Te kosmetyki nalejesz do własnej butelki. Powstają kolejne automaty do uzupełniania produktów

Kolejna marka stawia ważny krok w walce z plastikiem - brawo!
Te kosmetyki nalejesz do własnej butelki. Powstają kolejne automaty do uzupełniania produktów
Fot. Unsplash
21.08.2020

W styczniu 2020 roku informowaliśmy o rewolucyjnych planach walki z nadmierną produkcją plastiku ze strony jednej z najsłynniejszych drogerii na świecie, czyli Rossmanna. Firma testowała wówczas pierwsze automaty do napełniania własnych, przyniesionych z domu butelek wybranymi kosmetykami. Takie urządzenia pojawiły się w wybranych punktach Czechach. 

Zobacz również: Takiego Rossmanna w Polsce jeszcze nie było. Kosmetyki nalejesz do własnej butelki

W czerwcu podobne rozwiązanie przywędrowało także do Polski. W nowym Rossmannie w łódzkiej Manufakturze pojawiły się stacje refill, w ramach których klienci mogą napełniać przyniesione z domu butelki kosmetykami oraz środkami czystości polskiej marki OnlyBio. 

Teraz kolejna światowa marka stawia ważny krok w walce z nadmierną produkcją plastiku. Dystrybutory do samodzielnego napełniania opakowań stawia Nivea. 

Nivea stawia automaty do uzupełniania kosmetyków do własnych butelek

Nivea należy do niemieckiego koncernu Beiersdorf, który właśnie nawiązał współpracę z popularną w tym kraju siecią drogerii DM. W jej ramach w wybranych drogeriach pojawią się automaty do samodzielnego napełnienia butelek płynami pielęgnacyjnymi pod prysznic Nivea Creme Soft i Nivea Creme Sensitive, a także szamponem i mydłem w płynie. Podobne stacje refill pojawią się w kilku sklepach Nivea m.in. w Berlinie i w Hamburgu). Klienci mogą wlać kosmetyk do jednego pojemnika trzy razy, po czym otrzymają za darmo zupełnie nowy produkt. 

Dzięki Nivea chcemy promować wielokrotne użycie i dalej zwiększać akceptację konsumentów dla zrównoważonej konsumpcji dzięki innowacyjnym, alternatywnym opakowaniom. Jeśli chodzi o kosmetyki Nivea, to na początku projektu wybrano produkt oparty na 96-procentowej biodegradowalnej formule. Nie zawiera stałych cząstek mikroplastiku, a butelka wykonana jest w 96 proc. z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu  

- wyjaśniał Iain Holding, dyrektor generalny Beiersdorf Niemcy/Szwajcaria, cytowany przez portal wiadomoscihandlowe.pl. 

Na razie projekt jest w fazie pilotażu, która ma potrwać od 6 do 8 miesięcy. Jak podoba wam się taka inicjatywa ze strony Nivea? Chcielibyście, aby podobne rozwiązanie zostało wprowadzone w Polsce? 

Zobacz również: Zostało nam 40 lat na Ziemi. Naukowcy podali konkretny powód, dla którego wyginiemy

Polecane wideo

Sea shell nails. Paznokcie jak morskie muszle podbijają Instagram
Sea shell nails. Paznokcie jak morskie muszle podbijają Instagram - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie