McDonald’s wypuści roślinnego burgera. Kiedy spróbujemy ekskluzywnej kanapki?

Wegetarianie nie muszą już odmawiać sobie przyjemności.
McDonald’s wypuści roślinnego burgera. Kiedy spróbujemy ekskluzywnej kanapki?
fot. Unsplash (Amedh Pohad, Andreeew Hoang)
12.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Aż trudno w to uwierzyć, ale nawet najpopularniejszy fast food na świecie idzie z duchem czasu. McDonald’s zapowiedział właśnie poszerzenie swojej oferty o produkty wegańskie, co znacząco wpłynie na los zwierząt oraz zmiany klimatyczne. W końcu popularna firma liczy aż 37855 restauracji na całej kuli ziemskiej! Wszyscy czekali na tę globalną zmianę i ważną decyzję.

Zobacz również: KFC rezygnuje z legendarnego sloganu. Hasło przestało pasować do realiów pandemii

Być może zachęci to "mięsożernych" klientów do spróbowania czegoś nowego, co nie jest tylko sałatką. Ale najważniejsze, że wegetarianie nie będą musieli odmawiać już sobie tej przyjemności.

McDonald's: wegetariański burger

McDonald’s potwierdził, że pracuje właśnie nad własnym, roślinnym burgerem o nazwie McPlant

Nie jest to nowość na rynku fast foodowym, ponieważ w 2019 roku wegetariańskiego burgera wprowadziła do swojej oferty jego główna konkurecja, czyli Burger King. Rebel Whopper wywołał jednak sporo kontrowersji, ponieważ był grillowany przy użyciu tych samych urządzeń, co zwykłe mięso.

McPlant ma być z kolei wegańskim produktem "ekskluzywnym". Nie znamy jak na razie dokładnych składników ani receptury, ale jakość smaku w porównaniu do innych kanapek ma pozostać niezmienna.

Dla jasności, roślinne alternatywy mięsa w burgerach nie są zupełną nowością w McDonald’s. Firma od kilku lat testuje wegańskie zamienniki na całym świecie, korzystając z glutenowego seitana czy kotletów od Beyond Meat. Tym razem fast food pracuje nad własną, unikalną recepturą bezmięsnych pozycji w karcie.

Kanapka McPlant: kiedy w menu?

Roślinne kotlety mają być tak samo pyszne i soczyste, co ich mięsne odpowiedniki w menu, a także serwowane w taki sam sposób. 

Międzynarodowy dyrektor firmy, Ian Borden, zdradził, jak podaje spidersweb.pl za: USA Today, że proces opracowywania przepisu jest już prawie gotowy. Nowa kanapka ma pojawić się w menu w 2021 roku, ale tylko w wybranych lokalizacjach. Będzie to kolejna forma eksperymentu i odpowiedź na potrzeby rynku. 

McPlant może stać się nawet całą linią wegańskich produktów. Jeśli projekt się powiedzie, możliwe, że już niedługo oferta McDonald’s zostanie rozszerzona o śniadania czy roślinne zamienniki kurczaka

Czekacie?

Zobacz również: Burger z McDonalda nie spleśniał przez 20 lat. Firma wreszcie skomentowała to szokujące zjawisko

Polecane wideo

„Ideał z fast foodu”. Sprzedawała burgery, a dziś walczą o nią agencje modelek
„Ideał z fast foodu”. Sprzedawała burgery, a dziś walczą o nią agencje modelek - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie