Najpiękniejsze imiona pochodzące z natury. Wszyscy oszaleli na ich punkcie

Nic dziwnego, że rodzice masowo nadają je swoim dzieciom.
Najpiękniejsze imiona pochodzące z natury. Wszyscy oszaleli na ich punkcie
fot. Unsplash (Suhyeon Choi, freestocks)
25.10.2020
Wiktoria Sobocińska

Słyszałaś kiedykolwiek o imionach pochodzących prosto z natury? Niektórzy wierzą, że w takim imieniu jest zawarta wróżba na całe życie, która pomaga wydobyć z ich właścicieli piękno zewnętrzne i wewnętrzne. Najcudowniejsze imiona na wzór kwiatów mają też swoje męskie odpowiedniki! 

Zobacz również: Te imiona noszą miliony Polaków. Mało kto zna ich prawdziwe znaczenie

Trudno się dziwić, że rodzice teraz nadają je masowo swoim dzieciom, ponieważ brzmią wyjątkowo romantycznie i bajkowo. Wybraliśmy kilka magicznych propozycji z portalu mamadu.pl. Co dokładnie oznaczają i jakie jest ich przeznaczenie?

Piękne imiona pochodzące z natury

Rozalia

To wyjątkowe połączenie imion Róża i Lilia, czyli namiętnej czerwieni z niewinną bielą. Takie imię otrzyma z pewnością energiczna dziewczyna, która nie boi się wyrażać swoich emocji i ma pozytywne podejście do życia. Oryginalne imię zostało spopularyzowane w Polsce dzięki eterycznej wokalistce, Rosalie. Niektórzy twierdzą, że pochodzi od słowa rosa.

Narcyz / Narcyza

Spotkałyście się z żeńską wersją tego imienia? Narcyz po grecku oznacza hipnotyzujący, a chłopiec o tym imieniu będzie pewny siebie i zdecydowany, ale nie oznacza to, że będzie całymi dniami wpatrywał się w swoje odbicie, jak głosi mit. 

Jaśmina

Polska wersja imienia Jasmine to propozycja dla charyzmatycznych, urodzonych liderek, w kontraście do delikatnego jaśminu. Swoją wrażliwość przejawia w trosce o zwierzęta i przyrodę

Liliana

Lilia jako synonim piękna i czystości to piękna propozycja, posiadająca mnóstwo zdrobnień. Liliana to dziewczyna o ogromnej, kobiecej intuicji, która potrafi dobierać sobie odpowiednich ludzi w życiu.

Hiacynt / Hiacynta

Ten kwiat o cudownym zapachu występuje w wersji męskiej oraz żeńskiej. Rzadko spotykane imię otrzyma chłopiec honorowy i lojalny, kierujący się w życiu szlachetnymi wartościami. Hiacynty to z kolei urodzone marzycielki, wizjonerki i podróżniczki. Nie wszyscy wiedzą, że pochodną Hiacynta jest polskie imię Jacek. 

Dalia

Jako dziecko może być spokojna i powściągliwa. Jako dorosła Dalia będzie ambitnie dążyła do ideału. Arabskie imię posiada mnóstwo zdrobnień i przywodzi na myśl barwne kwiaty o doskonałej symetrii.

Laura / Laureliusz

Laura staje się coraz popularniejszym imieniem wśród dzieci, ale występuje też w wersji dla chłopców. Obydwa imiona pochodzą od greckiego słowa, oznaczającego po prostu wieniec laurowy.

Laurentuś, Laurek czy Lauryk jest wytrwały i pokona każdą przeciwność losu. Energia tego imienia daje siłę do widzenia rozwiązań w miejscach problemów. Okazuje się, że Laureliusz to właściwie polski... Wawrzyniec. Z kolei Laura to ambitna indywidualistka, która pragnie cały czas się rozwijać.

Które kwiatowe imię podoba się Wam najbardziej?

Zobacz również: Polskie imiona, które nie tracą na popularności od XIV wieku

Źródło: mamadu.pl

Polecane wideo

Kwiatowe tatuaże dla każdego miesiąca urodzenia
Kwiatowe tatuaże dla każdego miesiąca urodzenia - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 25.10.2020 17:00
Zawsze chciałam dać córce na imię Narcyza lub Róża. Liliana też jest bardzo ładne. A chłopcu Leopold lub Lew Leonard lub Zygmunt albo Witold. Ale moja mama ciągle nasmiewa się z tych imion. Inni z rodziny też.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2020 07:40
Tak na marginesie. Róża jest też zdrobnieniem od Rozaliii....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2020 07:33
Liliana i Dalia piękne imiona
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.10.2020 05:58
Tylko Laura
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie