„Milionerzy” zaliczyli poważną wpadkę. W jednym z pytań żadna z odpowiedzi nie była poprawna

Jak mogło do tego dojść?!
„Milionerzy” zaliczyli poważną wpadkę. W jednym z pytań żadna z odpowiedzi nie była poprawna
Fot. Instagram.com (@huberturbanski_official)/Unsplash
20.10.2020

W historii polskiej edycji programu “Milionerzy” zarówno uczestnicy, jak i publiczność zgromadzona w studiu oraz przed telewizorami usłyszeli tysiące pytań z każdej możliwej tematyki. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie, od dość banalnych zagadnień, ale zdarza się, że już początkowe pytania okazują się niesamowicie podchwytliwe, a uczestnicy muszą chwytać się kół ratunkowych na samym początku walki o milion złotych. 

Zobacz również: Pytanie o komunię świętą w „Milionerach”. Uczestniczka zużyła na nie wszystkie koła ratunkowe

Ale taka sytuacja, o której przeczytacie poniżej nie miała miejsca w historii “Milionerów” chyba jeszcze nigdy. Okazało się, że spośród czterech wariantów odpowiedzi na jedno z pytań żaden z nich nie był poprawny. Jak uczestnik wybrnął z tej sytuacji i czego dotyczyło niefortunne pytanie? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @milionerzy.polska.tvn

Wpadka w „Milionerach”. Pomylono rajdy i wyścigi samochodowe

Chodzi o odcinek “Milionerów” wyemitowany na antenie TVN 14 października 2020 roku, a konkretnie o pytanie za 40 tys. zł. Jego treść brzmiała:  

Jakiej pasji oddawał się Paul Newman? 

A) pływaniu synchronicznemu

B) rajdom samochodowym

C) uprawie baobabów

D) hodowli jedwabników

Uczestnik zaznaczył odpowiedź B, czyli rajdy samochodowe. Odpowiedź została uznana za poprawną, chociaż w rzeczywistości... wcale taka nie była. Okazuje się, że podczas przygotowywania zagadnień pomylono ze sobą rajdy samochodowe oraz wyścigi samochodowe. Zdaniem ekspertów od motoryzacji są to dwie odrębne rodzaje sportu. Paul Newman, o którego pytano w "Milionerach" startował nie w rajdach, ale w wyścigach samochodowych.

Fot. Unsplash.com

Serwis wtv.pl zwraca uwagę na fakt, że w rajdach samochodowych konkurenci startują jeden po drugim, a zwycięża ten, kto uzyska się najlepszy czas. W wyścigach samochodowych wszystkie auta ruszają z pozycji startu w tym samym czasie - wygrywa ten, kto najszybciej dojedzie do mety. 

To nie koniec różnic między tymi dwoma dyscyplinami sportowymi. Rajdy odbywają się na drogach publicznych, które zamyka się na czas trwania zawodów. Pojazdy są specjalnie zmodyfikowane i jedynie bazują na samochodach użytkowych. Do wyścigów natomiast przygotowany musi być specjalny tor o gładkiej nawierzchni, najczęściej wyłożony asfaltem. Trasa przejazdu jest niedostępna dla zwykłych użytkowników dróg. Ponadto w rajdzie samochodowym startuje kierowca oraz nawigujący go pilot, podczas gdy w wyścigach bierze udział tylko kierowca. Tego typu różnice można by wymieniać jeszcze długo. 

Zauważyliście ten błąd w “Milionerach”? 

Zobacz również: Proste pytanie z „Milionerów” przerosło publiczność. Połowa nie miała pojęcia, o co chodzi

Polecane wideo

Z dnia na dzień przestała farbować włosy. 7 miesięcy później wygląda zupełnie inaczej
Z dnia na dzień przestała farbować włosy. 7 miesięcy później wygląda zupełnie inaczej - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 21.10.2020 13:04
O łał, ale pomyłka.... I wcale nie pierwsza. Jebli się już co najmniej dwa razy. Raz o pytanie który z prezydentów nie był aktorem i wszyscy czterej w odpowiedziach grali chociaż raz. I drugi raz jak pytali o nazwę kanału jakiegoś youtubera. Żenada, Nie wspominając o poziomie niektórych pytań. Ja już od lat tego nie oglądam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie