Policzono, ile razy w ciągu roku Twój chłopak nie słucha tego, co do niego mówisz. Ta liczba szokuje!

Równie szokujący (i niepokojący!) jest powód, dla którego tak się dzieje.
Policzono, ile razy w ciągu roku Twój chłopak nie słucha tego, co do niego mówisz. Ta liczba szokuje!
Fot. iStock
03.09.2020

Czy kiedykolwiek miałaś wrażenie, że już od dłuższej chwili mówisz coś do swojego chłopaka, a on nic z tego nie rejestruje? Rozmowa, którą miałaś nadzieję nawiązać zamienia się w twój monolog, a co gorsza okazuje się, że twój partner jest go zupełnie nieświadomy. Gdy w końcu udaje ci się zwrócić na siebie jego uwagę, na jego twarzy najczęściej maluje się błoga nieświadomość. 

Zobacz również: 7 zakazanych tekstów. Mężczyzna nie ma prawa mówić ich kobiecie

Jeśli (tak jak większość z nas) na powyższe pytanie odpowiedziałaś twierdząco i zastanawiałaś się, dlaczego on nigdy cię nie słucha, wreszcie mamy dla ciebie odpowiedź. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o to, że twojego partnera nie interesuje to, co masz mu do powiedzenia, albo udaje, że nie słyszy, gdy prosisz o pomoc w sprzątaniu. Wszystkiemu winne zjawisko określane przez ekspertów jako słuchanie selektywne. Na czym polega i ilu mężczyzn go doświadcza? 

Facet cię nie słucha? To może być słuchanie selektywne

Zjawisko słuchania selektywnego zbadała firma Scrivens Hearing Care. W tym celu przeprowadzono ankietę na grupie 2 tys. ochotników. 75 proc. z nich wyraziło przekonanie, że ich partnera lub partnerkę cechuje właśnie słuchanie selektywne. Co więcej, badanie wykazało, że mężczyźni nie rejestrują tego, co mówią do nich partnerki aż 388 razy w roku, czyli częściej niż raz dziennie 

Ale eksperyment wykazał coś jeszcze i jest to zdecydowanie niepokojąca informacja. Zdaniem ekspertów z firmy Scrivens Hearing Care wybiórcze słuchanie ze strony partnera niekoniecznie jest oznaką tego, że jego myśli błądzą gdzieś indziej. Istnieje spore ryzyko, że to pierwsze oznaki poważnych problemów ze słuchem. Potwierdzają to wyniki badania, w którym aż 40 proc. ankietowanych wyraziło pewność, że ich partner wykazuje takie problemy. Co więcej, 30 proc. respondentów stwierdziło, że ich partner próbuje czytać im z ust, a 47 proc. odpowiedziało twierdząco na pytanie o to, czy partner mówi niewyraźnie - co zdaniem ekspertów jest kolejną oznaką problemów ze słuchem. 

Większość z nas doświadczyła słuchania selektywnego – albo oskarżaliśmy o nie partnera, albo sami byliśmy o nie oskarżane. Ale żarty na bok. Słuchanie selektywne może być oznaką utraty słuchu. Ignorowane może prowadzić do poczucia izolacji i depresji. Istnieją także dowody na to, że jest ono powiązane z demencją. 

Zmiany w słuchu często są bardzo subtelne i mają miejsce na przestrzeni wielu lat, więc może nam być bardzo trudno zauważyć, jaki wpływ wywołują na nas i osoby w naszym otoczeniu. Właśnie dlatego regularne badanie słuchu są bardzo ważne 

- wyjaśniał w rozmowie z mediami audiolog Kirran Saimbi. 

Zatem zanim następnym razem oskarżysz swojego faceta o to, że znowu cię nie słucha, może warto się nad tym zastanowić i zbadać jego (a przy okazji swoje) zdrowie? 

Zobacz również: Chłopak codziennie do mnie pisze, ale nigdy nie dzwoni

Polecane wideo

11 dziewczyn, które po wizycie u makijażysty zapomniały o problemach z cerą
11 dziewczyn, które po wizycie u makijażysty zapomniały o problemach z cerą - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 18:01
Niech nie słucha. Nie jestem typową babą co ciągle by tylko nadawała. Lubimy pomilczeć w swoim towarzystwie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 17:59
więcej :)
odpowiedz
Trzydziestoletni singiel (Ocena: 5) 03.09.2020 12:44
Zamiast się spinać, obejrzyjcie klasyczny film "Czym różni się mózg mężczyzny od mózgu kobiety". Żartobliwy monolog Marka Gungora świetnie wyjaśnia całą sprawę. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie