Jesteś naprawdę wyjątkowa, jeśli urodziłaś się w tym konkretnym miesiącu

Porodówki świecą wtedy pustkami.
Jesteś naprawdę wyjątkowa, jeśli urodziłaś się w tym konkretnym miesiącu
Fot. iStock
05.10.2020

Wpływ daty urodzenia na życie od razu kojarzy nam się z astrologią. Termin przyjścia na świat to najważniejszy element horoskopu, bo każdemu dniu przypisany jest konkretny znak zodiaku. Tym razem nie spoglądamy jednak w gwiazdy, ale wyliczenia naukowców i stworzone przez nich statystyki.

Zobacz również: Co mówi o Tobie dzień urodzenia? 6 jest bardzo rodzinna, a 14 zrobi wszystko dla kariery

Serwis firstcry.com przyjrzał się wszystkim dostępnym na ten temat danym, by dokonać stosownych obliczeń. Efekt? Udało się ustalić ponad wszelką wątpliwość, w których miesiącach rodzi się najwięcej dzieci, a kiedy nie możemy raczej mówić o zjawisku znanym jako baby boom.

Oba terminy są naprawdę blisko siebie, a jednak dzieli je przepaść.

noworodek

W którym miesiącu rodzi się najwięcej dzieci?

Jest taki moment w ciągu roku, kiedy porodówki przeżywają prawdziwe oblężenie. To wrzesień, który jest nie tylko początkiem roku szkolnego, ale dla wielu także życia. Z absolutnym szczytem mamy do czynienia w 21. dniu tego miesiąca. Przypadek? Wystarczy cofnąć się w czasie, żeby to wykluczyć.

Dzieci rodzą się średnio po 38-42 tygodniach ciąży, czyli wrześniowe maluchy zostały poczęte w grudniu ubiegłego roku. To szczególny okres, kiedy mamy nieco więcej czasu dla siebie i szukamy bliskości, żeby się ogrzać. Udziela nam się również świąteczna atmosfera, która sprzyja podejmowaniu ważnych decyzji.

A kiedy zupełnie o tym nie myślimy?

Zobacz również: Osoby urodzone na przełomie tych dwóch miesięcy mają wyjątkowo trudny charakter

kalendarz grudzień

W którym miesiącu rodzi się najmniej dzieci?

Ustaliliśmy już, że w grudniu najczęściej zachodzimy w ciążę, by urodzić potomka we wrześniu. Ostatni miesiąc roku to równocześnie moment, kiedy na świecie pojawia się najmniej dzieci. Osoby urodzone w okolicach świąt Bożego Narodzenia mogą z tego powodu poczuć się naprawdę wyjątkowe.

To także nie jest przypadek, bo grudniowe maluchy muszą zostać poczęte na przełomie kwietnia i maja, a według badaczy to nie jest zbyt dobry czas. Wszystko przez coraz ładniejszą pogodę. Czując słońce i coraz wyższą temperaturę nasze ciało wchodzi w tryb relaksu, a nie działania.

W sypialni wolimy bezczynnie leżeć, zamiast działać.

Zobacz również: Spośród wszystkich znaków zodiaku ten jeden uważany jest za wyjątkowo atrakcyjny

Polecane wideo

3 znaki zodiaku, które najbardziej do Ciebie pasują
3 znaki zodiaku, które najbardziej do Ciebie pasują - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.63 / 5
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 19:47
Poczytajcie świadectwa nowenny pompejańskiej w necie. Uzdrowienie z choroby, znalezienie pracy, o dobrego małżonka, poczęcie dziecka , wyjście z nałogu, pojednanie małżeństw i wiele innych!
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 05.10.2020 14:51
Nie chce nic nikomu wytykać ale dzieci poczęte w kwietniu i maju rodzą się na przełomie stycznia i lutego a nie w okolicach świąt Bożego narodzenia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 11:22
Moim zdaniem sierpień nie znam nikogo kto ma wtedy urodziny
zobacz odpowiedzi (1)
Kate (Ocena: 5) 05.10.2020 11:03
Mój mąż ma urodziny w Sylwestra.Naszym dzieciom puszczanie fajerwerków kojarzy się z urodzinami taty.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 09:34
Mój narzeczony miał urodzić się 24 grudnia, przyszedł na świat początkiem stycznia. W szkołach zawsze miałam kilka osób z grudnia, kuzynka narzeczonego jest z 30 grudnia, jej syn z początku grudnia siostra też, podobnie jej brat, moja koleżanka jest z 20 grudnia, mój kuzyn z 18 grudnia, a przyjaciółka z 28 grudnia. Ja jestem w listopada, więc ogólnie tak się wszyscy dobraliśmy ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie