Tatuuje sutki kobietom, które pokonały raka. Facebook zbanował jej zdjęcia

Serwis uznał, że to „promowanie nagości i treści dla dorosłych”.
Tatuuje sutki kobietom, które pokonały raka. Facebook zbanował jej zdjęcia
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/the_attic_wadebridge/)
14.10.2020

Mamy je wszyscy, ale w naszej kulturze piersi są traktowane odmiennie ze względu na płeć. Najprościej rzecz ujmując wszystko sprowadza się do faktu, że kobiece piersi i sutki – w przeciwieństwie do męskich – są postrzegane jako część ciała o charakterze seksualnym. Z tego powodu kobiece sutki są na cenzurowanym. Nie mogą być widoczne w przestrzeni publicznej, np. pod ubraniem - są wówczas uznawane albo za nieestetyczne i wulgarne, albo za prowokujące i deprawujące.  

Zobacz również: „Moje piersi przeszły na wcześniejszą emeryturę”. Pokazała się po podwójnej mastektomii

Problem z sutkami – ale tylko kobiecymi – mają także media społecznościowe oraz ich odbiorcy. Swojego czasu zwracała na to uwagę Anja Rubik, która głośno mówiła o tym, że Instagram skasował jej konto po tym, jak zamieściła na nim zdjęcie z widocznym sutkiem. 

Niestety takie przykłady można mnożyć. Ostatnio sutki znalazły się na cenzurowanym także na Facebooku – co ciekawe nie chodziło o zdjęcia prawdziwych sutków, ale tatuaży do złudzenia ich przypominających. Portal Marka Zuckerberga uznał, że takie treści promują “nagość” oraz “kontent o charakterze seksualnym”. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Attic Tanning & Beauty (@the_attic_wadebridge)

Facebook zbanował zdjęcia tatuaży sutków po mastektomii

Tatuaże sutków to jeden z zabiegów estetycznych oferowanych przez salon kosmetyczny The Attic Tanning & Beauty z Wadebridge w Kornwalii, którego założycielką jest Vicky Morgan. Jest to usługa skierowana przede wszystkim do kobiet (ale także mężczyzn), które straciły piersi podczas walki z rakiem piersi jako efekt mastektomiiJednak Facebook uznał, że płatne reklamowanie tej usługi w serwisie narusza jego przepisy. Portal społecznościowy stwierdził, że treści przedstawiające tatuaże sutków są nieodpowiednie i zostały zakwalifikowane do kategorii ”seksualnych treści przestawiających nagość”.  

And yet another boosted post rejection by Facebook!! 😡 This is why sharing these posts is so important to spread the word further to reach those who may need my services ❤️

Opublikowany przez The Attic Tanning & Beauty Poniedziałek, 5 października 2020

Rozumiem, że przepisy muszą być restrykcyjne jeśli chodzi o reklamy, które mogą naruszać prawo. Uważam jednak, że powinny istnieć przepisy dotyczące postów mających na celu pomagać innym oferując usługi paramedyczne, takie jak moje 

- mówiła Vicky Morgan w rozmowie z mediami. 

Robię to z myślą o osobach, które pokonały raka piersi, i które mogą potrzebować moich usług, aby odzyskać pewność siebie i znów zacząć czuć się sobą po zabiegu mastektomii i rekonstrukcji piersi 

- dodała założycielka salonu oferującego tatuaże sutków. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Attic Tanning & Beauty (@the_attic_wadebridge)

Do sprawy odnieśli się także przedstawiciele Facebooka. Jak stwierdzili, serwis pozwala na publikowanie zdjęć tatuaży sutków u osób po mastektomii, ale nie w kontekście reklamowym. 

Nie zezwalamy na wyświetlanie reklam zawierających treści dla dorosłych, w tym nagość lub sugerowaną nagość, ponieważ reklamy podlegają bardziej rygorystycznym zasadom. Uważamy, że praca wykonywana przez Vicky jest bardzo ważna i mamy nadzieję, że będzie ona dalej wykorzystywała naszą platformę aby promować swoją działalność 

- komentowali przedstawiciele Facebooka. 

Co sądzicie o banowaniu zdjęć kobiecych piersi i sutków - nie tylko w tym kontekście, ale ogólnie w mediach i przestrzeni publicznej? 

Zobacz również: Rak piersi dotyka także kobiety w młodym wieku. Oto objawy, na które powinnaś zwrócić uwagę

Polecane wideo

Była pastorem, została striptizerką. Mówi, że nigdy nie czuła się szczęśliwsza
Była pastorem, została striptizerką. Mówi, że nigdy nie czuła się szczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie