Te imiona noszą miliony Polaków. Mało kto zna ich prawdziwe znaczenie

Czego spodziewać się po ich właścicielach?
Te imiona noszą miliony Polaków. Mało kto zna ich prawdziwe znaczenie
Fot. pexels
02.10.2020

Współcześni rodzice zwracają uwagę nie tylko na jego brzmienie, ale także oryginalność, znaczenie czy uniwersalność. Wybór imienia dla dziecka jest zazwyczaj efektem skrupulatnych analiz i długich dyskusji. Można jednak odnieść wrażenie, że nie zawsze tak było.

Zobacz również: Ranking 2020: Znamy najpopularniejsze imiona w Polsce!

Kiedyś najbardziej lubiliśmy to, co już dobrze znaliśmy. Dowodem na to jest ranking najczęściej występujących imion w całej populacji. Wiele z nich noszą setki tysięcy osób, a jedno żeńskie - ponad milion! Tylko co tak właściwie oznaczają? Odpowiedź przynosi „Księga Imion”.

Sprawdź, czego możesz się spodziewać po ich właścicielach.

kobieta

Najpopularniejsze imiona żeńskie w Polsce

#1 Anna

Bardzo rodzinna, a zdecydowanie mniej towarzyska. Dobro najbliższych stawia ponad własną karierę. Najlepiej czuje się w domu. Jest wrażliwa, ciepła i bardzo przyjacielska.

#2 Maria

Wybuchowy temperament, nad którym trudno zapanować. Nie może usiedzieć w miejscu i najlepiej czuje się we własnym towarzystwie. Jest zmysłowa, ale lubi rządzić.

#3 Katarzyna

Lepiej jej nie podpaść, bo łatwo się denerwuje. Bywa przewrażliwiona na swoim punkcie, ale z drugiej strony jest niezwykle aktywna i szlachetna.

#4 Małgorzata

Wydaje się bardzo grzeczna i przewidywalna, ale do momentu, kiedy ktoś nadepnie jej na odcisk. Wtedy bywa gwałtowna. Jest duszą towarzystwa, która dla bliskich zrobi wszystko.

#5 Agnieszka

Zazwyczaj udaje pewną siebie, a tak naprawdę ma mnóstwo kompleksów. Bardzo potrzebuje akceptacji i zrozumienia. W przeciwnym razie traci nad sobą kontrolę.

Zobacz również: Nie tak popularne, ale wciąż piękne. Czym są imiona złotego środka?

mężczyzna

Najpopularniejsze imiona męskie w Polsce

#1 Piotr

Mądry i ambitny, ale szybko traci zapał. Potrafi sporo osiągnąć, jeśli tylko ktoś zmobilizuje go do pracy. Nigdy nie owija w bawełnę, a za najbliższymi skoczy w ogień. Urodzony lider.

#2 Krzysztof

Typ filozofa, który uważnie obserwuje świat. Nie robi tego jednak z założonymi rękami, bo jest też aktywny i towarzyski. Brzydzi się kłamstwem, a fałszywe osoby rozpoznaje z daleka.

#3 Andrzej

Cały czas chce czegoś więcej. Jest wręcz nadaktywny, bo marzy mu się sława, pieniądze i powodzenie u płci przeciwnej. Często osiąga swój cel, bo ludzie do niego lgną.

#4 Tomasz

Do wszystkiego podchodzi zdroworozsądkowo. Przygotowuje plan i realizuje go krok po kroku. Chociaż nie jest romantykiem, to jednak trudno nie ulec jego urokowi osobistemu.

#5 Jan

Jest kowalem własnego losu, dlatego nigdy nie prosi o pomoc. Na wszystko zapracował sam, ale później chętnie się tym dzieli. Lepiej nie wchodzić mu w drogę, kiedy coś robi.

Zobacz również: Imiona, które pokochali warszawiacy. W stolicy biją rekordy popularności

Polecane wideo

To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie
To najbardziej uduchowione imiona w Polsce. Mają anielskie znaczenie - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.10.2020 09:33
mam kolegę Krzyśka, który lubi kłamać XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.10.2020 09:32
imię to imię. Raczej nie przypisuję mu żadnych konkretnych cech
odpowiedz

Polecane dla Ciebie