Najbardziej nawiedzone domy w Polsce. Te adresy nie bez powodu budzą postrach

Upiorne budynki, których historia przeraża.
Najbardziej nawiedzone domy w Polsce. Te adresy nie bez powodu budzą postrach
Fot. Unsplash (Jan Jakub Nanista)
06.11.2020

Istnieją miejsca, które od razu wyglądają podejrzanie. Budzą postrach, choć trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Emanują złą energią i wywołują niepokój. Są tak przerażające, że po zmroku nikt nawet nie próbuje się do nich zbliżać. Dlaczego?

Zobacz również: Kupili dom i zaczęli otrzymywać przerażające listy. Ze strachu zrezygnowali z przeprowadzki

Odpowiedź na to pytanie przynosi morizon.pl, który przyjrzał się najsłynniejszym tego typu obiektom. Od lat cieszą się wyjątkowo złą sławą i nie bez powodu nazywane są nawiedzonymi domami. Czy to tylko miejska legenda? A może rzeczywiście coś w nich straszy?

Poznajcie konkretne adresy wraz z ich wyjątkowo mroczną historią.

nawiedzony dom

Straszne miejsca w Polsce

Wilcza 2/4, Warszawa

Według autorów to najbardziej nawiedzony adres w stolicy, a na dodatek w samym centrum miasta. Po kamienicy ma błąkać się duch studenta, który popełnił samobójstwo na pierwszym piętrze.

Szpital psychiatryczny w Owińskach

Od 20 lat stoi opuszczony i straszy. Na początku II wojny światowej niemieccy żołnierze dokonali w nim masakry. Wymordowali wszystkich pacjentów, których liczbę szacuje się na ponad tysiąc osób.

Morskie Oko 5, Warszawa

Opuszczona willa wywołuje dreszcze samym swoim wyglądem. W czasie powstania warszawskiego miała w niej mieszkać Hanna, która zginęła od kuli w ogrodzie rezydencji. Wyszła na powitanie ukochanego, a trafiła na snajpera.

Kosocicka 8, Kraków

Przez kilkadziesiąt lat straszył mieszkańców dawnej stolicy Polski. Według legendy inwestorami niedokończonej budowy mieli być bracia. W wyniku kłótni jeden zamordował drugiego i dom nigdy nie został ukończony.

Zobacz również: Kupili dom, który zainspirował twórców słynnego horroru. Teraz są przerażeni

nawiedzony dom

Dom w Jaśkowcach

Niewielki obiekt w woj. opolskim od kilkudziesięciu lat pozostaje opuszczony. Wcześniej mieszkało tu starsze małżeństwo. W 1947 roku Jan i Wiktoria zostali brutalnie zamordowani przez włóczęgę.

Herbsta 4, Warszawa

Blok mieszkalny na Ursynowie przeraża tragiczną historią niektórych jego mieszkańców. Kobieta popełniła samobójstwo, mężczyzna zginął w wypadku, mąż zamordował żonę. Na budynku ma ciążyć klątwa.

Komisariat w Konstancinie-Jeziornej

Na pierwszy rzut oka nie wygląda upiornie, ale w tym eleganckim budynku w latach 50. miał siedzibę Urząd Bezpieczeństwa. W willi do dziś ma straszyć oficer, który z zimną krwią zamordował wielu przesłuchiwanych więźniów.

Dom przy Tulipanowej, Anin

W niewielkim domu miała rozegrać się rodzinna tragedia. Ojciec wpadł w ogromne długi i w akcie desperacji zamordował żonę oraz dwójkę dzieci. Powieszone ciała znaleziono w piwnicy, a ich duchy do dziś mają tu mieszkać.

Znasz inne nawiedzone domy?

Zobacz również: Duchy naprawdę istnieją. Udało się je uwiecznić na tych przerażających zdjęciach

Polecane wideo

Duchy naprawdę istnieją. Udało się je uwiecznić na tych przerażających zdjęciach
Duchy naprawdę istnieją. Udało się je uwiecznić na tych przerażających zdjęciach - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie