Kolejny dzień, kolejny głupi „challenge” na TikToku. Niestety ten już zbiera śmiertelne żniwo

W wyniku „Benadryl challenge” zmarła już co najmniej jedna nastolatka.
Kolejny dzień, kolejny głupi „challenge” na TikToku. Niestety ten już zbiera śmiertelne żniwo
Fot. Twitter.com (twitter.com/6ixWars)
02.09.2020

Można powiedzieć, że właściwie nie ma dnia, aby media nie informowały o nowych trendach czy popularnych “wyzwaniach”, które mają miejsce na TikToku, czyli najpopularniejszej obecnie aplikacji, bijącej rekordy popularności zwłaszcza wśród nastolatków i młodych dorosłych. Niestety wiele z nich jest co najmniej kontrowersyjna – wystarczy wspomnieć szydzenie z osób nieuleczalnie chorych albo udawanie ofiar Holokaustu... 

Zobacz również: Nowy „trend” na TikToku. Internauci udają ofiary Holokaustu i opowiadają, jak umarli

Takie zachowania, powielane przez dziesiątki tysięcy internautów, są wyjątkowo krzywdzące i szkodliwe. Ale okazuje się, że trendy na TikToku mogą mieć jeszcze gorsze skutki – nawet śmiertelne. Właśnie tak w niektórych przypadkach kończy się tzw. Benadryl challenge, w którym masowo biorą udział nastolatki. Na czym polega to nowe “wyzwanie” i dlaczego jest tak niebezpieczne? 

Benadryl challenge na TikToku. 15-latka przedawkowała leki antyalergiczne 

W ramach Benadryl challenge nastolatki zażywają popularny środek antyalergiczny w celu odurzenia. Ten lek antyhistaminowy jest dostępny bez recepty, więc jego zdobycie nie stanowi najmniejszego problemu. Te pojawiają się po przedawkowaniu Benadrylu. Pewna 15-latka ze stanu Oklahoma zmarła po zażyciu zbyt dużej dawki środka antyalergicznego. Z kolei inni trzej nastolatkowie z Teksasu zostali z tego powodu hospitalizowani.  

Dlaczego przedawkowanie leków antyhistaminowych w celu odurzenia jest tak niebezpieczne i może zakończyć się śmiercią? Środki te powodują senność, a w zbyt dużych dawkach wywołują halucynacje i drgawki, a także zaburzenia rytmu serca. Scott Shaeffer z ośrodka Oklahoma Center for Poison and Drug Information w rozmowie z mediami wyjaśniał, że różnica między dawką Benadrylu, która wywołuje halucynacje, a dawką, która może zabić jest naprawdę niewielka. 

Dawka, która może powodować halucynacje jest bardzo zbliżona do dawki, która może potencjalnie zagrażać życiu. Duże dawki Benadrylu mogą powodować drgawki oraz problemy z sercem. Serce przestaje bić zgodnie z rytmem i nie pompuje skutecznie krwi. 

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że moda na niebezpieczne internetowe wyzwania wreszcie się zakończy - i to na dobre. 

Zobacz również: „Co zrobić by być bardziej atrakcyjną?”. Nowy trend na TikToku przynosi brutalne odpowiedzi

Polecane wideo

„Mam nadzieję, że jej nie zapłaciłaś”. Klientki pokazały się po nieudanej wizycie u makijażystki
„Mam nadzieję, że jej nie zapłaciłaś”. Klientki pokazały się po nieudanej wizycie u makijażystki - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.12.2020 13:55
A to tik tok nie został czasem zbanowany??
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 11:05
Zdjęcia hospitalizowanych powinny być w telewizji i na banerach, z podaniem nazwiska i przyczyny hospitalizacji, leczenie takich ułomów tylko wstrząsowo, niech każdy wie, że na do czynienia z debilem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 09:59
szkoda ze nie ma leków na głupotę ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2020 22:48
Dajcie dzieciom spokój, niech się bawią.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2020 18:27
To się nazywa selekcja naturalna.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie