Transseksualna Miss ładniejsza od Miss Operacji Plastycznych?

Nietypowe konkursy piękności stają się coraz popularniejsze…
Transseksualna Miss ładniejsza od Miss Operacji Plastycznych?
07.11.2009
>

Zaledwie kilka dni temu niewielkie tajskie miasto, Pattaya, żyło kolejnymi wyborami Miss Tiffany’s Universe, których oficjalnym celem jest wyłonienie najpiękniejszego transseksualisty, a nieoficjalnym – wypromowanie organizującego je państwa jako tolerancyjnego i otwartego. Na specjalnie przygotowanej scenie swoje wdzięki prezentowało kilkudziesięciu kandydatów do tego zaszczytnego tytułu, którzy w okolice Bangkoku ściągnęli z czterech stron świata.

Niewtajemniczeni widzowie, patrząc na smukłe kibicie, delikatne lica i subtelne fryzury, mogliby być zaskoczeni, dowiadując się, że jeszcze niedawno te czarujące damy były… mężczyznami. Tegoroczną miss został 37-letni Ai Haruna z Japonii, ale to nie szarfa zwycięzcy się liczy, lecz poczucie akceptacji i duma, że oto wreszcie, po wielu latach zmagań z zaburzoną identyfikacją płciową, liczne kuracje hormonalne i chirurgiczne zabiegi się opłaciły.

A skoro mowa o zabiegach chirurgicznych, trudno nie wspomnieć o innej nietypowej miss. Kilka tygodni temu pisałyśmy wam o wyborach Miss Plastic, które odbyły się na Węgrzech. Szczęśliwą zwyciężczynią, do której powędrowała nagroda w postaci luksusowego apartamentu w Budapeszcie, okazała się 23-letnia Urbán Réka (kilka lat wcześniej powiększyła biust). Dziewczyna zaimponowała jednak sędziom nie rozmiarem miseczki, a idealnym wzrostem i smukłą sylwetką. Urbán mierzy bowiem 175 cm, waży 47 kg, a jej wymiary to 87-63-87.

Kilka dni po wyłonieniu Miss Operacji Plastycznych, wybrano w Belgii Miss Bezdomnych. 58-letnia Therese Van Belle otrzymała skromne mieszkanie w centrum Brukseli, za które przez rok nie będzie musiała płacić czynszu oraz pomoc w znalezieniu stałej pracy. Pomysł na konkurs został jednak bardzo skrytykowany przez organizacje społeczne pomagające ludziom takim jak Therese, a nawet określony „bezdusznym cyrkiem”.

Ai Haruna, tegoroczną Miss Tiffany’s Universe, czeka dwanaście miesięcy dźwigania korony i głoszenia tolerancji dla inności. Będzie miała co robić, bo mimo że transseksualizm nie należy do parafilii seksualnych, w ludzkich umysłach bardzo głęboko zakorzeniona jest dezaprobata dla wszystkich śmiałków ingerujących w świętą Matkę Naturę.

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Zobacz także:

Lista najbogatszych modelek świata

Która piękność ma na swoim koncie najwięcej zer? Która zgarnia najwyższe stawki za jeden, kilkuminutowy spacer po wybiegu?

Rekordziści utraty wagi

Otyłość nie jest wyłącznie nieestetyczną przypadłością, ale ciężką chorobą, mogącą doprowadzić nawet do śmierci. Niestety, w przypadku niektórych dotkniętych nią osób, osiąga monstrualne rozmiary, uniemożliwiając poruszanie się oraz normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Polecane wideo

Komentarze (176)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.11.2009 14:59
miss bezdomnych xD no jak stracisz mieszkanie to dbaj o siebie bo nigdy nie wiesz kiedy ktos wyloni cie z tlumu :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2009 23:10
buahahahah miss bezdomnych
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2009 23:47
miss bezdomnych .. rządzi .!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2009 23:41
miss bezdomnych najładniejsza..<lol2> ahha xD prze ziom :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2009 00:15
co do miss operacji plastycznych...to wcale mi sie nie podoba...jej konkurentki były zdecydowanie ładniejsze chocby z buzi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie