Te horrory wystraszą nawet osoby o mocnych nerwach. Ich scenariusze napisało samo życie

Nawet najwięksi miłośnicy strasznych filmów nie dają rady...
Te horrory wystraszą nawet osoby o mocnych nerwach. Ich scenariusze napisało samo życie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/nckss_82/)
16.10.2020

Jeśli lubicie się bać na pewno z niecierpliwością wyczekujecie Halloween, czyli najstraszniejszej nocy w całym roku. Zwykle 31 października poza maratonami filmowymi z horrorami w roli głównej większość z nas wybiera się także na przebierane imprezy, ale wiele wskazuje na to, że w tym roku pozostaje nam zaszyć się w domu z zapasem przekąsek, dekoracjami z dyni i listą strasznych filmów do obejrzenia. 

Zobacz również: Październik na Netflix. Seriale z dreszczykiem idealne na Halloween i oscarowe filmy

A żadne horrory nie straszą tak jak te, które są oparte na prawdziwych wydarzeniachMowa tu zarówno o zbrodniach popełnionych przez seryjnych morderców, jak i o zjawiskach paranormalnych, których nie sposób wytłumaczyć, ale które mimo wszystko wywołują gęsią skórkę. Oto 7 najstraszniejszych horrorów opartych na faktach. Odważysz się je obejrzeć

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Exorcist (@theexorcistofficial)

Najstraszniejsze horrory oparte na faktach - TOP 7 

“Egzorcysta” 

12-letnia dziewczynka o imieniu Regan zaczyna bawić się tablicą ouija i nawiązuje kontakt z bytem przedstawiającym się jako Kapitan Howdy. Wkrótce w jej otoczeniu dochodzi do paranormalnych zjawisk, a dziewczynka przejawia objawy opętania. Lekarze są bezradni, więc jej matka prosi o pomoc dwóch księży. 

Ten kultowy horror z 1973 roku został zainspirowany historią, która miała miejsce 24 lata wcześniej w stanie Iowa. Dotyczyła opętanego 14-letniego chłopca, którego media określiły mianem "Roland Doe" czy też "Robbie Mannheim". 

“Amityville” 

Młode małżeństwo z trójką dzieci wprowadza się do domu w Amityville w stanie Nowy Jork. Szybko okazuje się, że posiadłość jest nawiedzona. W przeszłości dokonano tam wielokrotnego morderstwa.  

Inspiracją do filmu była historia rodziny Lutz, która wprowadziła się do domu w Amityville w 1975 roku, rok po tym, jak Ronald DeFeo Jr. zamordował tam sześciu członków swojej rodziny - rodziców i czworo rodzeństwa. Rodzina Lutzów wyprowadziła się z posiadłości po zaledwie 28 dniach. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez NCKSS_HORROR_FAN82 (@nckss_82)

“Obecność” 

To historia ze słynnymi demonologami Edem i Lorraine Warren, którzy w swojej karierze rozwiązali rzekomo ponad 10 tys. spraw dotyczących zjawisk paranormalnych, w tym tych, które miały miejsce w Amityville. “Obecność” opowiada o rodzinie Perronów, która wprowadza się do XVIII-wiecznego, nawiedzonego domu w roku 1971. Lorraine była jedną z konsultantek podczas pracy nad filmem. Zdaniem demonolożki wiele zdarzeń przedstawionych w produkcji wydarzyło się naprawdę. Potwierdza to jedna z córek Perronów, Andrea, która w jednym z wywiadów wspominała ducha kobiety o imieniu Bathsheba: “Kimkolwiek ona była, postrzegała siebie za panią domu. Nie podobało jej się, że moja matka konkurowała z nią o ten tytuł”. 

“Egzorcyzmy Emily Rose” 

Nastolatka Emily Rose staje się ofiarą ataku demonicznych mocy. Poddana egzorcyzmom umiera, a ksiądz, który je przeprowadzał zostaje oskarżony o zaniedbanie i, w konsekwencji, śmierć dziewczyny. W sądzie broni go sceptycznie nastawiona do całej sprawy prawniczka, która jednak w miarę odkrywania prawdy zaczyna sobie zdawać sprawę z istnienia potężnych nadprzyrodzonych sił. 

Film został zainspirowany historią, która wydarzyła się w 1976 roku i dotyczyła Anneliese Michel, 23-letniej Niemki, która zmarła z wycieńczenia po egzorcyzmach trwających 67 dni. 

“Wolf Creek” 

To opowieść o trzech podróżnikach, którym podczas wyprawy psuje się samochód. Pomoc oferuje im nieznajomy. Wkrótce podróżnicy muszą walczyć o przetrwanie. Postać mordercy została zainspirowała zbrodniami Ivana Milata i Bradleya Johna Murdocha, którzy mordowali podróżników w Australii. 

“Psychoza” 

Ten klasyczny horror mistrza grozy Alfreda Hitchcocka opowiada historię młodej kobiety, która defrauduje pieniądze i opuszcza rodzinne miasto. Zatrzymuje się w opuszczonym hotelu prowadzonym przez tajemniczego Normana Batesa, który skrywa mroczny sekret. 

Postać Normana Batesa została zainspirowana Edem Geinem, który został skazany za morderstwo popełnione w latach 50., ale podejrzewa się, że ma na koncie także inne zbrodnie. Gein okradał też groby, a w jego domu znaleziono m.in. miski z ludzkich czaszek oraz abażur z ludzkiej twarzy. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @rash_movie

“Nieznajomi” 

Szampan, świece, płatki róż... Dla Kristen i Jamesa miała to być magiczna noc. Prosto z wesela swoich przyjaciół pojechali do położonego w pięknym, ustronnym miejscu letniego domku. Kiedy o czwartej nad ranem usłyszeli pukanie do drzwi, a potem absurdalne pytanie: “Jest Tamara?” nie mieli pojęcia, co ich czeka. 

Reżyser Bryan Bertino wyjaśniał, że inspiracją do filmu stało się jego własne doświadczenie z dzieciństwa. “Gdy byłem małym chłopcem mieszkaliśmy w domu na odludziu. Pewnej nocy, gdy rodziców nie było, ktoś zapukał do drzwi. Moja siostra otworzyła. W drzwiach stali jacyś ludzie i spytali o kogoś, kto tu nie mieszkał. Później dowiedzieliśmy się, że ci ludzie pukali też do innych domów w okolicy. Jeśli nikt im nie odpowiadał, włamywali się do nich”. 

Zobacz również: Żaden serial na Netflixie nie straszy tak, jak „Marianne”. Widzowie są przerażeni!

Polecane wideo

Nic tak nie mówi „jesień”, jak ten manicure. Oto kolor, który będzie rządził wszystkimi stylizacjami
Nic tak nie mówi „jesień”, jak ten manicure. Oto kolor, który będzie rządził wszystkimi stylizacjami - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.10.2020 07:08
Najlepsze są francuskie horrory
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie