Jaka aplikacja wie o Tobie najwięcej? Nie uwierzysz, co znalazło się na 7 miejscu

Dalej będziesz tak chętnie z nich korzystać?
Jaka aplikacja wie o Tobie najwięcej? Nie uwierzysz, co znalazło się na 7 miejscu
fot. Unsplash (camilo jimenez, Sara Kurfeß)
04.11.2020
Zuzanna Niedzielska

Pamiętacie jeszcze czasy, kiedy rodzice i dziadkowie przekonywali, żeby nie zakładać skrzynki mailowej na własne nazwisko? Te nawyki już bezpowrotnie minęły. Dzisiaj świat social mediów jest tak rozbudowany, że nie przykładamy już takiej wagi do ochrony naszej prywatności. W biegu potwierdzamy wszystkie zgody i nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak aplikacje dużo o nas wiedzą.

Zobacz również: Facebook Dating wreszcie dostępny w Polsce. Czy wyprze Tindera?

Aplikacje, które wiedzą o nas najwięcej

Niestety, aby skorzystać z usług danej marki, musimy często podzielić się z nią prywatnymi informacjami. To już nie tylko adres mailowy, na który możemy otrzymać promocje i nowości, ale również nasze osobiste upodobania. Zastanów się, jak dużo publikujesz na samym Facebooku czy Instagramie. Wnętrze swojego domu, miejsca, w których przebywasz, upodobania kulinarne, a nawet nastrój! Istnieją też programy zbierające szczegóły dotyczące naszego zdrowia, jak np. aplikacje do zarządzania miesiączką. Ilość możliwości jest przerażająca. 

Aplikacje a prywatność

Jesteś ciekawy, która aplikacja posiada o Tobie najwięcej informacji? Firma analityczna Clario Tech, zajmująca się bezpieczeństwem i prywatnością w sieci, postanowiła dokładnie to sprawdzić.

Eksperci podzielili dane osobowe aż na 32 kategorie: wśród nich znalazło się sporo oczywistych informacji, ale też nasze hobby, zainteresowania, posiadanie zwierzątka domowego, orientacja seksualna, a nawet... wysokość naszego wynagrodzenia

Po dogłębnej analizie okazało się, że nadal zdecydowany prym wiedzie w tej kwestii Facebook (zbiera aż 70,59 % danych) oraz podlegający mu Instagram (58,82 %). Te informacje są wykorzystywane m.in. do personalizowania reklam. Im więcej portal wie, tym więcej może sprzedać. Tak działa rynek. 

Na kolejnych pozycjach znalazły się aplikacje randkowe, którym udostępniamy przecież nasz status związku, lokalizacje, a także orientację.

Jak przedstawia się pierwsza dziesiątka rankingu?

#1 Facebook

#2 Instagram

#3 Tinder

#4 Grindr

#5 Uber

#6 Strava

#7 Tesco

#8 Spotify

#9 MyFitnessPal

#10 Jet2

Okazuje się, że sporo naszych danych zbierają też Spotify, Amazon oraz Twitter. Netflix z kolei znalazł się na trzynastym miejscu. A poniżej pełna plansza.

źródło: clario.co

Zadziwiające, jak niewiele chce o nas wiedzieć Whatsapp oraz... Pornhub, któremu do szczęścia potrzebny jest jedynie rodzaj urządzenia, z którego korzystamy oraz nasze zainteresowania.

Zobacz również: Czy TikTok wkrótce zniknie z rynku? Wycofuje się z Hongkongu, nad zablokowaniem aplikacji myśli też USA

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.11.2020 17:15
Dobrze, że jestem nikim i nikogo nie interesuje koje życie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie