Kolejny dzień, kolejny głupi „challenge” na TikToku. Niestety ten już zbiera śmiertelne żniwo

W wyniku „Benadryl challenge” zmarła już co najmniej jedna nastolatka.
Kolejny dzień, kolejny głupi „challenge” na TikToku. Niestety ten już zbiera śmiertelne żniwo
Fot. Twitter.com (twitter.com/6ixWars)
02.09.2020

Można powiedzieć, że właściwie nie ma dnia, aby media nie informowały o nowych trendach czy popularnych “wyzwaniach”, które mają miejsce na TikToku, czyli najpopularniejszej obecnie aplikacji, bijącej rekordy popularności zwłaszcza wśród nastolatków i młodych dorosłych. Niestety wiele z nich jest co najmniej kontrowersyjna – wystarczy wspomnieć szydzenie z osób nieuleczalnie chorych albo udawanie ofiar Holokaustu... 

Zobacz również: Nowy „trend” na TikToku. Internauci udają ofiary Holokaustu i opowiadają, jak umarli

Takie zachowania, powielane przez dziesiątki tysięcy internautów, są wyjątkowo krzywdzące i szkodliwe. Ale okazuje się, że trendy na TikToku mogą mieć jeszcze gorsze skutki – nawet śmiertelne. Właśnie tak w niektórych przypadkach kończy się tzw. Benadryl challenge, w którym masowo biorą udział nastolatki. Na czym polega to nowe “wyzwanie” i dlaczego jest tak niebezpieczne? 

Benadryl challenge na TikToku. 15-latka przedawkowała leki antyalergiczne 

W ramach Benadryl challenge nastolatki zażywają popularny środek antyalergiczny w celu odurzenia. Ten lek antyhistaminowy jest dostępny bez recepty, więc jego zdobycie nie stanowi najmniejszego problemu. Te pojawiają się po przedawkowaniu Benadrylu. Pewna 15-latka ze stanu Oklahoma zmarła po zażyciu zbyt dużej dawki środka antyalergicznego. Z kolei inni trzej nastolatkowie z Teksasu zostali z tego powodu hospitalizowani.  

Dlaczego przedawkowanie leków antyhistaminowych w celu odurzenia jest tak niebezpieczne i może zakończyć się śmiercią? Środki te powodują senność, a w zbyt dużych dawkach wywołują halucynacje i drgawki, a także zaburzenia rytmu serca. Scott Shaeffer z ośrodka Oklahoma Center for Poison and Drug Information w rozmowie z mediami wyjaśniał, że różnica między dawką Benadrylu, która wywołuje halucynacje, a dawką, która może zabić jest naprawdę niewielka. 

Dawka, która może powodować halucynacje jest bardzo zbliżona do dawki, która może potencjalnie zagrażać życiu. Duże dawki Benadrylu mogą powodować drgawki oraz problemy z sercem. Serce przestaje bić zgodnie z rytmem i nie pompuje skutecznie krwi. 

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że moda na niebezpieczne internetowe wyzwania wreszcie się zakończy - i to na dobre. 

Zobacz również: „Co zrobić by być bardziej atrakcyjną?”. Nowy trend na TikToku przynosi brutalne odpowiedzi

Polecane wideo

„Mam nadzieję, że jej nie zapłaciłaś”. Klientki pokazały się po nieudanej wizycie u makijażystki
„Mam nadzieję, że jej nie zapłaciłaś”. Klientki pokazały się po nieudanej wizycie u makijażystki - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 11:05
Zdjęcia hospitalizowanych powinny być w telewizji i na banerach, z podaniem nazwiska i przyczyny hospitalizacji, leczenie takich ułomów tylko wstrząsowo, niech każdy wie, że na do czynienia z debilem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 09:59
szkoda ze nie ma leków na głupotę ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2020 22:48
Dajcie dzieciom spokój, niech się bawią.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2020 18:27
To się nazywa selekcja naturalna.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.09.2020 17:47
Ja mam wrażenie, że za oceanem to sporo debili mieszka. Nie mam pojęcia jak tak duża grupa osób może być tak skrajnie głupia. Rozumiem pokojach przypadków, ale powielanie takich zachowań na szeroka skale jest dla mnie nie do ogarnięcia
odpowiedz

Polecane dla Ciebie