Iga Świątek mocno namieszała! Czy zdeklasuje Lewego w walce o tytuł sportowca roku?

Ujawniamy typy bukmacherów.
Iga Świątek mocno namieszała! Czy zdeklasuje Lewego w walce o tytuł sportowca roku?
fot. iStock
15.10.2020

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” na najlepszego polskiego sportowca roku zawsze pod koniec danego roku cieszy się ogromną popularnością i wywołuje dyskusje wśród kibiców. W tym roku typowanie zwycięzcy zaczęło się… w październiku. Często mówi się, że Polacy lubią wspominać i celebrować wielkie klęski, wielkie cierpienie, a nie potrafimy się cieszyć z sukcesów. W sporcie ta przywara też jest widoczna. Mecz na wodzie z RFN z 1974 roku, czy cud na Wembley (czyli remis 1:1 z Anglią), to tylko pierwsze z brzegu. „Co by było, gdyby…” to ulubiony temat dywagacji fanów. Po ostatnim spektakularnym sukcesie Igi Świątek wiemy już, że niesłusznie!

gIGAnt tenisa!

Okazuje się, że polscy sportowcy nie muszą tylko „pięknie” przegrywać. Mogą walczyć ramię w ramię z najlepszymi i co najważniejsze, wygrywać! Dobinie pokazała to Iga Świątek. 19-latka, która przed turniejem French Open 2020 w rankingu WTA zajmowała odległe 54 miejsce, nie miała litości zarówno dla faworytek tej edycji Rolanda Garrosa, jak i sama sprostała roli faworytki, osiągając historyczny rezultat dla polskiego kobiecego tenisa. Iga jest już na 17. miejscu w rankingu i w kolejnych turniejach tenisa ziemnego liczyć się z nią będą musiały wszystkie zawodniczki.

Piłkarz czy tenisistka?

Z kolei w plebiscycie na sportowca roku 2020 liczyć się będzie musiał sam Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, najlepszy strzelec Bayernu Monachium i Bundesligi, także ma za sobą świetny sezon. Wreszcie wygrał elitarną Ligę Mistrzów, a na niemieckim podwórku nie ma sobie równych. Nic więc dziwnego, że to właśnie młoda Polka i najpopularniejszy sportowiec naszego kraju są faworytami do prestiżowej nagrody. Bukmacher STS w swojej ofercie umożliwił typowanie zwycięzcy plebiscytu na najlepszego sportowca roku.

Oprócz piłkarza i tenisistki, w szerokim gronie kandydatów znalazło się miejsce dla mistrza świata na żużlu, mistrza świata MMA oraz skoczków narciarskich. Tak zaciętej walki i wydarzeń sportowych pełnych sukcesów fani w Polsce dawno nie przeżywali.

EURO 2020 i IO 2020 z sukcesami?

Ten niełatwy rok, naznaczony anulowaniem i przekładaniem wielu sportowych imprez, braku kibiców na trybunach, obfituje w świetne występy polskich sportowców. Tak jakby oni chcieli dać rodakom dodatkowej energii i nadziei. A to wcale nie musi być koniec, bo w drugiej połowie listopada rusza Puchar Świata w skokach narciarskich, a fani od lat przyzwyczajeni są do walki biało-czerwonych na skoczniach. Jeśli polscy sportowcy pójdą za ciosem, to rok 2021 wcale nie musi być gorszy. A może być nawet lepszy, bo przecież na letnie miesiące przyszłego roku zaplanowano EURO 2020 w piłce nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Polacy już pokazali, że mogą. Czekamy na więcej! 

Sportowcy roku w Polsce. Jakie uprawiali dyscypliny?

 • Lekkoatletyka – 30
 • Narciarstwo klasyczne – 30
 • Judo – 5
 • Kolarstwo szosowe – 5
 • Boks – 4
 • Szermierka – 4
 • Piłka nożna – 3
 • Pływanie – 3
 • Podnoszenie ciężarów – 3
 • Pięciobój nowoczesny – 2
 • Tenis ziemny – 2
 • Zapasy – 2
 • Żużel – 2

 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

 

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie