS
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.11.2020 10:57
kamila mi się kojarzy z patologią, a katarzyna czy agnieszka to tak popularne imiona, że chyba nikomu nie kojarzą się z niczym tylko typowym szarakiem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie