Popularna firma wprowadza urlop „psacierzyński”. Zaadoptujesz zwierzaka ze schroniska - dostaniesz wolne

To nie tylko promocja adopcji, ale też dbanie o zdrowie psychiczne pracowników.
Popularna firma wprowadza urlop „psacierzyński”. Zaadoptujesz zwierzaka ze schroniska - dostaniesz wolne
Fot. Unsplash
13.10.2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy (i wciąż powinniśmy) drastycznie ograniczyć kontakty międzyludzkie. Nasze życie towarzyskie przeniosło się głównie do Internetu. I chociaż większość z nas traktowała taki stan rzeczy jako normę jeszcze przed pandemią, był to nasz świadomy wybór, a nie smutna konieczność. Narzucona z góry izolacja szybko pozwoliła nam zrozumieć jak dotkliwe jest spędzanie 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu w towarzystwie czterech ścian. 

Zobacz również: Kot na receptę. Tak Wielka Brytania chce walczyć z plagą samotności

Okazuje się jednak, że taka izolacja miała też swoje pozytywne skutki. Polskie schroniska informowały o rekordach jeśli chodzi o adopcję zwierząt. Przykładowo warszawskie Schronisko Na Paluchu w marcu 2020 roku zarejestrowało 259 adopcji, podczas gdy miesiąc wcześniej było ich 129. O absolutnym rekordzie może mówić placówka w Starym Sączu, gdzie... zabrakło zwierzaków do przygarnięcia. 

Takie informacje zdecydowanie cieszą, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że adopcja zwierzęcia ze schroniska nigdy nie może być chwilowym kaprysem. Co więcej, psy i koty, które większość życia spędziły w takim przytułku często przez długi czas nie potrafią odnaleźć się w nowym domu, wobec czego w pierwszych dniach wymagają większej opieki i uwagi. Z myślą o tym wyzwaniu przed nowymi właścicielami czworonogów jedna z firm wprowadziła do swojej polityki “urlop psacierzyński. Wszyscy pracownicy, którzy zdecydowali się na adopcję zwierzaka ze schroniska dostaną 3 dni płatnego urlopu. 

Urlop psacierzyński w Bolt. Trzy dni wolnego za adopcję zwierzaka

Urlop psacierzyński to rozwiązanie, które zaproponowała swoim pracownikom firma Bolt, oferująca przejazdy po mieście oraz operator platformy dostaw jedzenia. W ten sposób Bolt chce zachęcić swoich pracowników do adoptowania zwierzaków w potrzebie. Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć psa lub kota ze schroniska otrzyma 3 dni płatnego urlopu. 

To czas, który będzie można przeznaczyć na ułatwienie nowemu domownikowi zmiany otoczenia, wzmocnienie więzi z pupilem i zaaklimatyzowanie w nowym domu 

- informuje zespół prasowy Bolt.  

Co więcej, o urlop psacierzyński mogą się starać wszyscy pracownicy, którzy zdecydowali się na adopcję czworonoga nie tylko w ostatnich dniach, ale też na przestrzeni 2 latJeżeli ktoś adoptował zwierzę wcześniej, może spędzić z nim 3 dni w domu i dostać za to pieniądze. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bolt Poland (@bolt_poland)

Przedstawiciele firmy Bolt przekonują, że takie rozwiązanie może przełożyć się pozytywnie nie tylko na stan adoptowanych zwierzaków, ale także na zdrowie psychiczne ich właścicieli, nadszarpnięte z powodu pandemii koronawirusa. 

Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego 

- czytamy w komunikacie prasowym. 

Jak oceniacie taką inicjatywę firmy Bolt? Chcielibyście, aby więcej firm na polskim rynku oferowało swoim pracownikom urlop psacierzyński? 

Zobacz również: Rozczulające zdjęcia przed i po adopcji. Tak zmieniają się psy, kiedy ktoś je pokocha

SONDA
Jak oceniasz „urlop psacierzyński”?
Jak oceniasz „urlop psacierzyński”?

Polecane wideo

Jak wygląda „twarzowa fryzura”? One sprawdziły to na własnych włosach
Jak wygląda „twarzowa fryzura”? One sprawdziły to na własnych włosach - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 16:40
W naszej firmie są pakiety medyczne dla psów i kotów ;)) taki benefit ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.10.2020 03:05
Jestem przeciwna. Branie do domu zwierza nie powinno sie wiazac z zadnym interesem. To patologia. Moze sie tak zdazyc, ze czesc osob wezmie zwierzaki po to, zeby miec wolne, a potem albo odda je z powrotem, albo nie bedzie sie nimi zajmowala.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 13:07
Urlop opiekuńczy - to określenie ograniczyłoby rozprzestrzenianie się rakotwórczej nowomowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2020 11:57
Dobrze, że wspomnieli o kotach bo już miałam ich posądzić o dyskryminację gatunkową.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie