Twój partner nosi kurtkę jeszcze z czasów liceum? Podsuń mu ten artykuł!

Podpowiadamy, na co powinien zwrócić uwagę podczas kupna nowej kurtki na sezon jesienno-zimowy.
Twój partner nosi kurtkę jeszcze z czasów liceum? Podsuń mu ten artykuł!
fot. materiały prasowe
16.10.2020

Choć dla wielu może nie brzmieć to zbyt optymistycznie — nadchodzi zima. Co za tym idzie, warto zaopatrzyć się w kurtkę, która zapewni należyty komfort zarówno w zimniejsze jesienne dni, jak i właśnie zimą. Jeżeli Twój mężczyzna nie zwraca zbytniej uwagi do jakości swojego wierzchniego okrycia na chłodniejsze dni, czas wziąć sprawy w swoje ręce!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kurtki?

Przede wszystkim, zamiast myśleć jedynie o wyglądzie kurtki, postaraj się wybadać, jakie są preferencje Twojego partnera, jego wymagania i potrzeby wobec dobrej kurtki. Inny rodzaj wybierzemy, kiedy jego hobby jest zimowe chodzenie po górach czy jeżdżenie na nartach, a inną, kiedy zależy mu na wygodnym poruszaniu się po mieście i sprawnym załatwianiu codziennych spraw. Aby znaleźć kurtkę, która zaspokoi jego potrzeby pod względem materiału, z marki, projektanta czy jej ogólnego przeznaczenia. Oto kilka szczegółów dotyczących kurtek, których znajomość pomoże Wam podjąć jak najlepszą decyzję o zakupie takiego, a nie innego modelu.

Fot. materiały prasowe

Rodzaje kurtek na jesień i zimę. Na jaki się zdecydować?

Do najważniejszych kryteriów wyboru kurtki zdecydowanie należy kwestia materiału, z jakiego jest zrobiona. Rozróżniamy tutaj ich kilka rodzajów. Męskie kurtki puchowe wykonane są z puchu gęsiego lub kaczego, dzięki czemu są bardzo lekkie. Nie jest to jednak ich jedyna zaleta – kurtki puchowe zapewniają przede wszystkim szczelną ochronę przed zimnem. W ich przypadku minusem jest jednak niezbyt dobra ochrona przed wilgocią oraz fakt, że stosunkowo wolno schną.

Alternatywne rozwiązanie to kurtka ocieplana. Ocieplane kurtki męskie zapewniają równie duży komfort termiczny, co kurtki puchowe, ale wyczuwalne są różnice w zakresie wagi takich kurtek – ocieplane są znacznie cięższe od puchowych. Z drugiej strony, znacznie skuteczniej ochroni przed deszczem czy ogólną wilgocią.

Fot. materiały prasowe

Jakiej marki kurtkę wybrać?

Można się spierać na temat tego, jaka firma produkuje najlepsze kurtki. Prawda jest jednak taka, że żyjemy w wyjątkowo interesujących czasach, w których nie wszystkie najbardziej znane i cenione marki prezentują podobny poziom. Dlatego w pierwszej kolejności zwrócić uwagę nie na firmę, a na to, czy kurtka spełnia nasze potrzeby i wymagania. Oczywiście w mocy pozostaje intuicyjna zależność – kurtki z najniższej półki, za które wydamy znacznie mniej pieniędzy, mogą zapewniać nam odpowiednio mniejszy komfort i być zwyczajnie gorszej jakości. Ta zasada dotyczy zresztą niemal każdego przedmiotu dostępnego na rynku.

Z drugiej strony, warto pamiętać, że nie musicie wydawać kilku tysięcy złotych, by zdobyć kurtkę, która będzie w zupełności zaspokajać Wasze potrzeby. Często wystarczą ciekawe dodatki i funkcje kurtki, które nie podnoszą znacząco jej ceny. Mowa tu na przykład o możliwości regulacji, zamkach wentylacyjnych czy pojemności oraz liczebności kieszeni. To właśnie te cechy (i oczywiście materiał, z jakiego została wykonana) powinny wpłynąć na ostateczną decyzję o zakupie.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie