Facebook Dating wreszcie dostępny w Polsce. Czy wyprze Tindera?

Twórcy apki chwalą się, że połączyli ze sobą już ponad 1,5 miliarda par.
Facebook Dating wreszcie dostępny w Polsce. Czy wyprze Tindera?
Fot. iStock
22.10.2020

O tym, że Facebook zamierza wprowadzić w życie swoją własną aplikację randkową informowaliśmy już w maju 2019 roku. Wówczas Facebook Dating nie był jeszcze dostępny w naszym kraju – mogli go testować m.in. użytkownicy z Kanady, Kolumbii, Tajlandii czy Meksyku. Teraz aplikacja randkowa będąca częścią platformy społecznościowej Marka Zuckerberga wreszcie zadebiutowała także w Polsce. 

Zobacz również: Ta aplikacja randkowa gwarantuje kandydatów na poziomie. Muszą spełnić bardzo wymagający test

Czy Facebook Dating wyprze Tindera, czyli najpopularniejszą aplikację randkową na świecie? Jak zapowiadają jej twórcy głównym zamysłem wcale nie jest ściganie się z Tinderem i podobnymi jej platformami. Facebook Dating ma bowiem być skierowana na budowanie długotrwałych związków, a nie przygód na jedną noc, jak to często bywa w przypadku Tindera. Czym więc aplikacja randkowa od Facebooka różni się od konkurencji?

Facebook Dating jest już dostępny w Polsce. Wyprze Tindera?

Przede wszystkim Facebook Dating nie opiera się na “swipe’owaniu”, czyli przesuwaniu kciukiem w prawo (na “tak) lub w lewo (na “nie”), a jego użytkownicy mają być czymś o wiele więcej niż tylko zdjęciami z krótkimi opisami bio. Profil w aplikacji jest tworzony na podstawie konta na Facebooku. Jego algorytm analizuje to, co lubisz, w jakich miejscach bywasz, jakie treści lajkujesz czy komentujesz itd. Na tej podstawie aplikacja dobiera do ciebie singli. 

Warto dodać, że profil w tej aplikacji randkowej nie powstaje automatycznie - dostaną go tylko osoby, które wyrażą na to zgodę. Co więcej, Facebook Dating ma nie sugerować nam par spośród grona znajomych – chyba że oznaczymy tę osobę jako nasz Secret Crush”. W ten sposób można oznaczyć także znajomych z Instagrama. W sumie liczba naszych sekretnych sympatii może wynieść 9 osób. 

Jeśli nie swipe’owanie, to co? Jeżeli w aplikacji trafisz na kogoś, kto cię zainteresował, możesz “zaserduszkować” jego profil. Zostaniecie sparowani tylko w przypadku jeśli oboje się sobie spodobaliście. Gdy tak się stanie aplikacja poinformuje was o tym i będziecie mogli nawiązać ze sobą kontakt. 

Warto też dodać, że Facebook Dating stawia na inkluzywnośćUżytkownicy apki mogą się identyfikować także jako osoby transpłciowe czy osoby bez określonej tożsamości rodzajowej. 

Aplikacja posiada też swój własny komunikator, więc rozmowy między sparowanymi użytkownikami nie przenoszą się do Messengera. W ramach Facebook Dating możliwe są randki wideo. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza w dobie pandemii koronawirusa gdy tradycyjne randkowanie na mieście raczej nie wchodzi w grę. Oprócz tego w ramach aplikacji można też przeglądać Stories innych użytkowników, a platforma będzie sama podsuwać randkowiczom kolejne profile zgodne z ich zainteresowaniami. 

Z informacji prasowych wynika, że Facebook Dating połączył już 1,5 mld par w 20 krajach. Wypróbujecie tę aplikację randkową? 

Zobacz również: Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama

Polecane wideo

„Tinder usunął moje konto, bo jestem zbyt atrakcyjna”. Nikt nie wierzy, że 26-latka jest tak idealna
„Tinder usunął moje konto, bo jestem zbyt atrakcyjna”. Nikt nie wierzy, że 26-latka jest tak idealna - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.10.2020 13:14
Fajny pomysł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie