Niektórzy twierdzą, że to data końca świata. Co wydarzy się 2 listopada?

Wskazano nawet dokładną godzinę.
Niektórzy twierdzą, że to data końca świata. Co wydarzy się 2 listopada?
fot. Unsplash
24.10.2020

Przepowiednie na koniec 2020 i początek 2021 roku nie brzmią najlepiej. Wszystkie znane nam wizje mówią o zagrożeniu, które przyćmi nawet pandemię SARS-CoV-2. Mówi się o globalnym konflikcie, zarazie o jeszcze większym zasięgu, krwawej rewolucji czy potężnych katastrofach naturalnych na niespotykaną skalę.

Zobacz również: 7 niepokojących przepowiedni na 2021 rok. Wizjonerzy są wyjątkowo zgodni

Co na to naukowcy? Według części z nich to wszystko nie doczeka się spełnienia. Bo zwyczajnie nie zdąży. Przeszkodzić może w tym asteroida 2018VP1, którą obserwujemy od 2 lat i cały czas konsekwentnie zmierza w kierunku naszej planety. Już za kilka dni ma znaleźć się wyjątkowo blisko.

A może nawet przedostanie się do ziemskiej atmosfery.

asteroida

Asteroida 2018VP1

2 listopada 2020 roku to data, którą coraz więcej osób wskazuje jako możliwy termin końca świata. A przynajmniej ogromnego kataklizmu.

Słynny astrofizyk Neil deGrasse Tyson jest zdania, że asteroida znana jako 2018VP1 leci w kierunku naszej planety z prędkością 40 tys. km/h i już wkrótce przeleci obok nas. Według Tysona asteroida wielkości od 1,8 do 3,9 metra przeleci w minimalnej odległości od Ziemi 2 listopada o godzinie 13.33 czasu polskiego

- czytamy na antyradio.pl.

Zagrożenie wydaje się więc teoretyczne, bo asteroida jedynie zbliży się do naszej planety, a na dodatek jest dość niewielka. Ale czy rzeczywiście nie ma się czego bać?

Zobacz również: „Poczułem to”. Krzysztof Jackowski już wie, co wydarzy się zimą

teleskop

Data końca świata?

Obecnie ma 0,41 proc. szans na przedostanie się do atmosfery naszej planety, ale gdyby tak się stało, rozpadłby się ze względu na swój niezwykle mały rozmiar

- tłumaczy NASA.

A cytowany wcześniej naukowiec dodaje:

Ta asteroida nie jest wystarczająco duża, aby narobić szkód. Jeśli więc nasz świat się skończy w 2020 roku, to nie z winy wszechświata.

Niektórych to jednak nie uspokaja. Jeszcze niedawno w ogóle nie wiedzieliśmy o istnieniu 2018VP1, a to ma być dowodem na ograniczenia nauki. Skoro asteroida została zauważona tak późno, w takim razie obliczenia dotyczące jej położenia także nie muszą być bezbłędne.

2 listopada na wszelki wypadek, choćby z ciekawości, warto spojrzeć w niebo.

Zobacz również: Jackowski zobaczył, co wydarzy się w listopadzie. Aż boi się o tym mówić

Polecane wideo

Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najtrudniejsza
Horoskop: Ta data w 2020 roku będzie dla Ciebie najtrudniejsza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie